Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Küçükali Camii İbadete Törenle Açıldı
 
 

Çubuk’a bağlı Küçükali Mahallesi’nde mahalle halkı tarafından yaptırılan Küçükali Cami, Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın da katıldığı törenle ibadete açıldı.

 

İlçeye bağlı Küçükali Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar eski camilerinin yerine yenisini yapmak için imece usulü ile bir yıl çalıştılar.

 

Caminin açılış törenine Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, İlçe Müftüsü Bilal Kara, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve köy halkı katıldı.
 
 
 

Açılışta konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, tüm köylünün bir amaç uğruna bir araya gelerek güzel bir birliktelik oluşturduğunu söyledi. Bu tür organizasyonun açılışında bulunmanın insana huzur verdiğini anlatan Başkan Acehan, ’’Çok güzel bir mekan meydana getirilmiş, emeği geçenlerden ve bir tek kuruşu nasip olanlardan Allah razı olsun’’ dedi.

 
 

Eser bırakmanın bir nevi tarihe imza atmak olduğunu vurgulayan Başkan Acehan, bütün büyük devletlerin tarihe imzalarını eserleriyle attığını ifade ederek, şunları söyledi:

 

’’Böyle eserlerin kazandırılması aslında tarihe imza atmak gibidir. Bütün büyük devletler Bizans’tan başlayarak, Selçuklular ve Osmanlıya kadar geleceğe çok büyük eserler bırakmışlardır. Ayasofya, Selimiye, Süleymaniye bunların örneğidir. Bu büyük eserler gelecek nesillere bu günkü inancımızı, ruhumuzu, duygularımızı, fikirlerimizi aşılamak, taşımak için çok önemlidir. Biz bu gün Eyüp Sultan’a gittiğimiz zaman veya diğer tarihi eserleri ziyaret ettiğimiz zaman o binalar bize o taş yığınından daha çok o eserin ruh halini hedefini ve inanç dünyasını bizlere taşımaktadır. İnşallah bu cami, Ankara’ya Çubuk’a ve bütün Türkiye’ye dağılmış Küçükali Köyü sakinlerimizin bu ruh halini toplayacaktır ve gelecek nesillere de bu ruh haini, heyecanını taşıyacaktır.’’

 

Daha sonra konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş’da, mahalle halkına yaptıkları güzel eserden dolayı teşekkür etti. İbadete açılan caminin birlik ve beraberlik olduğunda neler yapıla bildiğinin çok güzel bir örneği olduğunu aktaran Demirbaş, ’’Ben buraya gelen bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu camide emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu eser birlik ve beraberliğin örnek bir çalışmasıdır. Birlik ve beraberlik olduğunda neler ortaya konulabileceğinin güzel bir örneğidir’’ şeklinde konuştu.

 

Caminin gönüllü ustalığını yapan Akif Tekaüt, geçtiğimiz yıl Nisan ayında başladıkları cami yapımını bu yıl Nisan ayında tamamlayarak hizmete açtıklarını söyledi. Caminin her şeyini bir vatandaşın üstlendiğini ve yapığını hatırlatan Tekaüt, kendilerinin sadece işin başında olduklarını ve yol gösterdiklerini anlattı.

 

 Derneklerine sadece resmi olarak yüz elli bin TL nakdi para yardımı aldıklarını açıklayan Küçükali Köyü Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Koçak ise, diğer tarafın da tamamen köy halkı tarafından yapıldığını belirtti.

 

Köy halkının cami yaptırmak için hayırda yarıştığını söyleyen Koçak, ’’Bu camide elinden her türlü iş gelen insanlardan faydalandık. Bu şekilde büyük bir katkı sağladılar. Bütün mimari yapı ve işçilik halkımıza aittir. Özellikle hacı annelerimiz öyle bir zaman oldu ki kulaklarındaki küpelerini çıkararak camiye destek verdi. Herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

İlçe Müftüsü Bilal Kara’da, açılış töreninde yaptığı konuşmada, ‘’Bu eserin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

 

Konuşmalardan sonra, caminin yapılmasında emeği geçenlere Akif Tekaüt tarafından sırayla teşekkür edilmesinin ardından, Lokman Öztürk tarafından Kuran’ı Kerim okundu. İlçe Müftüsü Bilal Kara tarafından Caminin ibadete açılış beratı ve Kuranı Kerim cami imamı Ömer De’ye verildi.

 

Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş ve protokol tarafından kurdelesi kesilen cami, ibadete açıldı. Törene katılanlar daha sonra camide incelemede bulundu. Yeni camide ilk namaz kılındı. Namazın ardından cemaate imece usulü ile yapılan homaça, pilav, yoğurt çorbası, salatadan oluşan yemek ikramı yapıldı.

 

Caminin açılış törenine Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, İlçe Müftüsü Bilal Kara, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve köy halkı katıldı.

 
Tarih: 5.5.2014   |   Bu haber 31623 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz