Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta Kur'an Kursu yararına kermes açıldı
 
 

Çubuk’ta yapılacak Yatılı Kız Kuran Kursunun temelini atmak için Kuran Kursu öğretmenleri ve öğrencilerinin katkıları ile kermes açıldı.

Çubuk’ta yapılması hedeflenen ve şu anda proje çalışmaları son aşamasına gelmiş bulunan kız çocuklarını hafızlığa hazırlamak için yatılı kız kuran kursu inşaatına katkı amaçlı düzenlenen kermes açılışına Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk Dernekler Federasyonu (ÇUDEF) Başkanı Recep Taş, Çubuk Suffa Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Abdurrahim Somuncu, daire amirleri, müftülük çalışanları, Kuran Kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Kermeste konuşmaların ve duanın ardından açılış, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve ÇUDEF Başkanı Recep Taş tarafından yapıldı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen kermeste, gönüllü Kuran Kursu öğrencileri ve öğretmenleri evlerinde yaptıkları el işi göz nuru ürünler ile Atatürk Parkında açılan stantta yapılan hamur işi ürünlerin satıldığı kermesin geliri yatılı kız kuran kursu inşaatında kullanılacak.

-Kermesin geliriyle kursun temeli atılacak.

Düzenlenen kermesten elde edilen gelirlerle ilçede kız hafızların yetiştirileceği kız Kuran Kursu yapılacağını söyleyen ÇUDEF Başkanı ve Çubuk Suffa Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Recep Taş, ’’Bugün burada yapılan bu kermes Suffa Eğitim ve kültür derneği tarafından organize ediliyor. Bu derneğimizin kuruluş amacı, ilçemizde ihtiyaç duyulan kız kuran kursu yapmaktır. Yapılacak kursta bünyesinde en az bin kişilik bir konferans salonu, en az 100 yataklı yurdu, 100 öğrenci kapasiteli eğitim – öğretim sınıfları spor salonları, bilgisayar odaları, hobi odaları gibi her türlü ihtiyaçlara cevap verebilecek bir tesis olacak inşallah. Bu tesisimizin şuan da proje aşamasındayız yerimiz belli 5 dönüm alan üzerinde, 2 bin 942 metre kare kullanım alanı olacak. İnşallah gördüğünüz gibi bu çok kısa süre içerisinde hazırlanan ve son derece hareketli olan kermeste bu Kuran Kursunun ilk temelini, ilk taşlarını, tuğlalarını koymuş bulunuyoruz’’ dedi.

Kuran Kursu öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırladıkları ürünleri kermeste satışa çıkardıklarını anlatan kermes sorumlusu Hatice Bağ, ’’Biz Suffa Derneği olarak Çubuk’ta bir yatılı kuran kursu yapmaya niyetlendik. Allah niyetimizi daim eylesin. Bunun içinde kurs öğrencilerimiz ve öğreticilerimizle birlikte bir kermes düzenledik. İnşallah hayırlara vesile olur. Çubuk’ta bir ihtiyaç vardı. Yatılı hafızlık kız kuran kursumuz ne yazık ki yoktu. Bizimde bu konuda bir nebze katkımız olabilirse çok mutlu oluruz. Bütün öğrencilerimiz bu işe katkıda bulundular. Hoca hanımlar çok gayretli çalıştılar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz emeklerine sağlık. Kermesimiz 3 gün sürecek. Elde edilen paralarla inşallah kursun temelini atacağız’’ diye konuştu. Çubukluları eğitime destek olamaya çağıran Bağ, kendilerine her türlü desteği veren Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a ve İlçe Müftüsü Bilal Kara’ya da teşekkür et

 
Tarih: 28.5.2014   |   Bu haber 29667 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz