Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüs alanını ağaçlandırmaya başladı
 
 

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüs alanı düzenlenen törenle ağaçlandırılmaya başlarken, üniversitelerine ilk fidanları öğrencileri dikti.  

Kampüsü Çubuk’un Esenboğa Mahallesi’ne kurulacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde ağaçlandırma çalışması başladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yürütülecek ağaçlandırma çalışmasının ilk etabını üniversite öğrencileri dikti. Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Yıldırım Beyazıt Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Genel Sekreter. Doç. Dr. Selim Yavuz Sanisoğlu, Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, İlçe Orman İşletme Şefi Serkan Gülünay, Çubuk Girişimci İşadamları Dernek Başkan Yasin Özen, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve öğrenciler katıldı.  
 
 

İlk etapta 10 bin 500 fidan dikilecek

Bu gün başlattıkları ağaç dikme kampanyası ile ilk etapta 10 bin 500 ağacı öğrencileriyle birlikte dikmek için kampüs alanında olduklarını söyleyen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Doğan, ’’İlk planlanan bu bölgeye 10 bin 500 ağaç dikeceğiz. Kampüsün tamamını düşündüğümüzde binlerce ağaç dikeceğiz. Bu bir başlangıç ve şuanda 300’e yakın öğrenciyle burada fidan dikiyoruz. Mevsim geçmeden kampüste ki ilk etkinliğimizi yapmış oluyoruz’’ dedi.

-İnşaat ihalesi bitti 550 günde ilk binaların yapımı tamamlanacak

İlk etapta yapılacak binaların inşaat ihalesinin bittiğini ifade eden Doğan, inşaatın başlaması için askı süresinin dolmasını beklediklerini kaydetti. İnşaat süresinin 550 gün olduğunu anlatan Doğan, ’’İnşaat süremiz 550 gün. Bu dönem başına yetişmiyor ama hedefimiz gelecek dönem başına yetişmesidir. Bir aksilik olmazsa inşaatların yetişmesi gerekiyor. İlk etapta yaklaşık 5 bin metrekare kapalı alanı olan bir üniversite binası yapılacak. Kampusun değişik yerlerinde bunun gibi çok sayıda ağaçlandırma olacak. O yüzden bu daha başlangıç diyoruz inşallah’’ diye konuştu.

-Üniversite ile birlikte metro Çubuk’a gelecek

Ağaçlandırma çalışmasının ilçe için çok güzel bir başlangıç olduğunu vurgulayan Çubuk Belediye Başkanı Acehan, üniversitenin Çubuk için çok önemli bir atlama noktası olacağının altını çizdi. Ağaçlandırmanın ilçenin gelişmesinin bir başlangıcı olacağını ifade eden Acehan, şunları söyledi:

’’Çubuğumuzun gelecekte kabuğunu kırıp sosyal, ekonomik ve kültürel yönden büyük aşamalar kat etmesinde bu üniversitenin çok büyük rolü olacak. Bu ağaç dikimi münasebeti ile burada bulunuyoruz. Hayırlara vesile olsun, inşallah hayırlara sebep olacak. Şunu biliyoruz ki Başbakanımızın talimatıyla metro mutlaka havalimanından sonra üniversiteye kadar gelecek. Üniversite alanında da yerleri ayrılmış durumda.   Buraya geldikten sonra Çubuk merkeze kadar zaten dümdüz ve 12 km bir yol kalıyor.   Biz ilçe merkezine kadar metronun gelmesi hakkında gerekli çalışmaları başlattık. Büyükşehrimiz ve Ulaştırma Bakanlığımız nezdinde bu çalışmalar inşallah cevap bulacaktır.   Çubuk’a mutlaka metro ulaşacaktır.’’

  Binalardan önce ağaçları dikildi.

İlk etapta 16 dekarlık bir alanda yaklaşık dikimin yapılacağının bilgisini veren Çubuk Kaymakamı Şahin, ’’Üniversite ve Orman Genel Müdürlüğüyle yapılan bu çalışma neticesinde ilçemizde seçilen yenice yerleşkesinde binalardan önce ağaç dikimini gerçekleştiriyoruz. Hayırlı bir hizmeti gerçekleştiriyoruz. Ben bu faaliyetin icrasında emeği geçen üniversite rektörümüze, akademik camiaya ve Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ümit ediyoruz ki binası bittikten sonra ülkemize önemli bir değer katacaktır. Ben emeği geçenleri kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum’’ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve öğrenciler yerleri hazırlanan fidanları toprakla buluşturdular.   Ağaç dikiminin ardından Yenice Mahallesi Muhtarı Ali Abadan tarafından hazırlanan gözleme ve çeşitli ikramlar öğrencilere dağıtıldı.

Acehan ve beraberindekiler ağaç dikme töreninin ardından kampüs alanında incelemelerde bulundular.

 
Tarih: 10.4.2014   |   Bu haber 35372 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz