Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Kaymakamlıktan Tanışma Ve Bilgilendirme Toplantısı
 
 

Çubuk Kaymakamlığı, ilçede görev yapan daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları ve 30 Mart yerel seçimleriyle göreve başlayan yeni belediye başkanı, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve muhtarlarla bilgilendirme ve tanışma toplantısı düzenledi.

Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan bilgilendirme ve tanışma toplantısına ilçede görev yapan daire müdürleri ve yeni göreve başlayan Belediye Başkanı Tuncay Acehan, belediye başkan yardımcıları Zeki Metin, Hasan Hüseyin Karakuş, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İlçe Kaymakamı Cemal Şahin, seçimlerde görev alan tüm ilçe halkına ayrı ayır teşekkür etti. Yeni büyükşehir yasası ile tüm köylerin de mahalle olduğunu hatırlatan Şahin, ’’Bir değişiklik söz konusu daha önce 47 köyümüz vardı ve şuanda sıfır köyümüz var. Toplam 84 mahallemiz bulunuyor. Şimdi tabi ayak alışkanlığı mutlaka vardır. Bize Muhtarlarımız özel idarenin hizmetlerinden dolayı gelmeye devam ediyorlar. Bizlerin kapıları onlar için her zaman açık. Köyden mahalleye dönen mahallerde alt yapı anlamında ciddi bir sıkıntı yok. Özel idare olaraktan biz bunları bütün alt yapısını daha önce yapmıştık. Sanıyorum yollarda sıcak asfalt konusunda sadece sıkıntı var, o nu da zaman ve imkanlar içerisinde büyükşehir belediyemiz yapacaktır. Ama diğer taraftan güvenlik, sağlık, eğitim ve sosyal açıdan birçok hizmetleri biz yürütmeye aynen devam edeceğiz’’ dedi.

Kendilerinin kamuyu temsilen burada olduğunu vurgulayan Kaymakam Şahin, ’’ Kamuyu temsilen buradayız. Kamuya destek olan insanlar da burada, seçilmişlerde burada, atanmışlarda burada, sivil tolum örgütleri temsilcileri de burada.  Biz burada büyük bir aileyiz’’ diye konuştu.

-‘’Önceliğimiz insan, başka bir önceliğimiz yok.’’

Hedeflerinin Çubuk’taki insanlara kaliteli hizmet vermek olduğunu anlatan Kaymakam Şahin, ’’Bizim önceliğimiz insan, başka bir önceliğimiz yok. Önceliğimiz insan olunca herkes iyi niyetle aynı doğrultuda daha fazla üreten sağlık içerisinden yaşayan insanların yaşadığı bir bölge olmasını istiyoruz. Biz sadece kanunu görevlerimizi yapıp gitmek istemeyen insanlar değiliz. Sadece rutini yapıp kanunu olan şeyleri yapıp gerisine karışmayan anlayış bizde yok. Bizim bu salondaki arkadaşlarımızın hiçbirinde yok. Herkesin üzerinize düşeni layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum, bunu bekliyorum’’ dedi.

-Halka hizmet için yola çıkıldı

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’da, kendilerinin halka hizmet için yola çıktığının altını çizdi. Geçmişte hizmeti geçen tüm seçilmiş arkadaşlarına buradan teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Acehan, ’’İlçemiz ve halkımız için hayırlı hizmetler nasip etmesini Cenabı Allah’tan temenni ediyorum. Allahın izniyle bu beş yılda birlikte güzel çalışmalara imza atarız hep birlikte. Bir geçiş dönemindeyiz. Yeni bir döneme girmekteyiz. Hizmet sahamız hem belediyemiz için hem de büyükşehir belediyemiz için büyüdü. Bu konuda gerekli planlamalar hazırlıyoruz. Önümüzde ki Pazartesi günde Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ilçe belediye başkanları ile birlikte bir toplantı yapacağız. Şuanda belediyemizin imkanları sıkıntılı olması nedeniyle toparlanma sürecindeyiz. Hem büyükşehir belediyemizin hem de bizim elbette bir hizmet planlaması olacaktır’’ diye konuştu.

-Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte tüm sorunları aşacağız.

Belediye olarak en çok kaçak yapı konusunda sıkıntı çektiklerinin bilgisini veren Başkan Acehan, özellikle muhtarların bu konuda duyarlı olmasını istedi. Vatandaşların ilerde mağdur olmaları için işin başında gerekli önlemler alınması gerektiğini hatırlatan Başkan Acehan, ’’Ben özellikle muhtarlarıma kaçak yapılar konusunda dikkatli olmalarını istiyorum. Bir kaçak yapı ile ilgili ihbar aldığı zaman bizim Zabıta ekiplerimiz kesinlikle oraya gidecek ve bir tutanak tutacaktır. Bu kaçınılmaz bir sonuçtur. O yüzden muhtarlarımız bize henüz daha kazı aşamasında iken, henüz daha girişim aşamasında iken bu kaçak yapıları bize iletirlerse hiç olmazsa vatandaşlarımız fazla zarar görmez. İmar çalışması devam eden mahallerimizde önümüzdeki yılsonunda imar sorunu büyük bir ölçüde çözülecektir. Biz geleceğe umutla bakıyoruz ve tüm sorunlarımızı kesinlikle Büyükşehir’imizle birlikte hareket ederek inşallah aşacağız’’ dedi.

Daire müdürleri de, muhtarlara bilgi vermesinin ardından, karşılıklı soru cevap şeklinde geçen toplantının sonunda göreve yeni gelen muhtarlar kendilerini tanıttı ve programın sonunda kokteyl verilerek etkinlik sona erdi.

 

 
Tarih: 9.5.2014   |   Bu haber 21810 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz