Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuklu öğrencilere geri dönüşüm dersi
 
 

Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, ilköğretim öğrencilerine çevre sağlığının korunması ve geri dönüşüm hakkında seminer verildi.

Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) tarafından anaokulu, ilkokul ve ortaokulu öğrencilerine çevre sağlığının korunması konusunda seminer verildi.  

Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Bektaş ve TÜKÇEV Kurumsal İletişim Yöneticisi Nazlı Pınar Aygündüz’ün katılımıyla anaokulu, ilkokul ve ortaokulda okuyan öğrencilere yönelik düzenlenen seminerlerde öğrencilere ‘Ambalaj atıkları ve kaynağında geri dönüşümün önemi’ aktarılıyor.
 

Bu güne kadar tonlarca atığı geri dönüşümle ekonomiye kazandıran ve örnek geri dönüşüm projeleriyle adından söz ettiren Çubuk Belediyesi geri dönüşüm bilincini genç kuşaklara da aşılamaya başladı.

Atatürk İlköğretimi ve Yükselen Kolejindeki anaokulu öğrencilerinden başlayan seminerlerin ilçedeki tüm okullarda yapılacağını söyleyen Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Bektaş, seminerlerin sinevizyon ve piyes gösterileriyle desteklendiğini belirtti.

Doğal kaynakların ve çevre sağlığının korunmasının, yaşanılabilir dünya için şart olduğunu vurgulayan Bektaş, ’’Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Dr. Tuncay Acehan Beyin emirleri doğrultunda ilçemizde çevri bilincini kazandırmak amacıyla eğitim seminerlerine başladık. Bu eğitim çalışmalarımıza özellikle anaokulu seviyesindeki öğrencilerden başladık. Yaşadığımız şehrin temiz ve sağlıklı olması elbette bizlerin elindedir. Çevremizi temiz tutma bilincini, hangi atıkların geri dönüşüme kazandırılacağını küçük yaşta çocuklarımıza öğretirsek, daha temiz bir şehirde yaşamış oluruz. Bizde daha az enerji sarf ederek, daha az maliyette temizlik faaliyetlerimizi sürdürürüz ve yapılan tasarrufla ilçemizde daha güzel hizmetler meydana getirebiliriz’’dedi.

Eğitim programlarında kullanılmış pillerin atık pil kutularına atılması, kullanılmış yağların biriktirilmesi gibi konuların da işlendiğini kaydeden Bektaş, müdürlükleri tarafından hazırlanan bilgilendirme broşürlerinin de öğrencilere dağıtıldığını ifade etti.

Öğrencilere uygulamalı olarak eğitim veren TÜKÇEV Kurumsal İletişim Yöneticisi Aygündüz ise, katı atıklar içerisinde önemli bir paya sahip olan bitkisel yağ atıklarının, pil ve akülerin, ambalaj atıklarının ve elektronik atıkların diğer atıklardan ayrı toplanması gerektiğini, bu atıkların geri dönüşüm yoluyla hem kirliliğinin önleneceğini, hem de ekonomik değer kazandırılacağını söyledi.

Aygündüz, konferansın sonunda öğrencilerden gelen soruları da yanıtlarken, daha sonra anaokulu öğrencilerine geri dönüşüm ile ilgili animasyon, slayt ve Hacivat- Karagöz gösterileri izlettirildi.

Programın sonunda Bektaş, temizliği hayatlarının bir parçası olarak algılayan müdür, öğretmen ve öğrencilere de ayrıca teşekkür etti.

 


 
Tarih: 7.5.2014   |   Bu haber 33860 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz