Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta Sportif Faaliyetler Masaya Yatırıldı
 
 

ubuk’ta sportif faaliyetleri artırmak ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek amacıyla toplantı yapıldı.

İlçedeki sportif faaliyetlerin durum değerlendirilmesi ve bu konuda yapılacak yen çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıya Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Engin Çelenk, Çubuk İlçe Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Turgut Meydan, Çubuk Bekir Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kalender ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, öğretmenlerin kendilerini, branşlarını ve yeteneklerini anlatmalarının ardından, beden eğitimi branşlarında neler yapılır, ne tür kurslar açılabilir gibi konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Toplantıda alınan kararlar ışında belirlenen branşlarda sporcular yetişmesini ve bu sporcuların ulusal ve uluslararası alanda ilçeyi temsil etmesi sağlanacak.

Toplantıda daha sonra her branşta ayrı ayrı komisyonlar kurularak beden eğitimi öğretmenlerinin gönüllü olarak komisyonları seçmeleri sağlandı. Öğretmenler Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a sportif etkinliklere vermiş olduğu önemden dolayı da teşekkür ettiler.

Alınan önemli kararların sonunda, toplantıya katılanlarla birde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Spor yapmanın önemine işaret eden Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, şunları söyledi:

“İki üç saatini satranca veren, burada beynini kullanan strateji üzerinde kafasını yoran, daha sonra kaybettiği zaman bunu sindiren, kazandığı zaman bu sevinci olgunlukla yaşayan bir çocuğumuzun, hem çağının psikolojik hastalıklarından hem de çağı bağımlılık yapan başta madde bağımlılığı olmak üzere internet bağımlılığı gibi her türlü kötü bağımlılıklara hatta sigara ve alkolden uzak duracak kanaatindeyim. Kendisini spora bir gayeye adayan, gençlik enerjisini sporla karşılığını alabilen ve en önemlisi de yenmeyi, yenilmeyi olgunlukla sindiren gencimiz Türkiye’miz için ilçemiz için vatanımız için hayırlı diyebileceğimiz bir evlat olur kanaatindeyim. Öncellikle belirlediğimiz spor dallarında daha sonra her spor dalında Çubuk’ta ki çocuklarımızı değerlendireceğimiz bir ortam oluşur.“

Çok yakın olduğu bir arkadaşının çağımızın internet hastalığına yakalandığını anlatan Başkan Acehan, “Bu adam 24 saatin 20 saatini hiç evden ayrılmadan internetin başında oturuyor, ekmek dahi almaya gitmiyor, hiç dışarıya çıkmıyor ve kimseyle görüşmüyor. Sakal tıraşı bile olmuyor. Yani geçen sene gittim gördüm. Yani çok sosyal bir insan, çok kültürlü bir insan, çok varlıklı bir insan, her şeyini kaybetmiş varlığını, kültürünü, çevresini bütün gün internet başından kalkamıyor. Böyle bir hastalık var. Hatta bir tane 11 yaşında bir çocuk geldi. Çocuğun dizlerinin üstü yanmış laptop dediğimiz şey var ya onun ultraviyole ışınları sıcaklığından yanmış. Çünkü en az 10 saat kucağında bilgisayarla oturmuş” diye konuşarak çağın hastalıklarına işaret etti.

Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Engin Çelenk ise, “Bugün ki spor eğitimi ile ilgili toplantımız belediye başkanımızın destekleriyle, kaymakam beyin büyük destekleriyle beden eğitimi öğretmenleriyle yapmış olduğumuz ilçe koordinasyon toplantısıdır. İlçemizde yapılacak bütün spor faaliyetlerle ilgili branş ve komiteler kurularak beden eğitimi öğretmenlerimizin nezdinde bütün ilçemizde bulunan yediden yetmişe ilk önce ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde olmak kaydıyla, daha sonradan da dışarıda kalmış işte spora ihtiyaç duyan sportif etkinliklere katkı sağlayacak olan evlatlarımızı aradan çıkartarak bu vesileyle spora kazandırmaktır. Dışarıda ki madde bağımlısı yavrularımızı uyuşturucudan ve zararlı alışkanlıklardan kurtarmak, aynı zamanda teknolojik bağımlılıkla ilgili bu şekilde yönelmiş yavrularımızı da oralardan uzaklaştırarak birlik beraberlik içerisinde bütün eğitim camiası katkılarıyla sportif etkinlikleri geniş bir kitleye yaymak istiyoruz. Belediye başkanımızdan aldığımız destekle, milli eğitim müdürlüğünden aldığımız destekle ve kaymakamımızın bize vermiş olduğu büyük destekle faaliyetlerimizi 2014-2015 yılı içerisinde bütün sportif branşlarda yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.  
Tarih: 1.12.2014   |   Bu haber 18694 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz