Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk’ta Mevlid Kandili Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
 
 
Minik Öğrenciler Büyükleriyle Birlikte Huzurevi’ni ziyaret ederken, “Günümüzde Hazreti Peygamberi Anlamak” Konulu Konferans Düzenlendi.
Çubuk Belediyesi, İlçe Müftülü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çubuk Dernekler Federasyonu tarafından ortaklaşa kurulan İlçe Kültür Komisyonu Mevlid Kandili nedeniyle ilçede çeşitli etkinlikler düzenledi.
Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörü Cüneyt Küpeli ve ilçe kültür komisyonu üyeleriyle birlikte huzurevine giden anaokulu öğrncileri, huzurevi sakinlerinin neşe kaynağı oldular.

Ellerinde çiçekleriyle tek tek huzur evinde kalan yaşlıları ziyaret edip ellerini öperek onlarla konuşan Celal Tarman Anaokulu öğrencileri, huzurevi sakinlerinin Yeni Yıllarını ve Mevlid Kandillerini de kutladılar.

Huzurevi sakinleri tebessümle, kalplerindeki çocuk sevgisiyle, çocuklarla uzunca süre sohbet etti, hikayeler anlattılar, çocukların sorularına cevap verdi.
İlçe Kültür Komisyonu olarak ilçede bulunan huzurevindeki yaşlı kardeşlerini ziyaret ettiklerini söyleyen İlçe Müftüsü Bilal Kara, “Yaşlılarımızı sevinç ve neşe kaynağı çocuklarımızla buluşturarak mübarek Mevlid kandillerini ayrıca yeni yıllarını kutlamak üzere kendileriyle beraber olduk ve bu beraberliğimiz dolayısıyla kendilerinin mutlu olduklarını, sevinçli olduklarını bu durumdan da hoşnut olduklarını müşahede etmiş olduk. Böyle güzel günlerde kendilerinin yalnız bırakılmadığını efendim ilçe kültür komisyonu olarak da böyle güzel bir günde yanlarında olduğumuzu da ifade ettik” diye konuştu.

Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma ise, “Bize yarını hatırlatan yaşlılarımızla, geleceğimizi hatırlatan gençlerimizi bir arada buluşturduk. Yaşlılar bizim geleceğimiz yarın bizde yaşlı olacağız, onun için kendilerinin kandillerini kutladık ve bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın da kandillerini kutluyoruz” şeklinde konuştu.  

Huzurevi ziyaretinin ardından İlçe Kültür Komisyonu tarafından Mevlid Kandili dolayısıyla “Günümüzde Hazreti Peygamberi Anlamak” konulu bir de konferans düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlerinden Aynur Aytaç tarafından verilen konferansa Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve eşi Müberra Acehan, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlginin yoğun olduğu konferans Kuranı Kerim Tilaveti ile başlarken daha sonra açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Bilal Kara yaptı.
Konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlerinden Aynur Aytaç ise, Hz. Peygamber ile çok kısa bir dönemde o cahiliye döneminden asrı sadet dediğimiz, mutluluk çağı dediğimiz bir toplumun meydana geldiğini söyledi.  
Katılımcılara güllerin dağıtıldığı konferans, İlçe Müftüsü Bilal Kara’nın konuşmacı Aynur Aytaç’a çiçek takdimi ile sona erdi.

 

 
Tarih: 5.1.2015   |   Bu haber 19812 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz