Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Kültürel Etkinlikler İşbirliği Protokolü İmzalandı
 
 

Ankara’nın Çubuk ilçesinde eğitim, kültür ve sosyal etkinliklerin tek bir noktada yürütülmesi için Çubuk Belediyesi, İlçe Mille Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Çubuk Dernekler Federasyonu arasında “Kültürel etkinliklerde kurumlar arası işbirliği” adlı protokol imzalandı.

Çubuk Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne ait yöresel yemekler lokantasında yapılan kahvaltıda bir araya gelen kurum ve kuruluşlar, oluşturulan protokole göre, eğitim, kültür ve sosyal etkinliklerin alanında planlanan çalışma ve hizmetleri karşılıklı işbirliği içerisinde yürütecek.
Toplantı, Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Dernekler Başkanı Recep Taş, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Aysel Neşeli, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Karakuş, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Yaman ve İlçe Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Turgut Meydan katılımıyla gerçekleştirildi.

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, konuşmasında “Eğitimde kurumlar arası işbirliği ile Çubuk’ta neler yapılabilir düşüncesinden hareketle yola çıktık. Çubuk’ta eğitim, kültür ve sosyal etkinliklerin adına yaptığımız tüm güzel işleri işbirliği içinde yapıp, ortak akıl ile hareket edersek daha iyi sonuçlar alırız. Çubuk’un ve geleceğimizin yani çocuklarımızın buna ihtiyacı var” dedi.

Çubuk Belediyesi olarak kurumlar ve sivil toplum kuruluşları arası işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade eden Acıelma, “İlçedeki birçok sorunu ancak kurumların karşılıklı eşgüdümü ve işbirliği ile çözülebilecek sorunlardır. Bugüne kadar kurumların bir birbirlerinden ayrı ve kopuk yapıla etkinlikleri tek bir noktadan ve birlikte yapmalarını sağlayarak, tüm ilçe halkını etkinliklere dahil etmek hedeflerimiz arasındadır. Bizim esas niyetimiz ilçede birlikteliği sağlayarak problemleri kaynağında çözebilmek. Bu proje kapsamında gençlerimizi sıkıntılı ortamdan korumak, sporun yanında bu yavrularımıza sinema, tiyatro ile milli ve manevi değerlere saygı örf, adet, gelenek, görenek gibi konularda eğitimler vermek istiyoruz” diye konuştu.

İlçede başlatılan çalışma hakkında bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan,  “İlçemizdeki sıkıntıları, problemleri hep birlikte çözerek büyük çapta sıkıntıları çözeceğimizi düşünüyoruz. İlçemizdeki kurumlarla birlikte kurguladığımız bir sistem için bir İşbirliği Protokolü imzaladık. İnşallah hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.

 İşbirliği ve eşgüdümün tüm alanlarda yürütülmesi gerektiğini belirten İlçe Müftüsü Bilal Kara, “Böylesi bir işbirliğini Çubuk’ta başlatmak istiyoruz. Yalnızca konferans ve eğitim çalışmaları alanlarında değil, diğer alanlarda da örnek çalışmalar başlatabileceğimize inanıyorum. Ben kurmuş olduğumuz ilçe komisyonun hayırlara vesile olmasını Yüce Allah‘dan niyaz ediyorum. ’’ şeklinde konuştu.

Ortak bir akıl ile yola çıktıklarını kaydeden Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, “Güçlerimizi birleştirerek ortak akıl ortaya çıkaracağız. Biraz önce konuşmasında Milli Eğitim Müdürümüz ortak noktalara parmak bastı. Dolayısı ile yaşayan herkes görüyor ki dertlerimiz müşterek, onun için müşterek dertlerimizin üzerine kolektif akılla birlikte gideceğiz. Böyle bir ortak çalışmanın içerisinde olmaktan ben şahsen çok mutluyum” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda ilçede kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerin ortak yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.    

 
Tarih: 1.12.2014   |   Bu haber 18572 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz