Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Mesleki eğitim işbirliği ve ağ projesi çalışmaları kapanış toplantısı yapıldı
 
 

Mesleki eğitim işbirliği ve ağ projesi çalışmaları kapanış toplantısı yapıldı

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Mesleki Eğitim İşbirliği ve Ağ projesi ‘Vocatıonal educatıon cooperatıon and network’ (VECNET) adlı Avrupa Birliği Projesi kapanış toplantısı yapıldı.

Büyük Anadolu Otelde gerçekleştirilen kapanış toplantısına Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Tiryaki, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Karataş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengiz Akbayrak, Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Emin Tamtürk ve okul müdürleri katıldı.
Proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Taner Aşçı, mesleki eğitim işbirliği ve ağ projesinin 4 ülkeden 7 mesleki eğitim ile ilgili kurum ve kuruluşu bir araya getiren bir proje olduğunu söyledi. Hayat boyu öğrenme programlarının mesleki eğitim alanı olan ‘Leonardo Da Vinci’ başlığı altında yer aldığını hatırlatan Aşçı, Türk Ulusal Ajansı aracılığı ile hibe sözleşmesi şeklinde yürütülen proje çalışmasının 2 yıl sürdüğünü kaydetti.

Projenin ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından üretildiğini ve genel koordinasyonu ile yürütüldüğünü hatırlatan Aşçı, ’’Projemiz ile sektörlerin tarihi gelişimi, güncel ihtiyaçları ve gelecekte muhtemel sektörlere yönelik varsayımlarını ortaya koymak, mesleki eğitim kurumlarında hali hazırda uygulanmakta olan mesleki eğitim tekniklerini karşılaştırmak ve mesleki bilgi ağı oluşturarak bu ağı sürekli güncellemek amaçlanmaktadır. Projenin toplam bütçesi yaklaşık 126 bin Euro’dur, ancak bu bütçenin 18 bin Euro’su ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından kullanılmıştır. Bu yıl başlayacak ve 2 yıl sürecek yeni proje çalışmamızın toplam bütçesi ise 198 bin 763 Euro dur’’ dedi.

Belediye olarak da kendilerinin yeni projeler üretmek için çalışmalar başlattıklarını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, bu tür projelerin ilçede her alanda artırılmasının gerektiğini belirtti.

Proje ekibinden Sabinov ve Çubuk arasında çeşitli projeler hazırlanmasını da isteyen Başkan Acehan, ’’İlçemizi geliştirmek ve yeni bir şeyler yapmak için el ele vererek bu tür projeler üretmemiz gerekmektedir. Hem kalkınma ajansı hem de Avrupa Birliği ajansı kaynaklarını kullanarak her alanda çok sayıda yeni projeler yapmalıyız. Bu anlamda ben özellikle ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün proje alanında çalışanlarını ve Taner Aşçı kardeşimizi tebrik ediyorum, güzel bir çalışma ortaya koymuşlar. Dilerim ki Taner Aşçı kardeşimizin kurumlar arası koordinasyonunda tüm kurumlarında bu tip yeni projeleri hayata geçirmesini istiyorum. Kardeş şehrimiz Sabinov Belediye Başkanı Peter Molcan ile yaptığımız görüşmelerde iki şehir arasında ilişkilerin artırılması için AB projelerinden faydalanılması konusunda mutabakat sağladık. Bu nedenle özellikle Sabinov ve Çubuk arasında eğitim, sosyal ve ekonomik alanlarda yeni projeler yapılmasını istiyoruz’’ diye konuştu.

Daha sonra konuşan Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, mesleki eğitim işbirliği ve ağ projesinin özenle hazırlanmış ve çok ciddi bir proje olduğunu söyledi.

İlçe olarak bundan sonraki süreçte projelere daha çok ağırlık vereceklerini vurgulayan Şahin,’’ İlçemiz proje üretme sayısı bakımından yeterli bir düzeyde değildir. Ama bizim şöyle bir avantajımız var, proje üretebilecek yetenek, bilgi ve donanıma sahip proje birimimizde arkadaşlarımız var. Biz bu potansiyellerimize paralel olarak alanlarında istihdam edebilirsek önemli çıktılar alabiliriz. Turizm, hayvancılık, tarım, sosyal kültürel, termal su alanlarımız ve maalesef olmasa iyi ama birde sosyal
 
Tarih: 1.10.2014   |   Bu haber 20308 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz