Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ÇUBUK’UN DEĞERLERİ SERGİSİNE İLGİ YOĞUN OLUYOR
 
 

Geçmişten Günümüze Çubuk’un Değerleri Sergisine Çubukluların İlgisi Yoğun Oldu

 Çubuk Belediyesi tarafından Tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda açılışı gerçekleşen, Çubuk’un tarihi geçmişi ve kültürüne ait eserlerin sergilendiği ‘Geçmişten Günümüze Çubuk’un Değerleri Sergisi’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Çubuk’un tarihi geçmişi ve kültürüne ait eserlerin sergilendiği Tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda, geçmişteki yaşantı ve kullanılan malzemeler sergileniyor. İlçenin kuruluş yılı olan 1902 yılındaki yaşantının 1902 parça maketle canlandırıldığı Geçmişten Günümüze Çubuk’un Değerleri Sergisi’ni çok sayıda vatandaş ziyaret ediyor.
 Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkılması konusundaki emirleri doğrultusunda Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Metin başkanlığında kurulan gönüllü komisyon tarafından Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalarda bin 200’e yakın tarihi obje sergileniyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü görevlileri tarafından rehberlik edilen sergide maketler ve eserler hakkında bilgiler verilerek, kullanım alanları anlatılıyor.
Kısa bir süre geçmesine rağmen gördükleri ilginin kendileri için onur verici olduğunu belirten Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Metin, ilçenin tarihini gelecek nesillere aşılamak adına ekibiyle birlikte serginin açılmasında önemli bir efor sarf ettiklerini anlattı.
Sergiyi sürekli yenilemek adına çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Metin,"Sergi açıldıktan sonra yoğun ilgi görmesi ve adeta ziyaretçi akınına uğramasını görünce Çubuk Belediye Başkanımız Sayın Dr. Tuncay Acehan Beyin nasıl doğru bir karar verdiğini daha iyi anladık. Bu önemli sergiyi ilçemize kazandırdıkları için başta Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Acehan Beye ve ekibine, bizimle gönüllü bir şekilde gece gündüz demeden çalışan belediye çalışanlarımıza, ellerinde bulunan ürünleri, materyalleri ilçemize armağan eden, paylaşan vatandaşlarımıza, hem tecrübe, fikir ve görüşlerini bizimle paylaşan hem de maddi manevi destek olan değerli büyüklerimize, komisyonda bulunan Aysel Neşeli’ye, Hülya Uğur’a, Mehmet Çelik’e, Emrah Erdoğan’a, Nurdan Çoban’a, Halil Basri Uluğ’a, Sevim Aydos’a ve Hüseyin Yiğiner’e ilçemiz adına ayrı ayrı teşekkür ederiz.  Serginin yeni neslin geçmişini unutmaması adına önemli bir görevi var. İlçemizin hafıza merkezi olacak sergi için ilimiz vatandaşları da fedakârca davranarak evlerindeki tarihi ve kültürel değerleri bağışlamışlardır. Şimdi ziyaretçilerimiz bu eserler ile tarihi ve kültürünü gelecek nesillere taşıyacaklar” dedi.

Sergiyi ziyarete gelenlerin yoğun taktirini kazandığını dile getiren Metin, serginin Çubuk için önemli bir misyon üstleneceğini bildirdi.

Metin, “Sergimiz ilçemizin geçmişini geleceğe taşımada köprü vazifesi görmektedir. Bu nedenle sergimizi başından bu yana önemsedik. Tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda hayat bulan sergi inşallah müze haline gelerek daha da iyi konuma gelecektir. Bizim bu konuda hiç şüphemiz yok. Ayrıca ilçemizdeki okulların öğrencilerinin sergimize daha çok gelmesi ve geçmişini tanıması bizleri çok daha mutlu ediyor. İlçemizdeki duyarlı öğretmenlerimizin de öğrencilerin sergiye gelmeleri konusunda destek olacaklarını biliyorduk. Ziyaretler giderek daha da fazlalaşacak. İlçemize ziyarete gelen vatandaşlarımız da sergimize farklı bir ilgi gösteriyor” şeklinde konuştu.

 Metin, ilçede yaşayan herkesin müzeyi ziyarete gelmelerini isteyerek sözlerini tamamladı.

 
Tarih: 16.1.2015   |   Bu haber 18653 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz