Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ÇUDEF’in 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı
 
 
Çubuk Dernekler Federasyonu'nun (ÇUDEF) 5. olağan genel kurulu yapıldı.
Ankara'nın Çubuk İlçesinde faaliyette bulunan Çubuk Dernekler Federasyonu'nun (ÇUDEF) 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda, genel başkanlığa aday olan mevcut başkan Recep Taş yeniden genel başkan seçildi.
Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurula, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Başkent Ankara Meclisi Nevzat Ceylan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, CHP İlçe Başkanı Vural Çokcan, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Kızılay Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç, Belediye Meclis Üyeleri ve delegeler katıldı.
Genel kurulun açılış konuşmasında dünyada ve Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarının tarihi sürecini anlatan ÇUDE F Başkanı Recep Taş, ÇUDEF’in 2005 yılında hangi amaç ve değerler üzerine kurulduğunun bilgisini aktardı. Görev süresi içerisinde yaptıkları faaliyetlerin bilgisini veren Taş, konuşmasında şunları söyledi:
 ’’Takdir edileceği üzere sivil toplum özgür bireylerden oluşur ve demokratik, katılımcı yönetimlerde gelişir ve derinleşir. Sivil toplum kuruluşları yerel yönetimlerin alternatifi değildir. Ancak, yerel yönetimlere destek olmak, bir anlamda toplumun aynası olarak toplumun taleplerini yönetim erklerine yansıtmak,   sempatik ilişkiler, ikna metotları ve lobi faaliyetleri yaparak karar süreçlerine katkıda bulunmaya çalışır. Bir başka açıdan bakıldığında güçlü bir demokrasinin zorunlu koşulunu sivil toplumun varlığında aramak gerekir. Bu itibarla STK’ları yok farz eden bir yönetici demokrat olamayacağı gibi o yöneticinin başında bulunduğu organizasyonun da demokratik unsurları taşımayacağı aşikardır. Bu itibarla, sivil topluma gönül veren, değer veren tüm gönül dostlarımıza saygı, minnet ve şükran duygularımızı sunuyor.’’
-Çubuk’u birlikte yöneteceğiz
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’da kongrede yaptığı konuşmada, kongrenin ilçe için hayırlara vesile olmasını diledi. Önceki gün Elmadağ’da sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları tarafından ortaklaşa yapılan bir etkinlikten bahseden Başkan Acehan, ’’Bizim ilçemizde de bundan sonra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ortaklaşa hareket ederek çok daha güzel etkinliklere ev sahipliği yağacaktır. Biz görev süremizde sivil toplum kuruluşlarımızla ortak hareket ederek, ortak aklı harekete geçirerek Çubuk’u birlikte yöneteceğiz. ÇUDEF olarak bu güne kadar yaptığınız tüm hizmetlerden dolayı şahsınızda tüm üyelerinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.  
Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımcı demokrasi açısından çok büyük önem arz ettiğini anlatan Başkan Acehan, ÇUDEF’in en önemli çalışmalarından birinin ilçedeki birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu hatırlatarak,’’Hem birlik, hem de kardeşlik işbirliği için ÇUDEF’i özelliklede onun başkanı Sayın Recep Taş’ı kutluyorum. Bu birlik ve kardeşlik üzerine çalışmaların devam etmesini diliyorum’’ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, divan başkanlığını Nevzat Ceylan’ın yaptığı 55 derneğin bir araya gelerek kurduğu ve 475 delegesi olan federasyonun 5. genel kurul toplantısına geçildi.

Genel kurulda başkan adaylığı için tek listeyle gidilirken, dört dönemdir federasyonun genel başkanlığı görevini yürüten Recep Taş yeniden genel başkanlığa seçildi.
Programın sonunda ilçeye değer katanları onurlandırmak için ödül töreni düzenlendi. Törende Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’e, Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın’a Çubuk Eski Kaymakamı Meftun Dallı’ya, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Metin Doğan’a, Danıştay Üyesi Ümit Aksoy’a, Ankara Meclisi Genel Başkanı Nevzat Ceylan’a, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e, Karadeniz Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Rüstem Ateş’e, Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan’a, Ankara Kültürünü Koruma Dernek Başkanı Necmettin Palacı’ya, Bekir Yılmaz Eskrim Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kalender’e, Eski Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e, Engellilere Beceri Kazandırma Hocası Günay Örücü’ye, hayırsever işadamlarından Cemal Şişman’a CUDEF Başkanı Recep Taş tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi.

-ÇUDEF ‘Kuzey Ankara’yı kapsayan bir proje.

Ödül töreninde söz alarak konuşan Eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, kendilerinin böyle bir kuruluşa ödül vermeleri gerekirken, ödül aldıklarını söyledi. ÇUDEF’in çalışmasının ‘Kuzey Ankara’yı kapsayan bir proje olduğunu vurgulayan Şıvgın, ’’Bu çalışma ‘Kuzey Ankara’yı kapsayan bir projedir. Siz yaptıklarınızla Ankara’nın yıldızısınız ve aynı zaman da Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma yapıyorsun. Bizde bu çalışmayı Türkiye’ye tanıtmamız gerekmektedir’’dedi.

Daha sonra teşekkür konuşması yapan Taş, ’’Tüm değerli mesai arkadaşlarımıza ve her daim beni desteklediği için eşime çok teşekkür ediyorum. Allah devam eden görevimizde utandırmasın’’ diye konuştu.

ÇUDEF'in seçilen yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

‘’Recep Taş, Yakup Ülgü, Hüseyin Bulut, Hamdi Güngör, Satılmış Çayır, Ali Rıza Güney, Mustafa Öztürk, Mustafa Özdemir, Yasin Özen, Sami Özkan, Baki Demirbaş, Fatma Yılmaz, Hatice Erkan, Ali Tokdemir, H. Hüseyin Arslan, Fuat Tuyan, Hayri Yılmaz, Yasin Çakmak, Zekai Günal, Harun Çiftçi, Salim Dursun, Ahmet Saydam, Mesut Yaşar, Hasan Özyürek, Mahmut Kılıç. Denetim kurulu listesi,Mustafa Kılık, Osman Şahbudak, Şani Ayar, Ali Osman Vurucu, SezayiTemir. Disiplin kurulu listesi ise, Necati Demirbaş, Adem Ünlütürk, Hayati Türkileri, Recep Kocalak, Fatih Coşkun.’’

 

 
Tarih: 29.4.2014   |   Bu haber 37304 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz