Twitter Facebook You Tube
 
 
 
BÜROKRATLAR VE İŞADAMLARI ÇUBUKSPOR İÇİN BİR ARAYA GELDİ
 
 
Çubuk’ta spor ve Çubukspor’un kaderi için ilçe bürokratları ve iş adamları bir araya geldi. Toplantıda Çubuklu işadamları ve ilçe yöneticileri Çubukspor ve Çubuk ilçesi için birlik ve beraberlik sözü verdiler.

Bekir Ağalar Konağında yapılan toplantıya Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Çubukspor Başkanı Sedat Yiğiner, Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Demirbaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları ve Çubuklu işadamları katıldı.  

Yerel seçimlerin ardından ikinci kez bir araya gelen ilçe yöneticileri Çubukspor’un bu günkü durumunu ve geleceğini konuştular.

Çubuk’ta geçlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin,’’Bu gençlerimiz bizim geleceğimiz, bunları çok iyi eğitmek zorundayız. Sağlıklı toplum oluşturmak için özellikle spor başta olmak üzere, sosyal ve kültürel etkinliklere destek vermek zorundayız. Hepimizin bildiği çağımızın belası bir takım hastalıklar var. Maalesef bundan ilçemizi de uzak tutmak mümkün değil. Bunlar özellikle madde bağımlılığı ve uyuşturucu bağımlılığıdır. Bu sorun endişe edilmeyecek durumda değildir. Bunun için hepimizin sorumlu davranması gerekiyor. Bizler bu gençlere sahip çıkmalıyız ve bu illetlerden korumamız gerekiyor. Gençleri spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan koruyabiliriz’’dedi.      

-Çubuk’ta görev yaptığı sürece spora ve eğitime önem verecek

İlçede amatör spora önem vererek gençleri kötü alışkanlıklardan ve uyuşturucu illetinden korumak için spora yönlendireceklerini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, konuşmasında şunları söyledi:

’’Çubuk şehir stadımız geçmişte Türkiye’nin sayılı statları arasındaydı. Bugün ne bu güzel stadımızdan eski ihtişamından nede Çubuksporumuzdan bir eser var. Buradaki duyarlı insanlarımızın burada toplayan en önemli neden Çubukspor’un ve geçmişte ki stadın, coşkulu seyircisinin bugün artık görünmemesi nedeniyledir. Okullar tatile girdi ve bizim 22 binden fazla çocuğumuz şuanda sokaklarda. Ne yazık ki yeterli spor, kültür ve sosyal uğraş alanları faaliyet alanları olmadığı için çocuklarımız maalesef amaçsız, gayesiz ve kendi haline bırakılmış durumda. Bu nedenle çocuklarımızın önünü açacak bir Çubukspor’un varlığını çok elzem görüyoruz. Sahaya çıkıp oynayan altyapısı, gençleri, yıldızı, çocuklarından oluşan Çubuklu sporcuları yetiştiren Çubukspor’a ihtiyacımız var.   Yeniden Çubuk’ta sporun canlandırılacağı bir ortamı biz inşallah istiyoruz. Gençlerimizin geleceği için spora ve Çubukspor’a önem vereceğiz. Yasal olan her şeyde belediyemiz amatör spor kulüplerinin yanında olacaktır. Gerekli yardımı imkanları çerçevesinde yapacaktır. Burada toplanan kardeşlerimiz de bu amaç doğrultusunda bir araya geldiler.’’

Çubuk’ta futbol sevdalısının çok olduğunu ve seyircisinin de her zaman tutkulu olduğunu anlatan Başkan Acehan, başta işadamları olmak üzere tüm spora gönül verenlerin Çubukspor’a maddi ve manevi destek sağlaması gerektiğini sözlerine ekledi.

- Çubukspor’a Çubuklular sahip çıkması gerekiyor

Kardeşi Mehmet Yiğiner’in isteği üzerine Çubukspor’a başkan olmak zorunda kaldığını ve yaklaşık bir yıldır maddi manevi destek vermeye çalıştıklarını söyleyen Çubukspor Başkanı Sedat Yiğiner, bir yıllık süreçte ne yöneticilerden ne de ilçe esnafından destek göremediklerini belirtti.

Bu güne kadar tüm masrafları Mehmet Yiğiner’in kendi cebinden harcadığını anlatan Sedat Yiğiner, “ Biliyorsunuz kardeşim Mehmet Yiğiner geçtiğimiz yıl buraya yaptığı ziyarette esnaflardan ve sivil toplum kuruluşlarından Çubukspor’a sahip çıkılması istenmiş. Kendisi de beni bu konuda görevlendirdi. Bende Çubuk’a gelerek Çubukspor’a bir yönetim oluşturmaya çalıştım ama hiç kimse bu konuda yanaşmadı. Bu konuda ne o zamanki belediye başkanı ve yöneticileri, ne de ilçedeki esnaflar bu konuda bize yardımcı olmadı. Bunun üzerine, “Mehmet Yiğiner ilçeme gücüm yettiğince destek olacağım” deyine bize bu görevi verdi. Kendisi Allah razı olsun hem madden hem de manen destek verdi ve bizde Çubukspor’u belirli bir konuma getirdik. Bir yıl içerisinde tamamen Mehmet Yiğiner kendi cebinden para harcayarak 4 takım kurdu. Bu takımda toplam 130 Çubuklu öğrenci lisanslı spor yaptı. Biz elimizden geldiği kadar Çubukspor’a ve Çubuklu gençlere bir şeyler yapmaya çalıştık, bundan sonra bu hizmete Çubuklular sahip çıkmalılar’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantıda bulunanlar görüş ve önerilerini sundular. Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt’ünde destek vereceği sözünü verdiği toplantıda, Çubukspor’un yeni yönetimine ilçeden işadamları ve sivil toplum kuruluşları katılacaklar. Toplantı sonunda bazı işadamları da gençleri spora teşvik etmek için Çubukspor’a maddi anlamda destek vereceklerinin sözünü verdiler.

 
Tarih: 30.6.2014   |   Bu haber 20829 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz