Twitter Facebook You Tube
 
 
 
22. Yoksullarla Dayanışma Haftası Konferansı
 
 

22. Yoksullarla Dayanışma Haftası Konferansı

Çubuk'ta ''22. Yoksullarla Dayanışma Haftası'' dolayısıyla ‘Yardım Eden, Yardım Görür’ konferansı düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda Çubuk Kültür Komisyonu tarafından düzenlenen programa Çubuk Belediye Bakanı Dr. Tuncay Acehan, YOYAV Genel Başkanı Dr. İbrahim Ateş, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, CHP İlçe Başkanı Vural Cokcan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan, Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma ve vatandaşlar katıldı Konferansın açılışı Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra konuşan YOYAV Genel Başkanı İbrahim Ateş, yardım etme ve yardımlaşma hakkında bilgi verdi. Konuşmasında YOYAV'ın çalışmaları hakkında da bilgi veren Ateş, şunları söyledi:   
”Sosyal hayatın olmazsa olmazı olup herkes için hayati ehemmiyet arz eden üç önemli deyim var. Bu deyimler biri birinden ayrılmayan yek diğerini tamamlayan önemli sosyal deyimlerdir ki bunlar, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma deyimleridir. Zor durumdaki kişilerin ihtiyaçlarını gidermeye katkıda bulunmak amacıyla sergilenen ilgi, destek ve yardım yaklaşımlarının tümüne yardım diyoruz. Yapılan yardımın yerde kalmayıp karşılığını bulacağına işaret ettik. ‘İyilik yap denize at balık bilmezse Halik bilir’. Balıklar umursamasa da yaradan yarattığı kullardan birine sen onun için yani Allah için yardım elini uzattın, yanında oldun, destek oldunsa bilesin ki Allah onun ecrini hem dünyada hem de ukbada sana verecektir. Yardımların en iyisi insanlara, insanlara yapılan yardımların da en iyisi öğrencilere yapılan yardımlardır. Zira o öğrenciler bizim geleceğimizdir, geleceğimizi emanet edeceğimiz o insanların elinden tutup millete, memlekete yararlı insanlar olarak yetişmelerine imkan sağlamamız ne güzeldir.”
Daha sonra Çubuk Eğitim Gönüllülerini ve yaptıkları faaliyetleri tanıtan slayt gösterisi sunuldu. Slayt gösterisinin ardından konuşan Çubuk Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan, konuşmasında duygulanarak gözyaşlarını tutamadı. Erkan, “Hocam konuşurken, bizim yaptığımız işlerin küçük olduğunu ve daha çok şeyler yapmamız gerektiğini hissettim. Herkesin bu işi benimseyip, kucaklayıp götürmesi gerekir. Biz busene 45 öğrenciye burs veremiyoruz diye geri çevirdik. Bunların geri çevrilmemesi gerektiğini insan hissediyor. Çubukluların bu işe sahip çıkmasını istiyorum. Bu işin yarıda kalmasına gerçekten gönlümüz razı değil” diye konuştu.

Düzenlenen programın önemine işaret eden Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, “YOYAV vakfının değerli Başkanı Sayın İbrahim Hocamızın bugün vermiş olduğu konferanstan çok istifade ettiğimize inanıyorum. Çubuk’umuzda da gelişmekte olan eğitim gönüllüleri hareketi ÇUDEF’in katkısıyla yapılan böyle bir tanıtım toplantısı emin ederim ki yüreklerde ki pek çok ateşi fitillemiştir. Ben bu konferansın hayırlı neticeler doğuracağına inanıyorum. Bu toplantıyı tertip eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çubuk Dernekler Federasyonu üyeleri tarafından 22. Yoksullarla Dayanışma Haftası münasebetiyle toplanan yardımlar Federasyon Başkanı Recep Taş tarafından, Çubuk Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan’a verildi.

Çubuk Eğitim Kültür Komisyon tarafından düzenlenen programda, geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere Çubuk Eğitim Gönüllüleri üyeleri tarafından mantı, erişte, gözleme, bazlama ve sarma gibi ürünlerin de satışı yapıldı.  

Konuşmaların ardından Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, YOYAV Genel Başkanı Ateş’e plaket takdim etti.
 
Tarih: 18.12.2014   |   Bu haber 18151 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz