Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Kent Konseyi bünyesinde kurulan Kadın Meclisi ilk faaliyetini gerçekleştirerek, kadın meclisi üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.
 
 

Çubuk Kent Konseyi bünyesinde kurulan Kadın Meclisi ilk faaliyetini gerçekleştirerek, kadın meclisi üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri tarafından organize edilen programda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.

Çubuk Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen programda misafirlere mor kurdele takılırken, karanfil dağıtıldı. Sayı duruşu, İstiklal Marşı ve ‘Kadın oldukları için’ isimli slayt ile başlayan etkinlikte salon tıka basa doldu. Sunuculuğunu Emel Hizar ile Necla Plevne’nin yaptığı programın açılışında konuşan Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Soba, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını söyleyerek, Allahın emaneti olan kadınlara çok iyi davranılması gerektiğini belirtti.

Kadının sadece bir gün değil 360 gün hatırlanması gerektiğini vurgulayan Soba, “Kadın ailesinin, çocuğunun ve evrende rol sahibidir. Kadın Allah’ın bir emanetidir. O yüzden kadın sadece bir gün değil üç yüz atmış gün hatırlanmalıdır. Kadın ailesi için hep hayat mücadelesi verir. Kadınların ötelenmesine, kadınlara yönelik yapılan tacize, şiddete maruz kalmasına hep birlikte engel olmalıyız” diye konuştu.

Çocuğunu düştüğü bataklıktan kurtarmak için mücadele eden madde bağımlısı annesi Gülizar Küçük ise, madde bağımlılığı ile herkesin kararlı bir şekilde mücadele etmesi gerektiğini vurgulayan Küçük, ‘’ Bu olayları bastırmayalım, utanç kaynağı olarak görmeyelim. Bugün benim başıma gelen yarın hepimizin başına gelebilir. Buna kimse ilgisiz kalmasın. Anneler ve babalar çocuklarını takip etsin” şeklinde konuştu.

Gülizar hanımın konuşmasının ardından sahneye çıkan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, bir kadın bir anne olarak çocuğu için bilinçli bir şekilde mücadele eden Gülizar hanımı tebrik etti ve kendisine karanfil ve agat taşından kolye hediye etti.

-Madde bağımlılığı için mücadele artırılacak

Göreve geldikten sonra madde bağımlılığı ile mücadele konusunda çalışmalar başlattığını hatırlatan Başkan Acehan, “Uyuşturucu ile mücadele bilinçli annelik ve şefkat duygusundan geçiyor. Hiç kimse benim çocuğum yapmaz demesin, Allah korusun hepimiz bu tehdidin altındayız. Gülizar hanıma bu mücadelesinde inşallah biz destek vereceğiz. İlçemizde madde bağımlılığı ile ilgili mücadelemizi artıracağız” dedi.

-Tiyatro gösterisinden anlamlı mesaj

Sponsorluğu Çiğtanem Kreşi tarafından yapılan ve Kent Tiyatro Topluluğu “Bir ailenin ve kızının dramı” isimli tiyatro oyununu sahneledi. Tiyatroda kız çocuğu annesi bir kadının ayyaş ve tacizci kocası ile ilişkisini ve geçim mücadelesini esprili olduğu kadar dramatik yanlarıyla ele alan oyun, Çubuklu izleyicilerden tam not alarak ayakta alkışlandı.

-Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Öğrencilerinin Performansı Göz Doldurdu

Oyunun ardından Yıldırım Beyazıt Ortaokulu öğrencileri öğretmenleri Tenzile Türkmen önderliğinde “Toplumun temellerini Anneler Oluşturur ve Kadına Şiddete Hayır” temalı şiir dinletisi sunarken, öğrencilerin performansı göz doldurdu.

-Üç Kuşak Anılarını Anlattı

İlçede herkes tarafından bilinen ve sevilen seksen dört yaşındaki yemekçi Müzeyyen Derin, Şehit Annesi Fadik Keser ve öğrenci Sedef Nur ilginç yaşam hikayelerini izleyicilerle paylaştı.

-Çubuk Aile Yaşam Merkezi Folklor Ekibiyle Katkı Verdi

Bir çok okulda ve kurumda isim olarak folklor ekibi olduğu halde hiçbir programda etkinlik yapmaya yanaşmazken, her zaman olduğu gibi Çubuk Aile Yaşam Merkezi folklor ekibi imdada yetişti. Aile yaşam merkezi hocaları tarafından Artvin yöresine ait halk oyunları çalıştıran öğrenciler gösterileriyle geceye renk kattılar. 
 

-İlçenin bağrından çıkan sanatçılardan konser

Çubuk’ta oturan ve kendisi gibi görme engelli olan orkestrasıyla Türk Halk Müziğinden çeşitli eserler seslendiren görme engelli sanatçı Ahizer Özbek mini konser verdi. Güzel ve yanık sesiyle seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle davetlileri eğlendirdi.

 İlçede kendi imkanlarıyla ve mücadelesi ile bir ekip kurmayı başaran engelli sanatçılarımızdan Bünyamin Çevik ve arkadaşlar ‘Grup Aşk Olsun’’da gecede Türk Halk Müziği eserlerinden oluşan mini konser verdi.

Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni kırmayarak geceye özel davetli olarak katılan Çubuklu Cem tarafından verilen konser de dinleyenlere sürpriz oldu. Ankara havalarına kadınlarında eşlik ettiği konserde,  davetliler doyasıya eğlendiler.

-Programa toplumun her kesiminden yoğun ilgi oldu

Programa Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ve eşi Müberra Acehan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yıldırım ve eşi, Ak Parti İlçe Bakanı Av. Baki Demirbaş ve eşi Rabia Demirbaş, MHP İlçe Başkanı Adem Kisecik, Ak Parti 2. Bölge Milletvekili aday adayı Şakir Arıkan ve eşi, Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt ve eşi, Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, İlçe Halk Eğitim Müdürü Recayi Özdemir, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Aysel Neşeli, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Yaman, Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Soba, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Naime Çetin ve kadınlar katıldı.

-Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Şakir Arıkan’dan tam not

Programa katılan herkesimden tam not alan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına Ak Parti Ankara 2. Bölgeden aday adayı olan Şakir Arıkan’da tam not verdi. Eşi ile birlikte program katıldığını hatırlatan Arıkan, “Gerçekten dolu dolu bir program olmuş. İçerik ve katılım son derece güzeldi. Çubuk Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni tebrik ediyorum. Kadınların imkan verildiğinde neler yapabileceklerini Çubuklu kadınlar göstermiş oldu. İnşallah bu tip programların devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.  
 
Tarih: 9.3.2015   |   Bu haber 18076 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz