Twitter Facebook You Tube
 
 
 
KAPAKLI’DA KÖYLÜLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
 
 

Çubuk’a bağlı Kapaklı Köyünde çiftçiler kurban keserek yağmur duasına çıktı. Yağmur duasına eşlik eden Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, suyun tasarruflu kullanılması konusunda uyarılarda bulundu.

Kapaklı Köyünde üreticiler ‘Nazlı Bacı’ tepesinde kurban keserek yağmur duasına çıktı. Yağmur duasına Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, davetliler ve köylüler katıldı.
 

Sabahın erken saatlerinden Nazlı Bacı tepsine traktörlerle giden köylüler bir adet büyükbaş kurban kesti. Tepede kılınan namaz ve okunan duaların ardından imam Ali Koçak tarafından yağmur duası yapıldı. Yağmur duasına ceket ve montlarını ters giyen küçük büyük köy halkı da eşlik etti. Yağmur duasına gelen davetlilere kurban etlerinden yapılan homaça yemeği ve bulgur pilavı ikram edildi.

Yağmur duasına katılan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, bu tür organizasyonların önemine işaret etti. Yağmur dualarında köy ve mahallelerde yaşananların birlikte hareket etmelerinin, birlikte yemelerinin içmelerinin birlik ruhunun harekete geçirilmesinin, her şeyin üzerinde dostluk ve dayanışmanın kendisini etkilediğini söyleyen Başkan Acehan, bu nedenle bu tür etkinliklerde bulunmaktan büyük haz aldığını belirtti.

Başkan Acehan, ’’Köylerimizde ki bu birlik ve dayanışma bizi çok memnun ediyor. İnsanların huzur ve mutluluk içerisinde cenabı Allah ‘a yakarışı inşallah onun sonunda da beklediğimiz yağmurlar gelecektir.  Burada ki birlikte yemeler içmeler birlik ruhu her şeyin üzerinde dostluk, dayanışma ve birlik ruhu beni çok etkiliyor. Buralarda bulunmaktan çok büyük keyif alıyorum. Cenabı Allan inşallah ülkemizden, Ankara’mızdan, Çubuk’umuzdan huzur ve saadeti eksik etmesin. Her iki cihanda da bütün bu emeği geçenlere Cenabı Allah rahman ve rahim ismiyle muamele etsin inşallah’’ dedi.

- SUYUMUZU TASARRUFLU KULLANALIM.

İlçede ve bölgede uzun zamandır beklenen yağış alınmadığı için barajların boş olduğuna dikkat çeken Başkan Acehan,   ilçe halkının suyu tasarruflu kullanmasını isteyerek, şunları söyledi:

’’Şimdi yağmurlar yeterince yağmadığına göre barajlarda boş, suyu gereksiz yere kullanmaktan hepimizin kaçınması gerekiyor. Suyu gerçekten ihtiyaç olun yerlerde kullanmak gerekiyor. Ama bugün artık her yerde ve her evde su olduğuna göre, su kullanımı da çok çok arttı. İnsanları suyu belli bir kullanımın altına indiremiyoruz.  Biz yine de dua edelim Cenabı Allah bize yağmur versin, barajlarımız dolsun inşallah. Çubuk 2 Barajında su şuana kadar gördüğüm en dip seviyeye inmiş durumda. Büyükşehir Belediyemizin Kavşakkaya Barajından Çubuk 2 Barajına su aktarmak için bir projesi bulunuyor. Sıkıntı olmayacak ama bizler sularımızı çok iyi depolayarak, az tüketerek, bu tasarrufa katkı vermemiz gerekiyor.’’

Tüm köy halkıyla birlikte bol yağmur yağması için yağmur duasına çıktıklarını söyleyen Kapaklı Köyü Muhtarı Şakir Acıelma, duaya çıktıkları tepenin özel bir önemi olduğunu belirterek, ’’İnşallah cenabı Allah yağmuru çok verir. Kurbanı olduğum Cenabı Allah yağmuru çok versin ki çoluk çocuk, kurt kuş susuz kalmasın, aç kalmasın’’ şeklinde konuştu.

 
Tarih: 6.5.2014   |   Bu haber 33196 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz