Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta Öğrencilere ve Velilere Karne Hediyesi Tiyatro
 
 
Ankara’nın Çubuk ilçesinde Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Çubuk Dernekler Federasyonu tarafından oluşturulan ‘Çubuk Kültür Komisyonu’ tarafından öğrenci ve velilerine karne hediyesi olarak tiyatro gösterisi düzenleniyor.  
2014-2015 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle Çubuk’ta öğrencilere ve velilerine yönelik tiyatro gösterisi düzenleniyor.  
İlk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilere ve ailelerine yönelik düzenlenen tiyatro gösterileri yoğun ilgi alıyor
Uzun ve yorucu eğitim öğretimin ardından eğlenmenin çocukların ve ailelerinin de hakkı olduğunu düşünen Çubuk Kültür Komisyonu, eğlendirirken dinlendirmek, dayanışma ve sorumluluk duygusunu pekiştirmek, toplum içinde yaşama anlayışını geliştirmek, düşünme ve düşünceyi eyleme sokma becerisi sağlamak amacıyla ilçede bir dizi kültürel faaliyet düzenliyor.

Oyunlar Çubuk Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak sahneleniyor.  

Öğrenciler için 11.00 ve 15.30 saatlerinde iki seans olarak 'Gıt Gıt Gıdak Yumurtam Sıcak', öğrenci ailelerine ve gençlere yönelik ise saat 18.00’de 'Gemilerde Talim Var' oyunları gösterime giriyor.

-Kültür ve Sanatsal Etkinlikler Aratarak Devam Edecek

Belediyenin desteği ile oluşturulan kültür komisyonun çok güzel kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlediğini söyleyen Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, “Doğrusu Çubuk’ta çiçekler açtı diyelim. Özellikle çocuklarımız için ‘ Gıt gıt gıdak’ ve ‘Gemilerde talim var’ oyunlarını tiyatrocu arkadaşlarımız sergilediler. Birini sergilediler diğerini de sergileyecekler. Bunlar bizim için çocuklarımız için çok güzel şeyler. Doğrusu biz rönesans dediğimizde de böyle bir şey kastediyoruz. Etkinliklerimiz böyle dolu dolu devam ediyor. Okullarımızın her biri resim sergileri düzenleyecekler. Yakında çocuk oyunları turnuvalarımız başlıyor. Bu faaliyetlerimiz daha da yoğunluğu artarak devam edecek inşallah. Umduğumuzun üzerinde çok çok bir ilgi izliyoruz. Oyununa hem velilerimizin hem çocuklarımızın yoğun bir ilgisi izleniyor. Doğrusu Çubuk’ta bu tür teatral etkinlikler. Görsel sanatlara ilişkin etkinlikler halkımız tarafından da ilgi görüyor. Bizde doğrusu bu ilgiye daha da iyi oranda karşılık vermeye çalışıyoruz. Tüm okullarımız şuanda bu tür etkinliklere devam ediyorlar” diye konuştu.

-Başkanımıza teşekkür ediyoruz

Tiyatronun öğrenciler üzerindeki etkisine işaret eden Çiğtanem Gündüz Bakım Evi ve Kreşi Müdürü Tunay Nazlıay Şerbetçi, “Öncellikle bu oyunu getirdiği için sayın Başkanımız Tuncay Acehana çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için Çubuk ta çok güzel bir değişiklik oldu. Bu etkinliklerin devamını istiyoruz. İnşallah böyle devam eder diliyorum. Oyun harikaydı çocuklarımıza çok güzel mesajlar verdi. Bu mesajların çocuklarımızın üzerinde çok büyük bir etkisi olacağına inanıyorum” dedi.

-Çubuklu gençler tiyatroyu çok sevdi

Anadolu’nun birçok ilçesine ve ilini dolaştıklarını ve bu kadar ilgiyi çok az yerde gördüklerini ifade eden Tuzla Tiyatrosu Sanat Kordinatörü Orhan Çağlar, “Belediye olarak müthiş bir alaka vardı. Belediye başkanımız olsun başkan yardımcımız olsun, kültür müdürümüz burası bizim yüreğimize yer etti inanın. Sahne Senin Türkiyem Projesinin gerçekleştiği en güzel yerlerden birisi oldu. Oyunda klasik olarak bütün çocuk oyunlarında verilmeye çalışılan kişisel temizlik, yalan söylememe, hırsızlık yapmama yanı sıra biz ana tema olarak çok az kullanılan ailenin kutsallığı ve ailenin önemini işledik. Bu oyunda tabi şöyle de bir durum var, bu oyunun yazarı benim ama pedagoglarla yazdık biz bu oyunu. Çocuk her yerde eğitim aldığı zaman eğlenmeye geldiğinde de eğitim olduğu zaman çocuk biraz bilinçaltında ürküyor. Biz bunu oyun içinde hissettirmeden bu mesajları veriyoruz. Bu oyunun özelliği bu çok eğlenerek tabi çok sıra dışı bazı konseptlerle süslüyoruz. Her gittiğimiz yerde de çok iyi geri dönüşler aldık. Çocukların o yüreğinde ki sevinç gözlerinde ki ışık bizi gerçekten çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

 
Tarih: 23.1.2015   |   Bu haber 17536 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz