Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk'ta "Yılın Enleri" Ödüllerini Aldı
 
 

Belediye başkanı Acehan, festival gecesi sinsin oynadı.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Uluslararası Çubuk Kültür Festivali" çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festival kapsamında, alanlarında ilçeye katkı verenler belirlenerek Atatürk Parkı'nda düzenlenen törenle ödülleri verildi.

 

 Ödül törenine Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreteri Süleyman Erdem, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, işadamları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Ödül töreni öncesi konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, toplum olarak eleştirmeyi ve karalamayı sevdiklerini ifade ederek, "Ne yazık ki insanların gerektiği şekilde takdir edilmemesini bir gelenek olarak benimsemiş durumdayız" diyerek takdir edilmenin önemine işaret etti.

 

Bugün verilen ödülün yapılan önemli şeylerin takdir edilmesi gerektiğinin öneminin göstergesi olduğunu vurgulayan Acehan, şunları söyledi:

 

"Bu başarı ödülleri ilçemize gerçekten hizmet eden, festivalimizin hazırlanmasında, Çubuk'ta ufkun açılmasına hizmet etmiş abilerimiz, kardeşlerimize verilmektedir. Bu başarı ödüllerin sahibi insanlarımız şu anda karşınızda. İnsanları gerektiği zaman başarı ödülleriyle ödüllendirmesini bilmemiz gerekiyor. Ben şu an sahnede yer alan bütün abilerimize, kardeşlerimize bir kere daha gönülden teşekkür ediyorum. İlçemize vermiş oldukları düşünsel ve eylemsel bütün hizmetlerinden dolayı hepsine gönülden teşekkür ediyorum. Onlara ilçemize hizmet yolunda yola devam diyorum."

 

Konuşmanın ardından ödül almayı hak edenler tek tek sahneye çağrılırken, festival süresince "Türk Dünyası Resim Sergisi"ni açarak katkı vermesi nedeniyle "Yılın başarı ödülü"nü TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov aldı. Kaseinov'a ödülü Çubuk Belediye Başkanı Acehan verdi.

 

Öte yandan değerlendirmede yılın en iyileri olarak seçilen, İŞKUR İl Müdürü Talip Altuğ, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi, Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreteri Süleyman Erdem, Havelsan Genel Müdürü Sadık Yamaç, beden eğitimi öğretmeni aynı zamanda eskrim antrenörü Mustafa Kalender, sınıf öğretmeni aynı zamanda satranç antrenörü Veysel Kılıçarslan, girişimci Kemal Çelik, Toplum Sağlığı İlçe Müdürü Funda Demirhan Çil, Ankara Hitit Motosiklet Kulübü Başkan Yardımcısı Kubilay Karaca ve Süleyman Çolak, İsmail Bal, belgesel yapımcısı Ahmet Yeşiltepe'ye de ödülleri verildi.

 

Çok yoğun katılımın olduğu ödül töreni, halk dansları, yerel sanatçıların seslendirdiği türküler ile Ahmet Yılmaz, Ankara Rüzgarı ve İbrahim Altınışık'ın konseriyle son buldu.
 
 

-Başkan Acehan, festival gecesi sinsin oynadı.

 

Çubuk'un 7'den 70'e doya doya eğlendiği festivalin üçüncü gecesinde Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve vatandaşlar, festival alanında yakılan ateşin etrafında sinsin oynadı. Acehan, "İlçemizin kültürel ve yöresel oyunlarını bu festivalimizde Yıldırım Ahalisi Derneğinin de katısıyla yaşatmanın mutluluğu içerisindeyiz" dedi.
 

Vatandaşların büyük bir neşe içinde oynadıkları oyunda Acehan ve çiftçiler, daha sonra ateşinin üzerinden atlayarak, renkli görüntüler oluşturdu

 
Tarih: 14.9.2014   |   Bu haber 20394 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz