Twitter Facebook You Tube
 
 
 
GELİŞİGÜZEL ÇÖP ATANA CEZA YAĞDI
 
 

GELİŞİGÜZEL ÇÖP ATANA CEZA YAĞDI

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede denetimleri artırarak cadde ve sokak köşelerine zamansız gelişi güzel ve zamansız çöp bırakan vatandaşlara cezai işlem uygulamaya başladı.

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, cadde ve sokaklara gelişi güzel ve zamansız çöp bırakmaya karşı mücadele başlattı.

Oluşturdukları ekibin denetimlere başladığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan,  bugüne kadar 30 kişiye zamansız çöp bırakmaları nedeniyle ceza kesildiğini belirtti.

-Bu Saatler Arasında Çöp Atanlar Yandı

Afiş çalışması, bilgilendirme ve duyuruların ardından cezai işlemlere başlamak zorunda kaldıklarını kaydeden Başkan Acehan, denetim ekibinin adeta dedektif titizliğinde çöp bırakanları takip ederek belgelendirdiğini ve tutanak tuttuğunu aktardı.

Vatandaşları cevre temizliği konusunda daha çok duyarlı olmaya davet eden Başkan Acehan, “Bu ekibin oluşturulmasındaki ana hedefimiz, tüm cadde ve sokaklar ile ana arterlerdeki evsel, endüstriyel ve ambalaj atıklarının zamansız çıkarılmasını engellemektir. İlçemizde poşet uygulamasının yapıldığı mahallelerimizde akşam 20.00 ila 23.00 arasında çöplerin bırakılması gerekiyor. Gece 23.00’den akşam 20.00’iye kadar olan sürede çöplerin bırakılması kesinlikle yasaktır. Bununla ilgili uyarıların yer aldığı el broşürlerimizi ilçemizdeki tüm ev ve iş yerlerine ulaştırdık. Öncesinden vatandaşlarımıza bu konuda bilgilendirme çalışmaları yaptık. Bundan sonra kuralları ihlal ederek zamansız çöp çıkaranlara karşı cezai müeyyideler uygulamaya başladık” dedi.

-ZAMANSIZ ÇÖP ATANLARA 208 TL PARA CEZASI

Zamansız çöp çıkaranlara Zabıta Talimatnamesi 2015 yılı tarifesine göre 208 TL para cezası kesileceğini vurgulayan Başkan Acehan, “Bu uygulamayı insan sağlığı ve çevre temizliği açısından çok önemsiyoruz. Lütfen çöplerinizi çöp çeşitlerine göre en az 2 naylon poşete geçirerek veya özel çöp poşetiyle evinizin önüne saat 20 ila 23 arası koyunuz. Bu uyarılara uyulmadığı takdirde zabıtamız ve temizlik işlerimiz elemanlarımız tarafından tespit edildiğinde ceza yazılacak diye biz bunu defalarca bildirdik ve söyledik ve ilan ettik. Şimdi bununla alakalı bu konuda duyarlı olmayan halkımızın huzurunu kaçıran Çubuk’ta kötü kokuya sineğe ve kötü görüntüye sebep olan bu tür yanlışı yapan vatandaşlarımıza da hiçbir kimseyi ayırmadan ve geriye adım atmaksızın cezai işleme başladık ve buna da devam edeceğiz.Çubuk’un temiz kalması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Vatandaşlarımızın bu konuya büyük bir duyarlılık ve hassasiyetle yaklaşmasını rica ediyorum. Zamansız çöp çıkaranların Alo 153’e ihbar edilmesi ve bu konuda bize vatandaşlarımızın destek vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

-Muhtarlardan Tam Destek  

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Sadi Saat, “Bu kontrollerin devam etmesi bizim acımızdan da iyi oluyor. Hem çevremiz temiz oluyor hem de insanlarımız daha rahat temiz bir yerde yaşamış olacaklar. Devam etmesini istiyoruz” dedi.
Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Hikmet Oran, “Zabıtamızın bu uygulamasından dolayı biz çok memnunuz, bununda gecikmiş bir uygulama olduğunu bile biliyoruz. Çünkü bu çöplerden akan sular sokaklarımızda hastalıklara neden oluyor. Defalarca uyarmamıza rağmen halkımızı bazı insanların dikkate almadıklarını gördük. Zabıta cezai işlem uygulamaya başladı. Bu konuda biraz daha dikkatli olmanızı istiyoruz. Çöplerinizi akşam 8 ila 11 arası atmanızı istiyoruz. Buna da dikkat edilmesini önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

-Vatandaşlardan da tam destek aldı

Belediye ekiplerince defalarca uyarıların yapıldığını kaydeden vatandaşlar da,çevreyi kirletenler karşısında  cezai işlemlerin artık kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.

 

 
Tarih: 19.2.2015   |   Bu haber 18195 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz