Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Nuri Pakdil Çubuk’ta Sevenleriyle Buluştu
 
 

Nuri Pakdil Çubuk’ta Sevenleriyle Buluştu

Kültür, düşünce ve edebiyat dünyasının duayen isimleri Nuri Pakdil Tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda düzenlenen söyleşideedebiyat severlerle bir araya geldi.

Çubuk Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye'nin sevilen isimlerini Çubuklularla buluşturmaya devam ediyor.

Bekir Ağalar Konağı’nda düzenlenen söyleşiye Çubuk Belediyesi Başkanı Dr. Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Lisesi Müdürü Mustafa Mescioğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Necip Fazıl 2014 ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan 7 güzel insandan biri olan Yazar Nuri Pakdil Çubuklu sevenleriyle buluşarak söyleşiye katıldı.Pakdil, söyleşi sonunda kitaplarını da imzaladı.

Necip Evlice’ninmoderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide, kendine has duruş ve söylemleriyle uzun yıllar düşünce ve edebiyat dünyasında ilgiyle takip edilen Nuri Pakdil Çubuklulara unutulmaz bir gün yaşattı.

Gençlik yıllarında üstad Pakdil’in öğrencisi olduğunu ve yazılarını okuyarak fikir dünyasını şekillendirdiğini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, bu gece de birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek söyleşiyi başlattı.

Pakdil, ‘Edebiyat Dergisi’ni çıkarma faaliyetlerindeki azmi, ’Mektuplar’ isimli eserleri ‘Yedi Güzel Adam’ın başka hangi güzel çalışmalarının olduğunu dinleyicilerle paylaştı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen söyleşinin soru-cevap bölümünde ise çok renkli anlar yaşandı. Gençler merak ettikleri soruları ustaya yönelterek karşılıklı diyalog etme fırsatı yakaladılar.

Pakdil, daha sonra okurları için kitaplarını imzaladı. Kitap imzalaması sırasında izdiham yaşandı.

Yaklaşık 2 saate yakın devam eden söyleşinin ardından Nuri Pakdil, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret etti.

Nuri Pakdil’in kendileri üzerinde çok büyük emekleri olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, “Çubuk Belediyemiz, Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa yaptığı bir programdır. Bundan sonrada bu tür etkinliklerimiz özellikle eğitim yılı sonuna kadar devam edecektir. Bugün biz Nuri Pakdil ustamızı ağırladık. Nuri Pakdil bizim için dünyanın en önemli yazarlarından ve en devrimci insanlarından birisidir. Nuri Pakdil ayrıca bu fakirin ve bu fakirin arkadaşları üzerinde çok ciddi emekleri olan bir insandır. Biz nasıl antikapitalist olunacağını, nasıl antiemperyalist olunacağını, nasıl antifiravinist olunacağını Nuri Pakdil’den öğrendik. Ben ve benim arkadaşlarım için Nuri Pakdil büyük ustadır. Bizim üzerimizde çok ciddi emekleri vardır. Bugün bizim için aslında tarihi bir gündür, tarihi anlar yaşadık burada. Çünkü yeryüzünün en önemli yazarlarından birini ağırlamak şerefine nail olduk. Bu açıdan şükran borçluyuz Nuri Pakdil’e, buraya kadar geldi zahmet etti, bizleri onurlandırdı, şereflendirdi. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz ve kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.
İlgiden çok ok memnun kaldık, özellikle öğrencilerimizin ellerinde kitaplarıyla bu programa katılmış olmaları, çoğu öğrencimizin Nuri Pakdil’in kitaplarını okuyarak gelmiş olmaları ayrıca bizi sevindirdi, mutlu etti, umutlandırdı. Doğrusu bu umutlarımızın yeşermesini bekliyoruz. Çubuklu gençlerimiz Nuri Pakdil gibi yazarlarımızı okuyarak hem ideolojik omurgalarını, hem estetik omurgalarını hem düşünsel omurgalarını İslam merkezli oluşturmak konusunda mutlaka mesafe kat edecekler diye düşünüyoruz” diye konuştu.  
Nuri Pakdil’in Yardımcısı Necip Evlice İSE, “Her yerde olduğu gibi burada da inanların çok güzel, inanılmaz bir ilgisi var. Özellikle öğrencilerin ve gençlerin ilgisi çok önemli bence, bunun için çok teşekkür ediyoruz. Ben kişisel olarak Çubuk’a çok geldim ama böyle bir program için hiç gelmemiştim. Çubuk sonuçta bizim her zaman geldiğimiz, gittiğimiz ve uğradığımız bir yerdir, güzel bir ilçemizdir. Benim ismim Necip Evlice, ben Nuri Beyin 35 yıldır bütün yayınlarını, kitaplarını, dergiyi her türlü işlerini ben yapıyorum. Bir anlamda Nuri beyin yardımcısıyım. Edebiyat dergisi ve kitaplarının insanlara ulaştırılmasını sağlayan insan benim. İmkanlar ölçüsünde, zaman ölçüsünde ve sağlık elverdiği ölçüde devam edecek.”

 

 
Tarih: 26.11.2014   |   Bu haber 18532 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz