Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk'ta festival stantlarının satışı başladı
 
 

Çubuk’ta ilçesinde bu yıl onuncusu yapılacak olan Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali için kurulacak stantların yerleri belirlenirken, stant satışlarına başlandığı belirtildi.

Yurdun çeşitli illerinden vatandaşların ve Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nin onuncusunun hazırlıkları sürüyor.

İlçe halkı ile birlikte Çubuk Belediyesinin düzenlediği festival, vatandaşlara yine unutulmaz bir zaman geçirme fırsatı sunmakla birlikte açılan stantlarla ilçede üretilen yöresel ürünleri de satışı sunulacak.

Bu yıl 1402 Ankara Savaşı’nın ön plana çıkarılacağı festival Atatürk, PTT, Kıbrıs ve Mevlana Caddeleriyle 10. Sokak ve Atatürk Parkı gibi geniş bir alanda düzenlenecek. Daha çok kültürel etkinliklere ağırlık verileceği 11-14 Eylül tarihleri arasındaki festivalde, Tarihi Bekir Ağalar konağında oluşturulacak Türk Dünyası Müzesi’nin yanında eğlenceden konserlere, alışverişten yarışmalara kadar pek çok etkinlik de düzenlenecek.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, yaptığı açıklamada, festivalde kurulan stantların satışlarının başladığını belirterek, festivalde yer almak isteyenlerin acele etmeleri gerektiğini söyledi.

Acehan, ’’11-14 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan stantlar için satışlarımız başladı. 9 metrekare olan stantlar 500 liraya satılmaktadır. Festival alanına bu yıl yaklaşık 250 stant kurulacak. Bu nedenle stant için başvurmak isteyenlerin yerlerini alabilmeleri için acele etmeleri gerekmektedir. Stant almak isteyenlerin başkanlık binasında bulunan Ak Masaya başvurmaları gerekmektedir'’ dedi.

Festivalin ilçeye öz bir marka olduğunu vurgulayan Başkan Acehan, ’’İlçemizin ismini yurtta ve dünyada duyuran bu festivali vatandaşlarımız ve esnaflarımız o kadar çok sevdi, kabullendi ki artık dört gözle bekler oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızı, esnafımızı çok mutlu edecek ve herkese bir katma değer yaratacak festival gerçekleştireceğiz inşallah. Bu yıl ki festivalimizde daha çok kültürel etkinliklere ve stantlara ağırlık vereceğiz. Bu nedenle ana temamız, ilçemiz topraklarında yaşanan iki Türk ve kardeş devletin karşı karşıya geldiği, tarihin en kanlı savaş olarak da tarihlere geçen ‘1402 Ankara Savaşı’ olacaktır. Bu nedenle Türk Devletleri’nin büyükelçilerini ilçemize davet edeceğiz ve onların da katkıları ile tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda küçük de olsa Türk Dünyası Müzesi’ni açacağız. Ayrıca bu ülkelerden gelecek olan halk oyunları ekipleri de festival süresince sahne alacaklar. Atatürk Caddesi el işi ve el sanatlarının sergilendiği,  PTT caddesi iç ve dış mekan çiçekçiliği, Kıbrıs Caddesi turşucular, Mevlana Caddesi köylü ürünleri, Atatürk Parkı’nın yan tarafı yöresel yiyecek ve içecekleri ile 10. Sokak ticari ürünlerin satıldığı ve tanıtıldığı stantların kurulacağı alanlar olarak belirlendi. Festivalimize katılacak tüm misafirlerimiz festival boyunca Çubuk Turşusu’nu, etini ve yöresel ürünleri ile birlikte birçok ürünü alarak ucuz ve kaliteli alışverişin de keyfini çıkartacaklar’’ diye konuştu.

Festivalin tanıtımı için Ankara'nın çeşitli noktalarında tanıtım stantlarının da açılacağını vurgulayan Başkan Acehan, Başkent ile birlikte tüm Türkiye'yi yılın en son ve kazançlı festivali için Çubuk'a davet etti.

 
Tarih: 27.8.2014   |   Bu haber 23450 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz