Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ATATÜRK MESLEK YÜKSEK OKULU'NDA MEZUNİYET TÖRENİ
 
 

Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi’nde bulunan Atatürk Meslek Yüksek Okulu (MYO) 2013-2014 eğitim-öğretim yılı mezunu 400 öğrenci başarı belgelerini törenle aldı.

Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi'nde eğitim öğretim veren Atatürk Meslek Yüksek Okulu ilçedeki son mezuniyet törenini gerçekleştirdi.
 
 

Mezuniyet törenine Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Atatürk MYO Müdürü Doç. Dr. Veysel Özdemir, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Atatürk MYO Müdürü Doç. Dr. Veysel Özdemir, törende yaptığı konuşmada gençlerin parçası oldukları toplumun, paylaşan, kültürüne sahip çıkan ve onu yücelten, donanımlı ve bilgili bireyler olarak yetiştirdiklerini söyledi. Gençlerin bundan sonra kendilerine doğru hedefler belirlemeleri gerektiğine dikkat çeken Özdemir, ’’Geride sağlıklı ve acılıinsanlar bırakmamak, sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş gücü oluşturmak, çalışanların yaşam kalitelerini yükseltmek, işlerimizde verimliliğimizi artırmak için üretim kalitemizi geliştirmeliyiz. İş kazaları ve meslek hastalıkları yüzünden dünyada günde 6 bin 300 çalışan maalesef hayatınıkaybetmekte. Çok daha fazla insan ise sakat kalmaktadır. Türkiye’de de günde yaklaşık 192 iş kazası olmakta, 5 kişi hayatını kaybetmekte ve 6 kişi de işgöremez hale gelmektedir. Bu arada başta Soma’da hayatını kaybedenler olmak üzere iş kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum’’ dedi.

Bu gün hem mezuniyet hem de kapanış töreni yaptıklarınıifade eden Özdemir, okulun 8 yıldır Çubuk’ta faaliyetini sürdürdüğünü ve bu yıl ilçedeki eğitim- öğretim faaliyetini sonlandıracağını kaydetti. Atatürk MYO’nun Temelli’de yeni oluşturulan Gazi Üniversitesi’nin Teknik Bilimleri Meslek Yüksek Okulu’na devredildiğini belirten Özdemir, şu bilgileri verdi:

’’Okulumuzun şuanda yaklaşık 4 bin öğrencisi bulunuyor. Her yıl okulda kalan öğrencileri saymasak yenilerden 400’e yakın mezun veriyorduk. Okulumuzda mühendislik fakültelerinde olduğu gibi 8 tane program bulunuyordu. Elektrikten kimyaya, makineden kalıpçılığa, mühendislikte olmayan mekanik taşıyıcılara kadar birçok bölümümüz var. Bayağı alt yapısını oluşturmuştuk laboratuarlar falan oluşmuştu, inşallah bundan sonra gittiğimiz yerde devam ederiz. Atatürk MYO tamamen kapandı, lav edildi. Yeni kurulan Temelli’de ki teknik bilimler meslek yüksek okulunun uhdesine dahil edildi. Okulumuzdan devreden öğrenciler orada devam edecekler.’’

Özdemir, kendileriyle birlikte Ankara’daki 11 meslek yüksek okulunun da kapanarak 3 meslek yüksek okuluyla birleştirildiğini sözlerine ekledi.

Okul birincisi otomobil teknolojileri öğrencisi Abdulsamet Ada’da, ’’Benim ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı, tatlı anılarla kapatıyor, diğer sayfasını yeni beklentilerle umutlarla açıyoruz’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından Elektrik Programı birincisi Alihan Turna, Elektrik Programı birincisi Emre Özkan, Elektronik Programı birincisi Alper Uğurca, Megatronik Programı birincisi Ramazan Bulut, Endüstriyel Kalıpçılık Programı birincisi Burak Yarveren, Kimya Programı birincisi Fatma Pak, Makine Programı birincisi Halil Uygun, Otomotiv Programı birincisi Abdulsamet Ada’ya diploma ve plaketlerini Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Belediye Başkanı Acehan verilirken, okulun 2013-2014 eğitim-öğretim yılı mezunları adına yaş kütüklerine plaketleri de çakıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle siyah kurdele ile katılan hocalar ve öğrenciler, müzik ve eğlence programlarıda düzenlemediler.


 
Tarih: 26.5.2014   |   Bu haber 32321 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz