Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Türkiye Enduro Şampiyonası Çubuk Evci Yaylasında yapılacak
 
 

Türkiye Enduro Şampiyonası, 31 Mayıs- 01 Haziran tarihlerinde Ankara’nın Çubuk ilçesinde yapılacak.

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 31 Mayıs -01 Haziran 2014 tarihinde yapılacak olan 3. ayak yarışları Çubuk’a bağlı Evci Yaylası’nda düzenlenecek. Hitit Motosiklet Kulübü tarafından organize edilecek yarışmalara, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Orman İşletmesi katkı verecek.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret eden Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca ve beraberindeki heyet, Türkiye Enduro Şampiyonası ve hakkında bilgi verdi.

Enduro yarışlarının doğada yapılan ve motosiklet sporlarının off-road dayanıklılık yarışı olarak bilinenbir yarışma olduğunu söyleyen Karaca, bu yarışma için Ankara’nın en güzel doğal güzelliklerinesahip Evci Yaylası’nı seçtiklerini belirtti. Bu tarz yarışmanın Çubuk'ta ilk yapılacağını ve bunun için ilçenin her yönüyle bulunmaz bir mekan olduğunu vurgulayan Karaca, organizasyonu ilçenin turizm potansiyelinin artmasına da katkı vereceğini kaydetti.    

Şampiyonaya 100 civarında yarışmacının ve 20 bin civarında izleyicinin gelmesini beklediklerini ifade eden Karaca, ’’Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Acehan ilçenin doğal güzellikleri ve yöresel kaynaklarını tanıtarak turizm ve ticaret potansiyelini artırmak istiyor. Bizde Ankara kulübü olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve TürkiyeEnduro Şampiyonası ile Çubuk’u sportif olarak da tanıtmak ve spor turizmini buraya kazandırmak istiyoruz. Çubuk ilçesi böylelikle her yıl düzenlediği geleneksel eskrim, satranç, futbol, basketbol ve voleybol kursları gibi sportif faaliyetlerine bir yenisini daha katacak. Türkiye Motosiklet Enduro Şampiyonası ile bir sportif etkinliği motor sporlarınıetkinliklerinin arasına eklemiş olacaktır. Çubuk agat taşı, Çubuk turşusu, eti, balı, Ankara armudu ve vişnesi gibi ürünleri ile kendini unutmayanlarına hizmet veren Çubuk ilçesi bu defa, unutulmayacak bir enduro şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor’’ dedi.

Karaca, şampiyonanın yapılacağı Evci Yaylasında yarışmacıları doğal kayalardan, orman içi yollardan, eski yayla evlerinin aralarından ve gölet içinden geçen, teknik ve becerinin ön planda olacağı, tüm test etaplarının izleyiciler tarafından görülebileceği seyir zevki yüksek bir parkur beklediğini sözlerine ekledi.

Enduro Şampiyonasının ilçe turizmine farklı bir renk katacağını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, organizasyona belediye olarak gereken her türlü desteği vereceklerini belirtti. Motor yarışmalarını geleneksel hale getireceklerini ve ileriki yıllarda yılda birkaç kez düzenlemeyi istediklerini ifade eden Acehan, ’’Ben buradan tüm motor severleri, doğaseverleri ve sporseverleri Türkiye Enduro Şampiyonası’na davet ediyorum. İlçemizin hem havası hem doğal güzellikleri hem de ulaşım olanakları bu yarışmaya çok uygun.Amacımız bu sporlarla ilçemize daha çok insanı getirmek ve tanıtmak. İnşallah amacına uygun bir etkinlik olur’’ diye konuştu.

Şampiyonanın düzenleneceği Evci Yaylası, çam ormanları arasında yer alırken, içerisinde küçük bir gölette bulunmaktadır. Her türlü araçla ulaşımın mümkün olduğu Evci Yaylası,   Ankara’dan 74 kilometre uzaklıkta bulunurken, temiz havası eşsiz güzelliği ile aynı zamanda bir mesire yeri olarak ta kullanılmaktadır.

 
Tarih: 21.4.2014   |   Bu haber 34404 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz