Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Başkan Acehan ve Eşi Müberra Acehan, Çubuk Akademi Öğrencilerini Yalnız Bırakmadı
 
 

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çubuk Akademi’den Konya’ya Vuslat Yolculuğu’ gezisinin 2. günü Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve eşi Müberra Acehan’da öğrencileri yalnız bırakmayarak eşlik etti.

Yüksek hızlı trenle Konya’ya giden 100 öğrencinin 2. gün devam eden programına, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ve eşi Müberra Acehan’da eşlik etti.

Makam aracıyla gitmeyerek öğrenciler gibi Yüksek Hızlı Trenle ile Çubuk’tan Konya’ya eşi ile birlikte giden Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, öğrencileri yalnız bırakmamak ve onların her zaman yanında olduğunu hissettirmek için gezilerine eşlik ettiğini söyledi.

Çubuk Akademinin var oluş nedeninin ilçedeki eğitim ve öğretimdeki başarıyı artırmak olduğunu belirten Başkan Acehan, kendisinin de öğrenciler gibi yüksek hızlı treni kullanarak Konya’ya geldiğini söyledi.  YHT’nin büyük bir nimet olduğunu anlatan Başkan Acehan, şunları söyledi:

“Çubuk Akademi eğitim ve öğretimine konferanslar ve bazı eğitimsel faaliyetlerle başladı. Biz Çubuk’umuzda özel yetenek sahibi, özelliklede sanatta, müzikte veya kendi okulunda başarılı ve yetenekli öğrencilerden bir grup oluşturduk. Bu öğrencilerimizi yıllar boyu izleyerek, onların kendilerini geliştirmeleri için imkanlarvereceğiz.  Geziler, oturumlar, tiyatrolar gibi imkanlar sağlayacağız. Bu yolla da ilçemizde gelişme istikameti gösteren çocuklarımızın önünü açacağız.”
Öğrencilere bu tür gezilerin hem yurt içinde hem de yurt dışında devam edeceğinin müjdesini veren Başkan Acehan, “Benim gördüğüm kadar öğrenciler çok mutlu. Gezmek, görmek insanın bilgisini ve deneyimini artıran önemli bir vasıtadır. Bununda iyi bir şekilde bu gezide sağlandığına inanıyorum.İlk geziye özellikle Konya’dan başladık. Çünkü Konya insanlık tarihi açıdan önemli medeniyetlere sahne olmuş, oldukça zengin bir kültürün izlerini bağrında taşıyan, Mevlana gibi yetiştirdiği İslam büyükleri ile gönülleri fetheden, müze şehir kimliğine sahip olan istisna bir şehirdir” dedi.

Çubuk Akademi öğrencileri ile yakından ilgilenen Başkan Acehan ve eşi Müberra Acehan, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Başkan Acehan ve eşi Müberra Acehan, daha sonra öğrencilerle birlikte Mevlana Müzesi, Yeşil Türbe, Şems-i Tebrizi Türbesi, Alaaddin Tepesi Cami ve Sarayı, Karatay Medresesi Müzesi, İnce Minareli Medrese, Sille, Üçler Mezarlığı ve Sultan Selim Cami’sini ziyaret ederken, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılan sema programını izlediler.

Öğretmenleri ve rehber eşliğinde Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini tek tek gezen Çubuk Akademi öğrencileri, Konya’nın manevi havasını teneffüs ederken, alış veriş yapma fırsatı da buldular.  Gezdikleri yerleri kimi cep telefonuna kaydederken kimide yanında getirdiği fotoğraf makinesine büyük bir titizlikle kaydetti.

Kendileri için düzenlenen gezi için sık sık Başkan Acehan’a ve ekibine teşekkür eden öğrenciler, gezi boyunca hayatları boyunca unutamayacakları anlar yaşadıklarını ve büyük mutluluk duyduklarını söylediler.
 
Tarih: 11.5.2015   |   Bu haber 17901 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz