Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Film Çekerek Yabancı Dil Öğreniyorlar
 
 

Ankara’nın Çubuk ilçesinde lise öğretmeni, öğrencilerine İngilizceyi öğretmek için farklı bir teknik kullanmaya başladı.

Meliha Hasanali Bostan Fen Lisesi’nde İngilizce Öğretmenliği yapan Ayşe Kayacan, öğrencilerine İngilizceyi kısa sürede ve etkin bir şekilde öğretmek için yeni bir metot uygulamaya başladı. Öğrencilerine belirli konular veren Ayşe Kayacan, verdiği konulara göre İngilizce senaryo yazmalarını istedi. Öğrencilerin yazdığı senaryoları, yine öğrenciler oynadı. Çekimlerini de öğrencilerin yaptığı kısa filmler için mekan olarak okul ve bahçesi kullanıldı
Çekilen 5 kısa filmde 30 öğrenci oynarken, çekimlerin ardından öğretmen Ayşe Kayacan, yaptığı çalışmayı proje haline getirerek Avrupa Birliği’ne sundu.  Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi Projesi olarak kabul edilen projeye İtalya, İspanya, Romanya ve Macaristan’dan da ortak katıldı.

Çubuklu öğrenciler tarafından hazırlan kısa filimler başta Türkiye olmak üzere İtalya, İspanya, Romanya ve Macaristan’da öğrenciler tarafından İngilizce öğrenmek için izlettirilecek.  

Öğrencilerinin kısa film sayesinde kısa sürede İngilizce konuşmalarını, yazmalarını ve anlamalarını sağlayan Ayşe Kayacan ve öğrencileri aynı zamanda okula da maddi bir kazanç elde edilmesi sağlandı.  

Hazırladıkları kısa filmleri ilçedeki İngilizce öğretmenlerine de veren Ayşe Kayacan, diğer öğrencilerin de projeye dahil olmasını istiyor.

Meliha Hasanali Bostan Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşe Kayacan: Projemizi Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi Projesi kapsamında yaptığımız bir projesi, ismi de Muvet.  Projemize 30 bin Euro para verildi. Uluslararası ajansı tarafından ama projemizin 5 tane ortağı var. Bunlar İtalya, İspanya, Türkiye, Romanya ve Macaristan. Projenin adı Muvet kısa metrajlı filimler çekerek İngilizceyi öğretebilme. Burada amaç şuydu çocukların İngilizcede ki 4 becerisini, işte konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini film çekerek uygulamalarını sağlamaktır. Projede 30 tane öğrencimizi yer aldı ve 5 tane film çektik. Her filmde yaklaşık 6 şar tane öğrenci yer aldı. Filmlerimiz youtube yüklendi, ama muvetin kendi sayfasında da var. Web sitesi sayfası var ve oraya yüklendi. Ayrıca İtalya, İspanya, Romanya’ya da gönderildi. Aynı zamanda burada 2 hafta öncesi bir toplantı yaptık. Çubuk’ta ki İngilizce öğretmenlerini davet ettik ve aynı zamanda da projeyi anlattık, metodun işleyişinden bahsettik. Burada ki hedef şuydu, projedeki hedef öğrencilerde ki yabancı dil korkusunu yenmelerini sağlamak ve konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini özellikle bu 4 becerilerini üzerinde durup bunları ilerletmesini sağlamaktı. Filimler bu şekilde çekildi.

Meliha Hasanali Bostan Fen Lisesi Öğretmeni Türker Ganal: Bu projemiz film çekerek çocuklara İngilizceyi öğretmek. Bu proje de öğrencilerin öğrenerek video çekerek, İngilizceyi daha kapsamlı şekilde daha kolay eğlenceli bir şekilde öğrenmesi amaçlanıyor. Bu proje uluslararası bir proje bununla alakalı bizim 5 tane ortağımız var. Bu ülkelerle beraber bu projeyi yapıyoruz. Bu projede öğrencilerimiz temel unsurunuz, bizim bu filmi çekerek İngilizcelerini geliştiriyorlar. Eğlenerek bu İngilizceyi öğrenmiş oluyorlar. Bu 5 ülkede yapıldı. Bizim ülkemizde yaygınlaşması sağlanıyor. Bizim görevimiz ülkemizde bu projenin yaygınlaşmasını sağlamak.

 
Tarih: 12.1.2015   |   Bu haber 18921 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz