Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Turşuculuk Sektörü İstihdam Analizi Yapılacak
 
 

Ankara’nın Çubuk ilçesinde üretilen ünlü Çubuk Turşusu’nun pazar analizi, istihdam analizi ve üretici analizi Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yapılacak.

Çubuk Belediyesi tarafından yürütülen, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ' Çubuk Turşuculuk Sektörü İstihdam Analizi Fizibilite Projesi'ne ait sözleşme imzalandı.

Çubuk Belediyesi Proje Ekibi tarafından yürütülen, Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi’nin de ortağı olduğu 'Çubuk Turşuculuk Sektörü İstihdam Analizi Fizibilite Projesi' Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek.

Çubuk Belediyesi 2015 yılına hızlı bir başlangıç yaparak Ankara Kalkınma Ajansı ile yeni bir proje imzaladı.  Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık tarafından imzalanan proje ile ilçede önemli bir sektör haline gelen turşuculuğu geliştirmek ve kapasiteyi artırmak amacıyla istihdam analizi yapılacak.

Ünü Türkiye geneline yayılan ve ilçe halkının hammadde için gereken sebze yetiştiriciliğinden imalatına birçok alanda çalıştığı Çubuk Turşuculuğunun daha fazla büyümesi için bir yapılanma değişikliğine gidilmesi gerektiğine inanılarak hazırlanan proje kapsamında, bir taraftan halkın şikayet ettiği işsizliğin nedenlerini araştırırken, bir taraftan da turşu üreticilerinin şikayet ettiği hammadde azlığı ve nitelikli işgücü eksikliğinin nedenlerini araştırarak, sorunların çözüm yolları bulunmaya çalışılacak.

Projenin Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan tarafından imzalandığını söyleyen Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, hayata geçirilecek projenin yeni projelere ve yatırımlara kapı açacağını belirtti.  
İlk olarak turşuculuk istihdam analizine yönelik Ankara Kalkınma Ajansı’ndan 54 bin TL tutarlı bir projenin onaylandığını aktaran Acıelma, “Sözleşmeyi Başkan Beyimizle birlikte Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık Bey tarafından imzalandı. Uygulama aşamasına geçildi. Çubuk’ta ki turşucularımızın Pazar analizi, istihdam analizi, üretici analizi yapılacak. Turşucuların sektörünün geliştirilmesine yönelik inşallah ileride düşündüğümüz turşuculuk iktisat organize sanayi bölgesi içinde bir alt yapı projesi olmuş olacak. İnşallah Mart ayında sanayi bakanlığı bunun ilanına çıktığı zaman 10 milyon Euro’luk bir proje gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Şuan arsa tahsis işlemleri imar birimimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Aşağı Çavundur bölgesinde 40 dönümlük bir arazide turşuculuk iktisat organize sanayi oluşturulacak. Üreticiler buraya toplanacak. Bir turşu müzesi içinde planlıyoruz. Bir Arge bölümü laboratuar oluşturmayı düşünüyoruz ve satış reyonları şeklinde bir kompleks olacak. Turşunun tanıtımı reklamlı tanıtılmasına yönelik değişik aktiviteler yapacağız. Bu projede bizim için bir alt yapı oluşturacak” dedi.   

Projenin bir ilk adım projesi olduğunu anlatan Çubuk Turşucular Ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Benli ise, ”Bu proje üç ay içerisinde hayata geçirilecektir. Bu projeye destek veren Sayın Belediye Başkanımız Dr. Tuncay Acehan Beye, Belediye Başkan Yardımcımız Şükrü Acıelma ve ekibine çok teşekkür ederim” diye konuştu.  

 
Tarih: 4.2.2015   |   Bu haber 18376 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz