Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Başkan Acehan, Akkuzulu’da sebze seralarını inceledi
 
 

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Akkuzulu Mahallesi’nde domatesi üretimi için kurulan seralarda incelemede bulundu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, beraberindeki heyetle birlikte Akkuzulu Mahallesi’nde girişimciler tarafından kurulan seralarda incelemelerde bulundu.

İlçede domates ve fasulye başta olmak üzere sebze üretimiyle bilenen Akkuzulu Mahallesi’ndeki seraları inceleyen Başkan Acehan,   özellikle domateslerin artık seralarda yetiştirilmesinin üretim kapasitesi ve kalitesi bakımından daha iyi sonuçlar vereceğini söyledi.

On bin metrekare kapalı alanı ile mahallenin en büyük serasını da ziyaret eden Başkan Acehan, işletme sahibi Mustafa Karakütük’e yatırımı nedeniyle teşekkür etti. İlçe ekonomisinin bu tür yatırımlarla ve girişimcilerle büyüyeceğini kaydeden Başkan Acehan, ’’Çok güzel ve yerinde bir çalışma olmuş. Burada yetiştirilen domatesler önümüzdeki günlerde Ankara’da ve ilçemizde satışa sunulacak. Seralar nedeniyle çok kısa bir süre içerisinde ürün alınmaya başlayacak. Böylece daha kaliteli ve daha uygun fiyatlara başkentliler domates tüketmiş olacaklar’’ dedi.

Çubuk’un önümüzdeki yıllarda sebze ve çiçekçilik başta olmak üzere tarım ürünleri üretim merkezi haline gelmesi noktasında çalışmalar yapılacağının bilgisini veren Başkan Acehan, ’’Özellikle Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (TKDK) ve AB fonları hakkında üreticilerimizi bilgilendirmek ve bu kaynaklardan destek almalarını istiyoruz. Sera yapmak için yeri olan ve bu konuda istekli olan herkesi kaliteli ve karlı üretim olan örtü altı üreticiliğini teşvik etmek istiyoruz’’ diye konuştu.

 Seralarına yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Karakütük Meyve Sebze İşletmesi ortaklarından Mustafa Karakütük ise, ’’Buraya gelerek bizleri ziyaret etmeniz ve övgü dolu sözlerinizle bizleri onurlandırmalarından dolayı Sayın Başkanımız Tuncay Acehan Beye çok teşekkür ediyorum. Teşviklerden haberdar olsaydık biz daha büyük sera yapardık. Kendi imkanlarımızla ancak bu kadar sera yaptık. Yerimiz mevcut önümüzdeki yıl inşallah yeni bir sera daha yapmak istiyoruz’’ dedi.

Seralarda uygulanacak sulama sistemleri ve yapacakları üretim sistemi hakkında da bilgi veren Karakütük,’’Seralarımızı yağmur sularının oluşturulan bir havuzda biriktirilmesi sistemiyle sulama yapacağız. Üretimde de Çubuk’ta ilk defa özel arılar kullanılarak döllenme yöntemini yapacağız. Ayrıca ürünlerimizi iyi tarım uygulamaları yöntemiyle yetiştireceğiz. Bizim pazar sıkıntımız yok. Daha önce Antalya'dan getirerek pazarladığımız domatesler yerine 8 ay boyunca Akkuzulu'da kendi ürettiğimiz daha kaliteli ve lezzetli domatesleri müşterilerimize satacağız’’ şeklinde konuştu.

Akkuzulu Mahallesindeki seraları incelemeye Başkan Acehan’a Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

 
Tarih: 6.5.2014   |   Bu haber 32756 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
Çubuk’ta otobüsler, okul ve camiler ilaçlandı
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz