Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
 

Çubuk Belediye ile Bem-Bir-Sen arasında Şubat ayında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) yeniden düzenlenerek imzalandı.

Çubuk Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında Şubat ayında imzalanan 2. Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) yeniden düzenlenerek Bem- Bir-Sen ve Çubuk Belediyesi arasında tekrar imzalandı.

Çubuk Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen imza törenine, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, sendika temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Metin, Hasan Hüseyin Karakuş ve birim müdürleri katıldı.

İmzalanan sözleşmeye göre, memurlara Şubat ayında 2. SDS ile verilen 500 TL 2013 yılı için yapılan 1. SDS baz alınarak 130 TL’den 150 TL’ye, müdürlere verilen 180 TL’den 200 TL’ye ve başkan yardımcılara verilen 230 TL ise 250 TL’ye çıkartılmış oldu. İmzalan SDS ek denge tazminatı 2014-2016 tarihlerini arasını kapsarken yeni SDS’den memur, müdür ve başkan yardımcıları yararlanacak.

Yeni göreve başlayan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a hayırlı olsun dileklerini ileten Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, belediyenin çok zor şartlarda olmasına rağmen SDS ile ilgili sözleşmeyi yeniden imzaladığını söyledi. Belediye Başkanı Acehan’ın bütün kıt kaynakları personelin motivasyonu için seferber ettiğini anlatan Sevinç, imza töreninde şunları söyledi:

’’Belediye çok zor şartlarda olmasına rağmen kamu çalışanlarının emeğinin karşılığını bizimle sözleşme yaparak ortaya koydu. Bütün kıt kaynaklara rağmen, hatta yüklü borçlara rağmen, ben kamu çalışanının yanındayım, milletin yanındayım, emeğin yanındayım demesinden dolayı belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Kamu çalışanları olarak Allah razı olsun diyoruz. Karşılıklı bir anlaşmaya vardık. Zaten yasal gereklilik süremiz yeni başlamıştı. Başkanımızın da yeni geldiği görevinde durum değerlendirmesiyle beraber, bizi bu sıkıntılara rağmen geri çevirmeyerek makul bir SDS miktarı belirlenerek zam verdi. Sayın Başkanımıza çalışanına takdirinden dolayı şükran borcumuz var. Kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz.’’

Tüm imkanlarını zorlayarak sözleşmeyi imzaladıklarının altını çizen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, belediye olarak paralarının bol olduğu zamanlarda daha yüksek bir sözleşme imzalamayı umut ettiklerini ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

’’Biz yeni dönem içerisinde imkanlarımızı zorlayarak memurlarımıza uygun bir zam sağlayarak sosyal denge zammını Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç başkanımızla beraber yeniden imzaladık. Ben tüm memurlarımıza hayırlı olsun diyorum. İmkanlarımız arttığında biz memurumuzu, çalışanlarımızı daha mutlu etmek için çalışmalarını daha çok motive etmek için daha da iyi anlaşmaları Sayın Başkanımız Medeni Sevinç Beyle birlikte inşallah yapacağız. İnşallah ilerde paramız bol olduğu o günlerde, güzel günlerde olacak. Göstermiş oldukları anlayış nedeniyle ben özellikle başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.’’

 

 
Tarih: 16.4.2014   |   Bu haber 30080 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz