Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Belediyesi asfalt ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor
 
 

Çubuk Belediyesi asfalt ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor

-4 Ayda 11 bin 980 ton asfalt, 9 bin 679 metrekare kilitli taş ve 7 bin 518 metre bordür çalışması yapıldı

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde asfalt, kilit taşı ve bordür taşından oluşan kaldırım çalışmalarının devam ettiğini bildirildi.

Cumhuriyet ve Yavuz Selim Mahallesinde yapılan kaldırım çalışmaları Atatürk Mahallesi’nde de devam ediyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, yaptıkları çalışmalarla Çubuk’a daha hijyenik, temiz ve güzel bir çevre kazandırarak, vatandaşları kış şartlarında doğacak olumsuzluklardan korumak olduğunu söyledi.

Atatürk, Barbaros, Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt ve Yavuz Selim Mahallelerinde sıcak asfalt serim ve yama çalışmaları yapıldığını hatırlatan Karakuş, aynı zamanda kaldırım çalışmalarının da sürdürüldüğünü aktardı.

Karakuş, ’’Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından imkanlarımız ölçüsünde ilçe genelinde mucur nakli, alt temel ve temel malzemesi ile yol yapım çalışmaları devam etmektedir. Alt temel yapım çalışması ve doğal oturma süresi dolan Atatürk Mahallesi Molla Fenari,Turgut Reis, Mimar Sinan, Kübra, Hicret, Acıbedem, Şehit Hayati Bilgin, Devrişan, Aktar, Malazgit Sokaklar, Barbaros Mahallesi Ulu1, Ecdat, Necip, Baki, Tugay, Ümran, Bayır, Mısır, Öztürk, Nadide, Fazıl, Ulus1, Manolya Sokaklar, Cumhuriyet Mahallesi Kardelen, Temizlik İşleri Müdürlüğü yolu, Yeşil Yurt, Zafer Sokaklar ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi Fahri, Sahra, Selçuklu ve Öztepe Sokaklarda 4 bin 933 ton asfalt serimi yapılmıştır. Ayrıca Atatürk, Barbaros, Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt ve Yavuz Selim Mahallelerinde bulunan sokaklarda 7 bin 47 ton asfalt yama işlemi gerçekleştirilmiştir’’ dedi.
-Kaldırım çalışmalarımız devam ediyor
 

İlçede 12 metre üzeri yollarda yapılacak kaldırım çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürüleceğini hatırlatan Karakuş, Çubuk Belediyesi olarak da 7 metre ve üzeri yollardaki kaldırım çalışmalarını yaptıklarını ifade etti.

Karakuş, şu bilgileri verdi:

“Cumhuriyet Mahallesinde Hendek, Gedik, Hızır Reis2-1, Saçak, Cesur, Çermik, Kazak, Sancaktar, Ziya, Nazar, Saten, Sağlık, Çeyiz, Erdem, Deniz, Park ve Yavuz Selim Mahallesinde Çarık 1, Lokman, Ertuğrulgazi, Sümbül, Zümrüt 2, Yeşil, Endüstri, Park 1-2-3, Mesut, Lokman, Boşnak, Bulut ve Şehit İhsan Aktaşoğlu Sokaklarda kaldırım çalışması yapıldı. Atatürk Mahallesi’nde Atatürk İlköğretim Okulu yol güzergahı üzerinde bulunan Kandil, Alim, Emek ve Cesaret Sokaklarında kaldırım ve bordür çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki mevcut konutlarda yol kotu altında kalan müştemilatlarının özellikle ilkbahar ve kış aylarında yoğun yağışların yaşandığı zamanlarda su basmalarına maruz kalmaması için asfalt kenarlarında tek bordür uygulaması ile vatandaşların mağduriyetinin önüne geçilmesi sağlanmıştır. Ayrıca kadastro parselleri bulunan bölgelerde mülk sahiplerine müştemilat ve yol tecavüzü ile ilgili olarak parsel sınırlarının imar uygulaması sonrasında netleşecek olması sebebiyle herhangi bir tebligat da yapılmamaktadır. Ayrıca Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü olarak 7 metre üzeri yollarda bordur, bordur arkası kilit taşı ayrı ayrı imalatı yapılmakta olup yapılan imalatlar ölçüm cihazları ile ölçülerek sözleşmede taahhüt edilen birim fiyatlarla çarpılarak hesaplanmaktadır.”  

-Kaldırım çalışmaları okul bölgelerinde devam edecek

Kaldırım çalışmalarının özellikle okul bölgelerinde devam edeceğini kaydeden Karakuş, ’’Yaptığımız iş programı dahilinde Barbaros Mahallesi Esen Sokak, Funda Sokak,   Yavuz Selim Mahallesi Vakur Sokak ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu civarında kaldırım çalışmalarımız devam edecektir’’ dedi.

Yol, kaldırım ve park gibi hizmetlerin belediyenin imkanları ölçüsünde aralıksız devam edileceğini kaydeden Karakuş, vatandaşın beklentisi olan tüm hizmetleri sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

 
Tarih: 7.11.2014   |   Bu haber 20156 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz