Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Şehir Stadı'nın sorunu çözülüyor
 
 
  Çubuk Şehir Stadı ile ilgili uzun zamandır devam eden sorunun çözümlenmesi için Çubuk Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde toplantı düzenlendi.
Toplantıya Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Baş kanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, Tesisler ŞubesiMüdürü Muzaffer Gültekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Engin Çelenk, Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Karakuş, Zeki Metin, Belediye Meclis Üyeleri Harun Olmuş, Ümit Polat, Çubuk Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Müslim Demir ve kurum avukatları katıldı.
    Daha önce belediye tarafından devralınan ve 2009 yılından sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü’ne devredilmek istenilen ve belediyenin sözleşmeden dolayı yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle mahkemelik olan Çubuk Şehir Stadı, o günden bu güne kadar gerekli tadilat, tamirat ve yatırımlar yapılmadığı için sportif faaliyetler yapılamıyordu.  
Uzun süreden beri eleştirilen stadın çimlerindeki sorunu başta olmak üzere genel anlamda yatırım yapılması ve sorunların çözümü için belediye olarak üzerlerine düşen tüm görevleri yerine getirmek için hazır olduklarını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Acehan,’’Daha önceki yönetimle yapılan sözleşme gereği üzerimize kalan bir borç var. Biz bunu yapacağımız uzlaşma gereğince ileriye dönük vadeler şeklinde yükleneceğiz. Biz belediye olarak üzerimize düşen mükellefiyeti yerine getireceğiz. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değildir, amacımız üzüm yemektir. Bizim tek amacımız ilçemize güzel bir eser bırakmaktır. Gençlerimizin çocuklarımızın ve tüm halkımızın spor yapabileceği güzel bir spor kompleksini ilçemize kazandırmak için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu konuda ki iyi niyetiniz ve yaklaşımlarınızdan dolayı ben bir kere daha ilçemiz adına sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.
Gençlerin enerjilerini harcayacak sportif faaliyetler yapamadığından dolayı boşluk içerisinde olduğuna dikkat çeken Başkan Acehan, Çubuk Şehir Stadı’nın onarımından ziyade komple yeniden yapılması gerektiğini kaydederek, ’’Orasının belediyenin olup olmaması önemli değil, önemli olan orasının Çubuklu gençlerin olmasıdır. Bizim tek istediğimiz o sahaların yeniden düzenlenerek, komple yeniden ele alınarak ilçemize, gençlerimize kazandırmak ve oradaki faaliyetin hızlı bir şekilde başlamasıdır’’ şeklinde konuştu.
Gençlik yıllarında bir zamanlar kendisinin de Çubuk Şehir Stadında futbol oynadığını hatırlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, sahanın uzun zamandan berridir bu şekilde atıl vaziyette durmasından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi. Kurumlar arasında sahadan dolayı mahkemelik durumun olması nedeniyle bu güne kadar herhangi bir yatırım yapılamadığını vurgulayan Başoğlu, ’’Başkanım öncelikle size işinizde gücünüzde başarılar diliyorum. Bu sorunun çözümü için iyi niyetinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz.      Daha önceki yönetimlerden kaynaklı yanlışlıklar oldu. Sözleşme gereği taahhütler yerine getirilmeyince bu güzelim mekanlar böyle ortada kalıyorlar. Daha önce böyle uzlaşmacı yaklaşım yapılsaydı, ihmaller yapılmasaydı, burası için yapılacak yatırımlar çoktan bitmiş olacaktı. Çim kokusu saran sahada şuanda çocuklarımız koşuyor olacaktı’’ diye konuştu.
Belediyenin de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün de kamu kurumu olduğuna dikkat çeken Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, stattan hizmet alan bir kesim olduğunu ve bu hizmetin aksatılmaması gerektiğini kaydetti.  
   Kaymakam Şahin, ’’Çubuk’ta ciddi dinamik bir kitle var. Sadece 25 bin öğrencimiz bulunuyor. Gerçekten çok ciddi bir rakam bunlar. Bu insanların spor yapabileceği, kültürel ve sosyal alanlar olabildiğince dar ve bizde bunun geri dönüşlerini okullarda hissediyoruz. Bu nedenle gençlerimizin arasında kötü alışkanlıklar hızla yayılmaktadır. Bizim bu geçlerimizi kurtarabileceğimiz tek alışkanlıklar spor ve spor alanlarıdır. Bu alanları çoğaltmak gerekiyor. Bu benim alacağım, bu benim vereceğim demeden uzlaşmak gerekiyor’’ dedi.
Daha sonra kurum avukatları yapılacak işlemler hakkında bilgi vererek, yapılan toplantı sonunda sürecin hızlı bir şekilde başlatılması ve işletilmesi konusunda mutabakata varıldığı bilgisi verildi.
 
Tarih: 21.4.2014   |   Bu haber 31759 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz