Twitter Facebook You Tube
 
 
 
SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN DÜZENLEDİĞİ 'HALK YÜRÜYÜŞÜ' ÇUBUK’TA YAPILDI
 
 
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Çubuk Belediyesinin birlikte organize ettiği ‘Halk Yürüyüşü’ Ankara’nın Çubuk ilçesinde yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
Çubuk’ta düzenlenen ‘Halk Yürüyüşü’ öncesi yürüyüşe katılanlar tarafından Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden işçiler anısına oluşturulan ‘Soma Maden İşçileri Şehitleri Hatıra Orman’ına fidan dikimi gerçekleştirildi.  

Atatürk Mahallesi’nde oluşturulan ‘Soma Maden İşçileri Şehitleri Hatıra Orman’ına yürüyüşe katılanlar tarafından çam fidanları dikildi.  

Fidan dikiminin ardından sağlıklı beslenme ve hareketli hayat için ‘Halk Yürüyüşü’ yapıldı.
Yeşil Çubuk Parkı’nın sonunda başlayan yürüyüş, Çubuk Çayı güzergahı Çubuk Çayı Vadisi’ni takip edilerek Çubuk 2 Barajında tamamlandı.

Yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşün ardından organizasyona katılanlar Ankara oyun havaları eşliğinde oynayarak ve halay çekerek eğlendi. Çubuk Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi halk oyunları ekibi de Karadeniz oyunlarını sergiledi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan ve Ankara Halk Sağlığı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Öztürk organizasyona destek ve katkılarından dolayı Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a plaket verdi.
Programa katılan herkes çok teşekkür ettiğini söyleyen Çubuk Belediyesi Başkanı Dr. Tuncay Acehan, ’’Hem bir hekim olarak, hem bir yerel yönetici olarak bu yürüyüşlerin inşallah uzun yıllar boyunca devam etmesini ve halkımızın da her gün en az bir saat yürüyüş alışkanlığının ve doğru beslenme alışkanlığının oluşturulması anacıyla destekleyeceğim.   Mümkün olduğunca yürüyüşlerde halk sağlığı kurumumuzla beraber olacağım. Sizleri burada misafir etmekten büyük bir gurur duyuyorum. Katıldığınız için tekrar teşekkür ediyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum’’ dedi.   
Programa destek olan ve emeği geçenlere teşekkür eden Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’de, ’’Öncelikle Soma’da ki maden şehitlerimiz adına fidan dikimini gerçekleştirdik. Bütün ülkemizi etkileyen büyük bir acıydı, şehitlerimize de Allah‘tan rahmet diliyorum ve arkasındanda Çubuk çayı vadisinde bir saatlik bir yürüyüş gerçekleştirdik. Ben diğer konuşmacılar gibi doktor değilim ama en azından kendimin doktoruyum diyebilirim. Bizler kamu yöneticileri toplumun önünde olan insanlarız. Bu nedenle ayrı bir sorumluluk taşıyoruz. Çubuk’ta çalıştığım 3 yıl içerisinde günlük bir saat 5 dakika yürüyen birisiyim tam olaraktan ne eksik ne fazla 50 dakika yürüyorum, 15 dakika da egzersiz yapıyorum ve bunu da herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Geldiğim zamanlarda belki Çubuk’ta yürüyen sayısı o kadar fazla değildi ama gün geçtikçe bu sayı her geçen gün artıyor. Bundan da çok büyük mutluluk duyuyorum. Ben tekrar bu etkinliğe katılan bütün sporseverleri kutluyorum. Özelliklede sağlık meslek lisesi müdürü ve çok değerli öğrencilerini kutluyorum. Çünkü onlar her etkinliğe ayrı bir renk katıyorlar. Çok sağ olun çocuklar’’ dedi.
Sağlık için yürüyüşü ve sporu her zaman düzenli olarak yapmak gerektiğini vurgulayan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan, ’’Obezite bütün hastalıkların nedeni bunu söyleyebilirim kesinlikle bütün literatür destekliyor. Şunu ifade edeyim değerli başkanım, değerli kaymakamım örnek davranışı, aktivitelerimize, etkinliklerimize etkin katılmaları bizi misafirperverlikleri ile ağırlamaları çok çok teşekkür ediyorum. İkisine de, kendilerine devamını bekliyoruz. Lafı çok uzatmayacağım sağlık için hep beraber hep yürüyeceğiz daha sağlıklı bir Türkiye olacağız, daha sağlıklı gençlerimiz olacak inşallah’’ şeklinde konuştu.

Programa, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ankara Halk Sağlığı Müdürü Prof Dr. Mustafa Öztürk, İlçe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Funda Demirhan Çil, İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Gülay Şahin, Çubuk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ayla Emine Çiftçi, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 
Tarih: 27.5.2014   |   Bu haber 26179 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz