Twitter Facebook You Tube
 
 
 
‘Ufka Yolculuk’ Yarışmasında Son Başvuru 31 Ocak’ta
 
 

Kaybedeni olmayan yarışmaya katılmak için acele edin

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları'nın bu yıl ki konusu "İdeal İnsan Son Peygamberin (S.A.V) Hayatı” olarak belirlendi.

'Ufka Yolculuk' yarışmasına Çubuk’ta katılımı artırmak için bir çalışma hazırlayan Çubuk Kültür Komisyonu, ilçe genelinden katılan yarışmacılara çeşitli hediyeler hazırladı.

Türkiye genelinde düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yarışmanın başvuruları 31 Ocak’ta sona eriyor. Son müracaat tarihine kadar 700 kişinin yarışmaya başvurması bekleniyor.

Yarışma ve hediyeleri konusunda bilgi vermek için basın mensuplarıyla bir araya gelen Çubuk Kültür Komisyonu Başkanı Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, yarışmanın kaybedeni olmadığı gibi Türkiye ve Ankara genelindeki verilecek hediyelerin yanında Çubuk Kültür komisyonu olarak da ilçe halkının ve esnaflarının desteği ile önemli hediyeler vereceklerini söyledi.

Çubuk’ta yoğun ilgi bekleniyor.

Çubuk Kültür Komisyonu, Çubuk’ta kayıtların 700 kişiyi aşmasını beklediklerini açıkladı. ufkayolculuk.com sitesine geçtiğimiz yıl yapılan başvuranlar arasında Çubuk’un en çok müracaatın yapıldığı ilçe olduğuna dikkat çeken Çubuk Kültür Komisyonu Başkanı Çubuk Belediyesi Başkanı Yardımcısı Şükrü Acıelma, katılımın ücretsiz olduğu sınava başvuranların hazırlanacakları kitapları Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden öğrenebileceklerini belirtti.

Peygamber Efendimizin (S.A.V) hayatını belirlenen eserlerden okuyan herkesin yarışmaya katılabildiğini vurgulayan Acıelma,   şu bilgileri verdi:

“Bağımlılık yapan maddelerle mücadele konusunda uzun süredir ciddi çalışmalar yürüten Çubuk Kültür Komisyonu olarak, bağımlılık yapan maddelerle mücadelede en doğru yöntemin koruyucu hekimlik, önleyici tedbirler almak olduğu sonucuna ulaştık. Bu konuda bir dizi kararlar aldık ve uygulama başlattık. İşte bu çalışmalardan birisi, belki de en kapsamlısı. Peygamber sorumluluğunda bir nesil yetiştirme projesidir. Sorumluluk sahibi bir topluma sahip olma gayreti. Kur’an ahlakına sahip bir toplum yetiştirme gayretidir.  Herkesin kendi yaşıtları ile yarıştığı, kaybedeni olmayan kitap okuma yarışması olan 'Ufka Yolculuk' yarışmasında ayrıca çeşitli ödüllerde verilmektedir.   Türkiye genelinde toplamda 23 umre, 5 diz üstü bilgisayar, 28 İPad Air, 28 Bin Türk Lirası para, 4 Cumhuriyet altını, 4 yarım altın, 15 çeyrek altın, 80 kişilik urfa gezisi, yüzlerce kitap ödülleri verilecek. Çubuk’tan katılan yarışmacılara ayrıca 14 yaş altı A kategorisi için yarışmacılara Birinciye Diz Üstü Bilgisayar, Kitap Seti, ikinciye Cumhuriyet Altını, Kitap Seti, üçüncüye yarım altın, kitap seti ve İlk 20’ye giren tüm yarışmacılara Urfa Gezisi. 14 – 19 yaş arası B kategorisi yarışmacıların birincisi için iki kişilik umre ziyareti, diz üstü bilgisayar, kitap seti, ikinciye Cumhuriyet altını, kitap seti, üçüncüye yarım altın,   kitap seti ve ilk 20’ye giren tüm yarışmacılara Urfa gezisi. 19 yaş üstü C kategorisi ve D kategorisi kapsamına girmeyen yarışmacıların birincisine bir kişilik umre, kitap seti, ikincisine Cumhuriyet altını, kitap seti, üçüncüsüne yarım altın, kitap seti ve ilk 20’ye giren tüm yarışmacılara Urfa gezisi. D kategorisinden yarışmaya girenlerden birinciye bir kişilik umre, kitap seti, ikinciye Cumhuriyet altını, kitap seti, üçüncüye yarım altın, kitap seti ve ilk 20’ye giren tüm yarışmacılara Urfa gezisi hediye edilecek.”

 

Yarışmanın birçok faydası olacağını aktaran Acıelma, tüm ilçe halkını yarışmaya katılmaya davet ederek,“Bu yarışmayla ailecek kitap okuma alışkanlığı kazanacağımız, evlerimizde, okullarımızda, camilerimizde, kıraathanelerimizde kitap okuma gurupları oluşturmamıza vesile olacak, sonu Allah’ın (C.C) rızasına giden samimi bir fırsat olacağına inanıyorum” dedi.

Yarışmalara müracaatların www.ufkayolculuk.com adresinden yapılacağını hatırlatan Acıelma, “Çubuk Belediyesi Kültür Evi’nden (Camii Kebir Karşısı) 0 537 200 15 61, Çubuk Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Bünyamin Aktaş’tan 0 533 379 76 39 numaralı telefonlardan da bilgi alınabilir” diye konuştu.
Eğitim Gönüllüleri Yöresel Yemek Lokantası’nda düzenlenen Basın Toplantısına Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Karakuş, Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Komisyonu Koordinatörü Cüneyt Küpheli, Çubuk Meliha Hasan Ali Bostan Fen Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Bünyamin Aktaş’tan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Naime Çetin ve bazı basın mensupları katıldı.

 

 
Tarih: 15.1.2015   |   Bu haber 17742 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz