Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ÇUBUKLULAR HALK İFTARINDA BİR ARAYA GELDİ
 
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Parkı’nda düzenlenen halk iftarına binlerce Çubuklu katılarak, birlikte iftar yapmanın sevincini yaşadı.   
Çubuk’ta düzenlenen ‘Halk İftarına’ katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çubukluların her seçimde kendilerine destek verdiğini söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çubuk’ta düzenlen halk iftarına yaklaşık 5 bin kişi katılırken, iftar programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Çubuklulara Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede yürütülen asfalt çalışmalarını anlattı ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için Çubuk’tan yüzde 95 oy istedi.   
Atatürk Parkı’ndaki 5 bin kişilik İftar sofrasına Başkan Gökçek’in yanı sıra Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Merin, Hasan Hüseyin Karakuş, Şükrü Acıelma, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, Mahalle Muhtarları, Sera Kent Temsilcileri, bürokratlar, iş adamları, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Aynı sofrada binerce kişiyi buluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin iftar yemeğinin verildiği alanı dolduran ilçeliler, ilahiler ve semazen gösterileri arasında iftar saatini beklediler.   Çubuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Karakuş tarafından ezanın okunmasıyla birlikte Başkan Melih Gökçek’in de eşlik ettiği iftar sofrasında oruçlar Büyükşehir Belediyesi’nin ikramlarıyla açıldı.

İftar yemeğinin ardından Çubuklulara seslenen Başkan Gökçek, her zaman seçimlerde Çubuk’un kendilerine sahip çıktığını söyledi. Kendilerinin de hizmet konusunda ellerinden geleni yaptıklarını belirten Başkan Gökçek, konuşmasında Çubuk’ta yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

’’Çubuk, 25 ilçe arasında en çok oy veren iki ilçeden birisi oldu. Bu sene içerisinde inşallah Çubuk’un yol sorunu kalmayacak. Seçimden sonra 19 köyde toplam 265 bin ton asfalt döktük. 8 bin 600 metre yeni yol açtık. 11 bin 940 metre, yani 12 kilometre malzemeli bakım yapmışız. 2 bin 100 metre tretuvar çalışması yapmışız. Bin 116 metre bordür çalışması ve 372 metre bariyer çalışması yapmışız. Ayrıca Yukarı Çavundur köprüsü, Esenboğa çay geçiş köprüsü, Güldarpı köprüsü bitti. Buda size vermiş olduğumuz sözü tutmamızın açık ve seçik belgesidir.’’
Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı adayının Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunun müjdesini de veren Başkan Gökçek,   Cumhurbaşkanlığı seçimi için Çubuklulardan destek istedi.

Başkan Gökçek, sözlerine şöyle devam etti:

’’Ben inanıyorum ki Çubuklu kardeşlerim birinciliği Ankara’da başkasına bırakmayacak. Allah’ın izniyle bu desteği vereceksiniz ki bizim de yüzümüz ak olacak. Hükümetten, hizmet istemede ben Melih Gökçek olarak, ilçe belediye başkanı olarak Tuncay Kardeşimin dolayısıyla yüzlerimiz olsun. Bazı köylerimizde yerel seçimlerde çok az oy çıktı, onlar içinde tarihi bir fırsat. Cumhurbaşkanlığı seçiminde arayı kapatsınlar ve Allah’ın izniyle bu seçimlerde Çubuk’tan yüzde 95 oy ile çıkalım olay kendiliğinden hallolsun diyorum. Allah’ın izniyle bu seçimlerde de Çubuklular oylarıyla sahip çıkacaklar. İnanıyorum şimdiden size teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.’’
Halk İftarı programında kısa bir konuşma yapan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’da, ilçe halkının her zaman Ak Parti’ye ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e destek verdiğini anlattı. Bu desteğin bu güne kadar yatırımlarla ilçeye geri döndüğünü vurgulayan Başkan Acehan, bundan sonra da ilçeye yatırımların artarak devam edeceğini kaydetti. Seçimlerin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin köy yollarında asfaltlama çalışmasına başladığını hatırlatan Başkan Acehan, ’’Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek Beyin her zaman yanımızda olduğunu hissettik. Bundan sonrada inşallah yapılacak yeni hizmetlerle bu devam edecek’’ diye konuştu.
 Ramazan Ayı’nın dördüncü gününde iftarda beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Acehan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e böyle bir günde Çubuklularla biraya getirdiği için en kalbi duygularla şükranlarını sunduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların sonunda Başkan Acehan ve Çubuk Platformu Başkanı Recep Taş tarafından Başkan Gökçek’e ilçeye yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Atatürk Parkı’ndaki iftar programının ardından Bekir Ağalar Konağın’a geçen Başkan Gökçek, Başkan Acehan  ve beraberindekiler burada ilçede yapılacak çalışmalar hakkında görüşme yaptı. Alt yapı, Karagöl, Çubuk Çayı Vadisi, ulaşım, yayla turizmi, yol çalışmaları, Çubuk Agat taşı gibi konuların görüşüldüğü toplantıda kısa ve uzun vadede yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

 
Tarih: 2.7.2014   |   Bu haber 22300 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz