Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Avcıoava Mahallesi’nde Maden İşçileri için Mevlidi Şerif okutuldu
 
 

Çubuk’a bağlı Avcıova Mahallesi’nde düzenlenen kardeşlik, birlik ve yardımlaşma günü programında Manisa’nın Soma ilçesinde maden kazası sonucu şehit olan işçiler için Mevlidi Şerif okutuldu.

Avcıova Mahallesi Konağında düzenlenen kardeşlik, birlik ve yardımlaşma günü programında okutulan Mevlidi Şerife, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Orman Bölge Şefi Serkan Gülünay, Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, belediye meclis üyeleri Harun Olmuş, Ahmet Kılıç, Ümit Polat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle halkı ve davetliler katıldı.
 

Programın açılışında konuşan Avcıova Mahallesi Muhtarı İsmail Kılıç, köylülerin desteği ve katkıları ile düzenledikleri kardeşlik, birlik ve yardımlaşma programında Soma’daki işçi arkadaşlarının acılarını gönülden paylaştıklarını söyledi.

Kılıç, ’’Maden Şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize ise acil şifalar diliyoruz. Bugün Soma’da şehit olan madenci arkadaşlarımız için mevlit okutuyoruz. Tüm hemşerilerimiz ile birlikte dua ediyoruz. Davetimize katılarak dualarımıza iştirak eden herkesten Allah razı olsun’’ dedi.
   

İlçe halkının ne derece hayırsever ve ne derece yardım sever olduğunu anlatan Başkan Acehan ise, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 ’’Avcıova köyümüzdeki bu birlik yemeği ve akabinde yapılan dualar beni çok mutlu etti. Buradaki bu birliktelik İnşallah diğer bölgelerimize de örnek olur. Manisa’nın Soma ilçesinde maden kazası sonucu şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimize ise acil şifalar diliyoruz. Allah bir daha milletimize bu tür acılar yaşatmasın.’’  

Okunan Kuranı Kerim, Mevlidi Şerif ve ilçe Müftüsü Bilal Kara tarafından yapılan duanın ardından programından sonra katılanlara bir yemek verildi.

Yemek sonunda Avcıova Mahallesi hakkında bilgi veren Çubuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü ve Avcıova Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkan Yardımcısı Ahmet Karakuş, 1970 yılında nüfusu 200 kişi olan köyde bu gün yaz aylarında 28, kış aylarında ise 5 kişinin yaşadığını hatırlattı. Başlattıkları eski ismiyle ‘Köye Dönüş’ projesinin tanıtımı yapan Karakuş, ’’Proje kapsamında daha önce köy olan ve yeni yasa ile mahalle olan köyümüze konak yaptık ve yeni bir cami yapımı için çalışmalarımız devam ediyor. İnsanlarımızı köye çekmek için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Yollarımızın düzenlenmesi için çalışmalar yapılıyor. Köye dönmek isteyen ancak köyde yeri olmadığı için dönemeyenler için arsa üretimi yapılması planlanmaktadır. Biz köye dönüşleri hızlandırmak için her şeyi yapmaya hazırız’’ diye konuştu.     

Yapılan konuşmaların ardından köyde yapımı devam eden cami ziyaret edildi ve yardım sandığı konularak davetlilerden yardım toplandı.

 
Tarih: 20.5.2014   |   Bu haber 36267 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz