Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Kent Konseyi Yönetimi Belli Oldu
 
 
Çubuk Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşirken,   iki adayın yarıştığı seçimde oy çokluğu ile İsmail Tekaüt yeniden başkan seçildi.
 
Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın ev sahipliğinde toplanan kurulda yapılan seçimde açık oy yöntemi kullanılarak konseyin yeni yönetimi belirlendi.

Divan Başkanının seçilmesiyle ilgili sunulan önerge oy birliği ile kabul edilirken Divan Başkanlığına Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu seçilirken, divan üyeliklerine de Ercan Arslan ve Burhan Şan seçildi. Kent Konseyi toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Kent Konseyi Başkanı’nın belirlenmesi ile ilgili yapılan seçimde Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş ve eski kent konseyi başkanı İsmail Tekaüt başkanlık için yarışırken oyların çoğunluğunu alan İsmail Tekaüt, ikinci defa Çubuk Kent Konseyi Başkanı seçildi.

-Onur Kurulu Oluşturuldu

Kent Konseyinin kanunda belirlenen kurullarının yanında ‘Onur Kurulu’ oluşturmak istediklerini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, onur kurulunun zaman zaman toplanacağını ve ilçeyle ilgili meselelerde fikir alış verişinde bulunacağını belirtti.

Toplantıya yoğun katılımın olmasının kendisini sevindirdiğini aktaran Başkan Acehan, sözlerine şöyle devam etti:
“Demokrasi sadece 4-5 yılda bir kere sandığa giderek oy kullanmak ve sayısal bir üstünlük elde edebilmek değildir. Yaşayan katılımcı bir demokrasi bütün süreç boyunca halkı, aydın insanları yönetim mekanizmasının içerisinde tutmayı gerektirmektedir. Ben kent konseyini birazda bu yönüyle önemsediğim için kanun gereği genel kurul listesine, gençlik ve kadın meclisinden oluşan kurulların yanında ‘onur kurulu’ oluşmasını istiyorum. Ortak paydamız Çubuk için burada doğmuş, büyümüş, havasını teneffüs etmiş, suyunu içmiş ilçemizin dışında önemli mevkilerde bulunan birçok ağabeyimiz, arkadaşımız ve kardeşimizden oluşan bir onur kurulu oluşturmaktır. Kendilerine ulaşabildiklerimizden bir kısmını buraya davet ettik, ulaşamadıklarımızı da burada görmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçte inşallah istişare toplantılarında, ortak akıl belirlemelerinde gerçek değer olacaklardır.”
İşadamlarının, sanatkarların ve bürokratların ilçenin önünü açmak ve yol haritalarının belirlenmesinde faydalanmak istediklerini vurgulayan Başkan Acehan, “Çubuk için hepimiz taşın altına elimizi koyacağız. Bizim amacımız Çubuk güzelleşsin, kalkınsın, sağlıklı büyüsün, doğasını ve tabiatını korusun ve Çubuk hepimizin olsun. Katiyen Çubuk küçük olsun benim olsun felsefesine sahip olmadığımı buradan açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Biz katılımcılığı, ortak akılı ve istişareyi devreye koyacağız ve yola böyle devam edeceğiz” dedi.  

Genel kurulda kim seçilirse onun kendisinin çalışma arkadaşı olduğunun altını çizen Başkan Acehan, herkese eşit mesafede olduğunu sözlerine ekledi.

 Eleştirilere cevap veren İsmail Tekaüt, geçtiğimiz dönem kendisinin tavsiye üzerine kent konseyi başkanı olduğunu ve herhangi bir imkan verilmediği içinde hiçbir faaliyet yürütemediklerini söyledi.
Kendisinin hiçbir siyasi düşüncesi ve hedefi olmadığını vurgulayan Tekaüt, “Eleştirmesi kolay, benim bir sandalyem yoktu. Ayrı bir odamız olmadığı için nikah odasında nikah kıyılırken toplantı yapmak mecburiyetinde kalıyorduk. O zaman neden demediniz bu kent konseyine bir oda verin diye. Biz ilçenin seçilmiş belediye başkanından, seçilmiş meclis üyelerinden daha büyük yetkiye sahip ve üstün değiliz. Burası herkesin görüş ve düşüncelerini söyleyebileceği ve bunları belediye meclisine ulaştırılabilecekleri bir yerdir. Burası siyaset yapma yeri değildir. Ben kendim için bir şey istemiyorum. Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Acehan Bey problemleri biliyor ve kendisi bundan sonra her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Ben bundan dolayı kendisine teşekkür ederim. Birlikten kuvvet doğar, birlikte olalım güçlü ve kuvvetli olalım. İnşallah bundan sonra imkan verildiği sürece ilçemiz için birlikte hizmetler yapacağız. Çubuk kazanacaksa küskünlükleri, dargınlıkları bırakarak, kazanacaktır. Bana bu görevde yardımcı olun. Özellikle beni eleştiren Recep Taş Başkanımdan çok proje bekliyorum” dedi.   
Çubuk Kent Konseyi Başkanlığına İsmail Tekaüt’ün seçilmesinin ardından Yürütme Kurulu Üyeliğine ise Çubuk Otomobil ve Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, Aşağı Çavundur Mahallesi Muhtarı Abdullah Esre, Yıldırım Ahalisi Derneği Başkanı Ercan Arslan, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Yaman, Muhtarlar Dernek Başkanı Burhan Şan, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan seçildi.   

Genel Kurulda Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın yazılı önerisiyle ‘Onur Kurulu’ oluşturulmasına ve her 2 veya 3 ayda bir toplanmasına oy birliği ile karar verildi.  

Toplantı konsey temsilcileri ve kurul üyelerinin dilek, görüş ve temennileri bölümünde Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, ilçe esnaflarından Ahmet Yalçın ve Çubuk CHP İlçe Başkanı Vural Çokcan konuştu. 
 
Konuşmaların ve oylamaların ardından resepsiyon verilirken, resepsiyonun ardından konsey temsilcileri, kurul üyeleri ve onur kurulu üyeleri hep birlikte Tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda açılacak sergiyi ziyaret ettiler. Burada misafirlere ilçenin yöresel tatlılarından olan tereyağlı hoşmerim ikram edildi. Program hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

Programa Adalet Bakanı Özel Kalem Müdürü Mustafa Tarlacı, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşkesti, Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Ayhan Yılmaz, Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, Devlet Hava Meydanları Genel Müdür Yardımcısı Hasan Pala, BADER Başkanı Mustafa Akdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Arslan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden öğretim görevlisi Prof. Dr. Güven Çankaya, işadamı Ahmet Öztürk, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işadamları, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.  

 
Tarih: 29.12.2014   |   Bu haber 19688 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz