Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Kardeş Şehir Belediye Başkanı’ndan Başkan Acehan’a Hayırlı Olsun Ziyareti
 
 

Çubuk’un Kardeş Şehri olan Bosna Hersek’in Maglaj şehrinden gelen heyet Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Bosna Hersek’in Mağlaj Belediyesi ve Ankara’nın Çubuk Belediyesi’nin kardeş şehir anlaşması bulunuyor. Türkiye’de yapılan yerel seçimlerin ardından Çubuk Belediye Başkanı olan Tuncay Acehan’a kardeş şehir Belediye Başkanı Mehmed Mustabasic’in tebrik ziyareti gecikmedi.
 
Maglaj Belediye Başkanı Mehmed Mustabasic ve eşi, Merhamet Dernek Başkanı ve Eğitim Kültür Başkan Yardımcısı Atıf Spahıc ile beraberindeki heyet 30 Mart Mahalli İdareler seçiminde Çubuk Belediye Başkanı olan Acehan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, kardeş iki belediyenin birlikte ortaklaşa yürüttükleri projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
   

-Restorasyonu TİKA tarafından yapılan Kurşunlu Cami’nin açılışına davet

Başkan Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret eden Mustabasic, Başkan Acehan’a görevinde başarılar diledi. Belediye Başkanı Acehan’ın konuk severliğinden çok memnun kaldığını ve kendisinin Çubuk’a çok güzel hizmetler yapacağına inandığını söyleyen Başkan Mustabasic, Mayıs ayında yapılacak açılışlarına kendisini ve heyetini davet ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
 
’’Öncelikle şahsınızla birlikte tüm ekibinizi başarınızdan dolayı tebrik ediyoruz. İkinci evimiz olan Çubuk’ta bulunmaktan çok mutluyuz. İki kardeş şehir olarak çok güzel bir birliktelik yakaladık. İnşallah sizin de destek ve katkılarınızla bu kardeş şehir ilişkimiz daha da çok geliştirilecektir. Maglaj’da bulunan tarihi Kurşunlu Cami’nin restorasyon çalışması TİKA tarafından yapıldı ve Mayıs ayında inşallah Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Beyin’de katılımı ile ibadete açılacak. Biz bu mutlu günümüzde siz kardeşlerimizi de aramızda görmek istiyoruz. Katılırsanız çok seviniriz. Maglaj’da yapılması planlanan köprü için Çubuklu hayırsever işadamları tarafından toplanan parayı, köprüyü farklı bir kaynaktan yaptırdığımızdan dolayı izin verirseniz Recep Yazıcıoğlu Cami’nin etrafına Çubuk Dostluk ve Hatıra Parkı yaptırmak istiyoruz.’’  

-Kardeşlik ilişkileri geliştirilecek

Başkan Tuncay Acehan’da, Maglaj Belediye Başkanı Mustabasic’i,  Merhamet Dernek Başkanı Spahıc ve beraberindeki heyetin ziyaretinden son derece mutlu olduğunu ve onları Çubuk’ta ağırlamaktan da büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Kendilerine yapılan nazik davetten dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Başkan Acehan, iki kardeş belediye arasında işbirliğini daha da geliştireceklerini ifade ederek, ’’Hayırseverler tarafından toplanan parayı Magaj’da bir eser yapılmak için verilmişti. Bu nedenle park yapılmasında bizce bir sakınca yoktur. Biz bu konuda işadamlarımıza gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Kardeşlik ilişkilerimiz inşallah güçlenerek devam edecek. Önümüzdeki dönemde de değişik alanlarda yapacağımız çalışmalarla kardeşlik ilişkilerimizi sürdüreceğiz’’ diyerek misafirlerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Maglaj Belediye Başkanı Mustabasic ve Merhamet Dernek Başkanı Spahıc yanlarında getirdikleri çeşitli hediyeleri Başkan Acehan’a taktim ettiler.

Ziyaretin ardından Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ve yönetim kurulu üyeleri Bosna Hersek heyetinin onuruna Yayla Karadeniz Lokantası’nda yemek verdi.

Yemekte konuşan Taş, Maglajlı kardeşlerini kendilerinin uzaktaki akrabaları olarak gördüklerini, iyi ve kötü günlerinde birbirlerinden etkilendiklerini söyledi. Kalplerinin yarısının her zaman Maglaj’da olduğunu anlatan Taş, ’’Bizi sizinle sadece soframızı değil, sevgimizi paylaşıyoruz’’ dedi. 

Yemek sonunda ÇUDEF Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yakup Ülgü, Maglaj Belediye Başkanı Mustabasic, Merhamet Dernek Başkanı Spahıc ve heyete 3 boyutlu Kabe tablosu hediye etti. 

 
Tarih: 21.4.2014   |   Bu haber 35808 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz