Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta ‘Benim Dünyam, Benim Fırçam’ resim sergisi açıldı
 
 

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Barbaros Ortaokulu öğrencileri tarafından ‘Benim Dünyam, Benim Fırçam’ yağlı boya ve serbest teknikler kullanılarak hazırlanan resim sergisi, törenle açıldı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde ‘Benim Dünyam, Benim Fırçam’ adı altında organize edilen serginin açılışını Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan ve okul müdürleri tarafından gerçekleştirildi.

Öğrencilerin yaklaşık 2 aylık çalışmaları sonucu yağlı boya ve serbest teknikler kullanılarak hazırlanan resimleri tek tek inceleyen Kaymakam Şahin ve Başkan Acehan, öğrencilerden çalışmalarıyla alakalı bilgi aldı. Sergideki çalışmaları çok beğendiğini vurgulayan Kaymakam Şahin, tüm öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Serginin 3 gün boyunca ziyarete açık kalacağı belirtildi.

Kültür, sanat ve spor ile uğraşan gençlere karşı farklı bir sevgisi olduğunu ifade eden Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Barbaros ortaokulunun yavrularımızın yapmış olduğu resim sergisini geziyoruz. Gerçekten çok güzel, ama benim gördüğüm resimlerde ki ortak tema bu çağın getirmiş olduğu, kentin getirmiş olduğu bunalımlar, sıkıntılar ve geçmişe bir özlem var, bunu hissettim. Ellerine sağlık, ben teşekkür ediyorum. Önce hocalarımızın sonra öğrencilerimize ben teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Uzun süre bu konuda çalışma yürüttüklerini aktaran Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, “Doğrusu uzun süredir bunu konuşuyorduk bizim gündemimizde idi ve tüm öğretmen arkadaşlarımla, resim öğretmenlerimizle yaptığımız zümre toplantılarımızda çocuklarımızın yapmış olduğu tüm çalışmaları ilçe düzeyinde sergilersek, ilçe düzeyinde takdim edersek bu hem ilçemizin kültürel ortamına katkı olacaktır, hem çocuklarımızın öz güveni gelişecektir şeklinde sürekli gündemimizdeydi. Doğrusu bugün onlardan birini sevinçle açıyoruz. Çocuklarımızın ürünleriyle karşı karşıya geleceğiz” dedi.

Çocukların yaptıkları eserleri görünce konuşmadan yapamayacağını söyleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, “Bir şey söylemek zorunluluk oldu gibi gözüküyor. Çünkü karşımda ki tabloya baktığımda öğrencilerimiz eserlerinin yanı başında hazır olda bekliyorlar. Ciddi bir emek sarf edilmiş, ciddi bir çaba harcanmış. Bu çabayı görüpte arkadaşlarımıza bir hayırlı olsun dememek onların başarısını tebrik etmemek herhalde olmaz. Ben bu sergi de emeği geçen bütün arkadaşlarımıza okul müdürümüze, öğretmenlerimize, öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Yine bu kokteylin hazırlanmasında emeği geçen bütün bayanlarımızı da tebrik ediyorum. Saygı ve sevgiler diliyorum, başarılar diliyorum sağ olun var olun” şeklinde konuştu.  

Sergi hakkında bilgi veren Barbaros Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Serap Kaya ise, “Ben Barbaros ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Serap Kaya. Bizim 1- 2 aylık çalışma sürecinde, öğrencilerimizin yansıttığı tuval üzerine yağlı boya çalışma tekniğinde bulunduk. Bazılarında kolay çalışma tekniği mevcut. Öğrencilerin farklı dünyaları zaten sloganımız, ‘Benim dünyam, benim fırçam’ adı altında oldu. Öğrencilerimizin kendi düşündükleri, kendi renkleri, kendi görüş açılarını tuvallere renklerle yansıtmalarını sağlamaya çalıştık. Umarım başarılı olmuştur diye düşünüyoruz. Toplamda 18 ila 20 öğrenci çalıştı. Ama büyük emek sarf edildi. Barbaros Ortaokulu adına ben çok mutlu oldum. Ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını gördüm. Yani yetenekli öğrenciler var ama şimdi bu zamanda ne meslek edinirim, nerede iş bulabilirim düşüncesiyle güzel sanatlar lisesine çok az bir öğrenciyi göndermeye çalışacağız. Elimden gelen çabayı da sarf edeceğim. Çünkü gerçekten güzel sanatlarda okumayı hak eden burada birçok öğrenci mevcut” dedi. 

 

 
Tarih: 28.1.2015   |   Bu haber 19775 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz