Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Başkan Acehan Yörem Çubuk Ar-Ge'nin İstişare Toplantısı’na katıldı
 
 

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Küçükali, Akkuzulu, Kapaklı, İmamhüseyin, Yıldırım Beyazıt ve Cumhuriyet Mahallelerinin muhtar, dernek başkanları ve mahalle sakinlerinden oluşan heyetin istişare toplantısına katıldı.

Küçükali, Akkuzulu, Kapaklı, İmamhüseyin, Yıldırım Beyazıt ve Cumhuriyet Mahalleleri vatandaşları tarafından oluşturulan sosyal ve topluluk olan ‘Yörem Çubuk Ar-Ge' yemekli istişare toplantısı düzenledi.

Çadır Düğün ve Toplantı Salonunda düzenlenen istişare toplantısına Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, Belediye Meclis Üyeleri Harun Olmuş, Ahmet Keser, Ahmet Kılıç, Aynur Koparan, Zabıta Müdürü Ünal Ayten, Özel Kalem Müdürü Meral Kayan, bürokratlar, mahalle muhtarları, dernek başkanları, esnaflar ve bazı vatandaşlar katıldı. 

İstişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Yörem Çubuk Ar-Ge Organizasyon Sorumlusu Beşir Koçak, Ar-Ge grubunun yörelerinin kültürel bilgi ve birikimini yeni oluşumlara yol açması için çalışma başlatmak için kurulduğunu söyledi. İlçenin genelde Ak Parti hükümeti döneminde büyük hizmetler aldığını aktaran Koçak, “İlçemize Yukarı Elören, Elveren’den başlayan yaklaşık 120 kilometrelik bir asfalt atılmıştır. Bundan dolayı Başkanımız Tuncay Acehan Beye teşekkür ediyoruz. Bu hizmetlerin kısım kısım ilçemizin diğer bölgelerinde de ihtiyacı var. Elmalı, Akkuzulu, İmamhüseyin, Eskiçöte mahallelerimiz ile Karadana mahallerimizde de asfalt ihtiyacı bulunmaktadır. Bunlarında diğer yollar gibi yapılmasını istiyoruz” dedi.

İlçede yapılan hizmetleri duydukları zaman memnun olduklarını ve gurur duyduklarını ifade eden Koçak, davete katılan herkese teşekkür etti.

İstişare toplantılarının önemine işaret eden Ak Parti Çubuk İlçe Başkanı Av. Baki Demirbaş, ilçenin sorunlarını ve eksiklerini yakından takip ettiklerini ve kendilerine gelen dosyaları ilgililere ilettiklerini aktararak, “Bu tür istiare toplantılarını sorunların çözümü noktasında çok önemsiyorum. Geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz kongreden sonra ilçemize gelen siyasi büyüklerimize muhtarlar derneğimiz tarafından bize verilen mahallelerimizin sorunlarıyla ilgili dosyaları verdik. İlçemiz için yapılmasını istediğimiz hizmetleri kendilerine direk iletme fırsatı bulduk. Biz her zaman şunu söylüyoruz, ‘Çubuk’taki bütün halkımız hizmetin en iyisini almaya layıktır’. Önce hizmet Karagöl bölgesinden başladı. Karagöl bölgesindeki asfaltlama çalışması tamamlandıktan sonra Beşir Beyin söylediği bölgelerde de asfaltlama çalışmaları yapılacak’’ diye konuştu.     
 

İlçenin 84 mahallesi olduğunu ve hepsinin kendileri için bir olduğunu vurgulayan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, seçimlerden önce söz verdikleri gibi görev süresince tüm mahallelerine eşit bir şekilde hizmetleri yayma amacında olduklarını ifade etti.

Karagöl yolunun yarım kalan asfaltının ilkbaharda yapılacağını belirten Başkan Acehan, “Karagöl bölgesinde başlayan asfaltlama çalışması, Karagöl Grup yoluna kadar indi. Ancak mevsim nedeniyle asfaltlama çalışmaları durmak zorunda kaldı. İnşallah bahara tekrar bu bölgede asfaltlama çalışması başlayacak ve devamında diğer bölgelerimizde de sürdürülecek. Biz önümüzdeki hizmet süresini 5’e böleceğiz. İnşallah 5 yıl içerisinde bölgemizde mahallerimizde asfalt, yol ve alt yapı sorunu kalmayacak. Bu yıl içerisinde ilçeler arasında en çok asfalt alan ilçeyiz, bu inşallah önümüzdeki yıllarda da devem edecek” dedi.

Hangi hizmetin nerden alınacağının bilinmesinin çok önemli olduğu anlatan Başkan Acehan, yeni büyükşehir kanununa göre mahallelerin, yollarının, alt yapılarının ve ulaşımının büyükşehir belediyesine ait olduğunu hatırlattı.

Kimi zaman muhtarlardan gelen talepleri, kimi zaman da kendisinin zaman zaman mahallelerde incelemeler yaparak sorunları tespit ettiğin, sorunların çözümü noktasında ilgililere aktardığını ve takibini de yaptıklarını kaydeden Başkan Acehan, “Mahallelerdeki hizmetlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz dönemlere göre buradaki ASKİ ve Fen İşleri Şube Müdürlükleri araç ve ekipman tarafından güçlendirilmiş durumda. Bu nedenle hizmetlerin önümüzdeki dönemde daha seri bir şekilde yapılacağı kanaatindeyim. Hepinizin bildiği gibi ASKİ tarafından Kavşakkaya Barajından Çubuk2 Barajı’na su getirilmesi için büyük bir proje başlatıldı. Bu çalışma yakın bir zamanda tamamlanacak. Önümüzdeki yıl içerisinde de ASKİ’nin yapacağı alt yapı yatırımlarından mahallelerimizin yararlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Allah'ın izniyle önümüzdeki 5 yıl içerisinde biz üst ve alt yapı ile alakalı yol, kaldırım, kanal, su ve kaldırım gibi hizmetleri tüm mahallerimize adil bir şekilde gerçekleştireceğimizi söyleyebilirim. Bunun dışında yapacağınız halkımızı ilgilendiren her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerinize destek veremeye hazırız. Şuanda biz belediye olarak alt yapı işlemleriyle ilgili işlerle meşgulüz. Bizim amacımız belediyeyi bu finansal kaostan çıkarak halkımıza hizmet edebilecek, eser bırakabilecek, yatırım bırakabilecek bir belediye haline getirmektir. Görevimizin bitiminde ilçemize güzel eserler bırakarak huzuru kalp ile hayatımıza devam edebilmek en büyük amacımızdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı soru cevap şeklinde devam etti.  

Yörem Çubuk Ar-Ge’nin düzenlediği toplantıların önümüzdeki günlerde de mahallelerde bulunan konaklarda devam edeceği belirtildi.

 

 

 
Tarih: 8.12.2014   |   Bu haber 16908 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz