Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Proje Ekibi Manisa ve İzmir’de İncelemelerde Bulundu
 
 

Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma başkanlığında Proje Ekibinden Şehir Plancısı Hasan Özen ve Jeoloji Mühendisi Yusuf Kürşat Mercan ve Çubuk Agat taşı işlemecisi Ahmet Keser’inde aralarında olduğu ‘Proje Ekibi’ İzmir ve Manisa’ya giderek bir dizi incelemelerde bulundu.

Başkan Yardımcısı Acıelma başkanlığında gerçekleşen ziyarette, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli Belediyesi, Eğe Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Salihli Hastanesi’ne ziyaret edilerek çeşitli incelemelerde bulunuldu.   

Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Fakültesi, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Ahmetli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve birim müdürleri ve Salihli Hastanesi’ni ziyarete ederek yetkililerden bilgi aldı.

-Akademisyene Verilen Değere Büyük Teşekkür  

1402 Ankara Savaşı, Yıldırım Beyazıt ve Emir Timur tarihi konusunda uzun araştırmalar yapan ve bu konularda çeşitli kitap ve makaleler yayımlayan Tarihçi Prof. Dr. Cüneyt Kanat’ı bölümünde ziyaret eden Acıelma ve ekibi eserleri hakkında bilgi aldı. Özellikle 1402 Ankara Savaşı ile sebep ve sonuçları hakkında bilgi alan Acıelma, Çubuk’ta yapılması planlanan Ankara Savaşı ve Çubuk konulu konferans ve panel hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Yayınladığı eserlerden Çubuk Belediye Başkan Tuncay Acehan’a ulaştırılmak üzere imzalayan Prof. Dr. Cüneyt Kanat, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kanat, “Biz akademisyenler böyle ufak tefek şeylerden memnun oluruz. İlk defa bir belediye başkan yardımcısı arayarak ilçesi ile ilgili tarihi konularda bilgi aldı ve akabinde bizi ziyarete geldi. Bu şunu gösteriyor; o yerin belediye başkanı eğitime, bilime ve tarihe çok önem veriyor demektir. Gerçekten bu bugünkü toplumda özlenilen bir şeydir. Ne kadar memnun olduğumu bilemezsiniz” dedi.

-Manisa Büyükşehir Belediyesi Ziyaret Edildi

Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş’i makamında ziyaret eden Acıelma ve ekibi Manisa Belediyesi tarafından uygulanan örnek projelerle ilgili olarak bilgi aldı.

Ahmetli Belediyesi Başkan Yardımcısı Sami Açıkgöz ve birim müdürleri ile de bir araya gelen Acıelma ve beraberindeki heyet, belediye kanunları ve işleyişi ile ilgili kendilerine sorulan sorular hakkında bilgi verdi.

-Gemoloji ve Mücevherat Araştırıldı

İzmir’de ise Dokuz Eylül Üniversitesi Gemoloji ve Mücevher Uzmanı Prof. Dr. Murat Hatipoğlu’nun ev sahipliğinde İzmir Meslek Yüksek Okulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü ziyaret edildi. İzmir Meslek Yüksek Okulu Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü tarafından oluşturulan Anadolu Süs Taşları Müzemizi, değerli taşlar ve takı tasarım işleme atölyeleri ile Türkiye’nin tek mücevher test ve sertifikalandırma laboratuvarı ile taş işleme makinalarını inceleyen Acıelma ve ekibi,   uzun zaman Çubuk ve bölgesinde inceleme yaparak bölgede çıkan değerli taşlar konusunda doktora tezi, harita ve makaleleri hazırlayan Prof. Dr. Murat Hatipoğlu’ndan bilgi aldı.
Özel Salihli Hastanesi’nde Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Çubuklu Uzm. Dr. Orhan Karabal’ı da ziyaret eden Acıelma ve ekibi, tüm Çubukluların ve Belediye Başkanının selamını iletti. Memleketinden uzakta görev yapmanın zorluklarının yapılan böyle güzel ziyaretlerle hafifleyeceğini ifade eden Karabal, Çubuk’u basından takip ettiklerini ve çalışmalardan memnun olduklarını kaydederek, ilçenin yetişmiş insanlarına yapılan ziyaretlerin de bunun bir göstergesi olduğunu dile getirdi.     

Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, Manisa ve İzmir’e düzenledikleri araştırma gezisinin çok verimli geçtiğini söyledi.

Acıelma, inceledikleri projelerin kendilerinin yapmak istedikleri projelere ışık tutacağını da vurguladı.

 
Tarih: 9.2.2015   |   Bu haber 17353 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz