Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk'taki ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası’ sona erdi
 
 

Çubuk'taki ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası’ sona erdi

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Çubuk Temsilciliği’nin destek verdiği ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası’ düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Çubuk Temsilciliği’nin destek verdiği ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası’nın finaline Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediyesi Başkan Vekili Harun Olmuş, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, belediye meclis üyeleri, TSF Çubuk Turnuva Direktörü Veysel Kılınçarslan, öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdiler.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi ve Kültür Evi’nde 2 gün süren turnuva 12 kız, 12 genel olmak üzere toplam 24 kategoride ve İsviçre sistemi olan 7 turda yapıldı. Bütün kategorilerde lisans ve vizeli olma şartı arandığı turnuvaya 327 sporcu katılırken, turnuvada dereceye giren ilk üçe madalyaları Kaymakam Cemal Şahin, Başkan Vekili Harun Olmuş ve Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş tarafından verildi.

Ayrıca dereceye giren tüm sporculara Çubuk Belediyesi tarafından taşınabilir bellek ve turnuvada görev yapan hakemler de turşu hediye edildi.

İlçede dört yılda satranç ve eskrim sporların çok büyük gelişmeler yaşandığını söyleyen Çubuk Kaymakamı Şahin, bu konuda destek olan ve emek sarf eden herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, ‘’Satranç sporunun bir zeka oyunu olması, çocuklarımızın gelişmesine katkı sağlaması ve satranç sporunun Çubuk’ta bu kadar taraftar bulması açıkçası bizi çok mutlu ediyor. İlçemiz sadece satranç sporunda değil, eskirim sporunda da memnun edici gelişmeler yaşamaktadır. Eskrim sporunda  4 takım kurulurken yaklaşık 600 taraftarı bulunmaktadır. Yine kardeş spor olan satranç sporunda da ilçemiz hakkında çok fazla söz ettirmektedir. Ben bu iki spor dalında ilçemizi belirli bir seviyeye getiren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum’’dedi.   

 İki gün önce Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından 3 askerin şehit edilmesinden dolayı çok büyük üzüntüler yaşadıklarına değinen Şahin, ’’İçimiz yanıyor. Ben Şehitlerimize Allah’tan rahmet milletimize ve acılı ailelerine de başsağlığı diliyorum. Bu konuda çok şey söylemek istiyor insan belki ama sözlerimizi kısa kesiyoruz. İstiyoruz ki artık bu acılar bitsin ve yaşanmasın. İnanmak istiyoruz ve inanarak bir neticeye gitmek istiyoruz ama maalesef her zaman bu tür acılar yaşıyoruz. İnşallah bu acılar son olur’’ diye konuştu.     

Ünlü düşünürlerin satranç hakkındaki sözlerini hatırlatan Başkan Vekili Olmuş, ‘’Dünya denizlerinde başınızdan geçebilecek serüvenlerin daha fazlasını satranç oyununda yaşayabilirsiniz. Satranç oyunu aslında bir serüvendir. Sistematik düşünme, ileriyi görme işlemidir. Bence bu tür organizasyonların daha fazla yapılması gerekiyor’’dedi.

İki gün süren mücadelenin meyvesinin alındığını aktaran İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan,’’Yeryüzünün en soyut, en kadim oyunu olan satranç Çubuk’ta maya tuttu. Bundan artık geri dönüş yoktur. Bundan sonra bunun daha ileri adımlarına nasıl gideriz onlara bakacağız hep beraber’’ şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Şahin, Başkan Vekili Olmuş ve Ak Pati İlçe Başkanı Demirbaş tarafından verildi.

Turnuvada birincilikleri 6 yaş erkeklerde Uğuralp Özdemir, 6 yaş kızlarda Yağmur Akar, 7 yaş erkeklerde Kaan Hatipoğlu, 7 yaş kızlarda İrem Naz Erkoçoğlu, 8 yaş erkeklerde Hidayet Barancan Aydın, 8 yaş kızlarda Rana Berrin Er, 9 yaş erkeklerde Sadık Berkay Süngü, 9 yaş kızlarda Elif Türe, 10 yaş erkeklerde Berat Meydan, 10 yaş kızlarda Zeynep Uluçay, 11 yaş erkeklerde Bahri Olcay Deniz, 11 yaş kızlarda Elif Asude Şimşek, 12 yaş erkeklerde Efe Burak Korulay, 13 yaş erkeklerde Niyazi Tarık Koç, 14 yaş erkeklerde Abdullah Fatih Haliloğlu, 15 yaş erkeklerde Yavuz Selim Demirel, 16 yaş erkeklerde Fatih Yanardağ, büyükler yaş grubunda Taha Recep Gül aldı.

 

 
Tarih: 30.10.2014   |   Bu haber 19170 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz