Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor
 
 

Çubuk’ta alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde Çubuk Belediyesi tarafından asfaltlama ve kaldırım çalışmaları devam ederken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri de Karagöl yolunda asfaltlama çalışmasına başladı.  

Yaz aylarıyla birlikte çalışmalarını yoğunlaştıran belediye ekipleri gerek alt yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakların yenilenmesi, gerekse yeni açılan yolların düzenlenmesi için büyük çaba harcıyor. İlçenin dört bir yanında çalışmalarını yürüten Çubuk Belediyesi, Atatürk, Barbaros, Yavuz Selim, Cumhuriyet ve Muhsin Yazıcıoğlu Mahallelerinde yol yapım, asfalt yama, reglaj ve kaldırım çalışmalarını yoğunlaştırdı.

İlçe genelinde son dört aydır yapılan alt yapı ve yol çalışmaları hakkında değerlendirme yapan Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, ilçe genelinde Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışmaların göreve geldikleri günden bu tarafa ara vermeden devam ettiğini söyledi.

-İlçe geneline 4 ayda 258 bin 391 ton asfalt serildi

Çubuk genelinde 4 ayda 258 bin 391 ton asfalt serimi gerçekleştirildiğini anlatan Karakuş, göreve geldiklerinden bu tarafa halka hizmet çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.

-Bordür ve kaldırım çalışmasına başlandı

Karakuş, ’’Belediyemiz tarafından yapılan ihale çerçevesinde Cumhuriyet ve Yavuz Selim Mahallelerimizde 2 bin 732 metre bordür döşenirken, 4 bin 352 metrekare ise kaldırım kilit taşı döşemesi yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından Atatürk, Cumhuriyet, Barbaros, Yıldırım Beyazıt, Yavuz Selim Mahallelerimizde 632 ton sıcak asfalt serimi yapılırken, 4 bin 377 ton sıcak asfalt yaması yapıldı. Yine 6 bin 242 metreküp stabilize, 2 bin 512 metreküp asfalt kırığı, 3 bin 100 metre yeni yol açımı ve 5 bin 589 metreküp hafriyat alımı gerçekleştirilmiştir. Mahallelerimizin bağlantı yollarında ise toplam 147 bin 780 metre reglaj yapımı tamamlanmıştır’’ dedi.

-Karagöl yolunda asfalt çalışması başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede yapılan çalışmalara da değinen Karakuş, ’’Sağ olsunlar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek Bey ilçemize asfalt konusunda çok büyük destekler veriyorlar. Yaklaşık dört ayda Kışlacık, Nusratlar, Uluağaç, Karaçam, Evci yolları ve bağlantı yolları ile Karagöl yolunun bir kısmında asfaltlama çalışması yapıldı. Ankara’nın ve ilçemizin en önemli mesire alanı olan Karagöl yolunda asfaltlama ve genişletme çalışmaları halen devam ediyor. İnşallah yol tamamlandığında Karagöl’ün doğal güzelliğine daha kolay ulaşım sağlanacak ve ilçemizin turizmine önemli katkılar sağlanmış olacak. Bu arada Ağılcık, Atatürk, Cumhuriyet, İkipınar, Sığırlıhacı, Yavuz Selim ve Yıldırım Beyazıt Mahallelerinde asfalt yama ile Ömercik ve Güldarpı Mahallelerimizde ise asfalt kırığı serimi gerçekleştirildi. Ayrıca ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde içme suyu hattında yenileme ve değiştirme çalışmaları da devam etmektedir’’ diye konuştu.
 

Çubuk Çayı ıslah çalışmasının devam ettiğini kaydeden Karakuş, ‘’DSİ tarafından yapılan ihaleyle Çubuk Çayı yatağında bin metre istinat duvarı ve 2 bin metre rigol kanal çalışması yapılmıştır. Ayrıca Endüstri Sokak üzerindeki köprü çalışması da başladı’’dedi.

 
Tarih: 28.8.2014   |   Bu haber 20955 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz