Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Akademi Öğrencileri Konya’da sanayi tesislerini inceledi
 
 

Çubuk Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çubuk Akademi'den Konya'ya Vuslat Yolculuğu’ gezisinin üçüncü gününde Çubuk Akademi öğrencileri Konya’daki önemli sanayi tesislerini gezdi.

Bir süre önce okullarında başarılı lise öğrencileri arasından seçilerek kurulan ‘Çubuk Akademi’  eğitim ve öğretim çalışmalarını sürdürüyor.
Akademi öğrencilerine yönelik eğitim ve kültür gezisi kapsamında hazırlanan Çubuk Akademi'den Konya'ya Vuslat Yolculuğunun son günü, öğrenciler Konya’daki önemli tesisleri inceleme fırsatı buldu. Yüksek Hızlı Trenle (YHT) Konya'ya giden 100 öğrencinin son günkü programı, Konya’daki önemli tesislerden olan Konya Şeker’e ait Panagro Et ve Süt Entegre Tesisleri’ni inceleme oldu.

Konya Şeker’in Meram Kampusu’nda bulunan dünyanın en büyük et ve süt tesisi olduğu belirtilen Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi’ni gezerek, Torku markasıyla üretimi yapılan ürünleri yerinde inceleyen Çubuk Akademi öğrencilerine, Kimya Mühendisi Mehtap Bolakar, Kimyager Enes Avlanmaz, Gıda Mühendisi Cemile Kaymak ile Murat Sakallı eşlik etti.  

Pankobirlik Gıda Mühendisi Murat Sakallı, firmaları adına Çubuk Akademi öğrencilerini tesislerde görmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Tesis hakkında bilgi veren Sakallı, ülke genelinde taze et ihtiyacının yaklaşık yüzde 15'ini tek başına karşılayabilecek üretim kapasitesine ulaşma hedefleri olduğunu söyledi. Fabrikanın Türk Mühendisleri tarafından tasarlandığını ancak Türkiye’de üretimi olmadığı için makine ekipmanlarını yurt dışından getirmek zorunda kaldıklarını aktaran Sakallı, o sorunun da yetişen yeni nesille aşılacağına inandığını kaydetti. 

Sakallı, ’’Bu fabrika dünyadaki et ev süt ürünlerinin tek çatı altında üretildiği tek fabrikadır. Ayrıca dünyada en son teknolojinin kullanıldığı tek fabrika olma özelliğine sahiptir. Kampus alanının büyüklüğü 343 bin metrekaredir ve toplam kapalı alan ise 100 bin metrekaredir. Şuanda günlük yaklaşık 600 ton süt ve dakikada 1 büyükbaş hayvan kesilerek işleniyor. Bu kapasite yüzde yüz artırılabiliyor’’ dedi. 

Firmaya ait gıda ürünleriyle, burada üretimi yapılan ürünlerin nasıl bir ortamda üretildiğini yakından görme fırsatı yakalayan öğrenciler, aynı zamanda da öğle yemeğinde üretilen ürünlerden de tatma fırsatı buldular.
Çubuk Akademi adına söz alan Cüneyt Küpeli ise, ülkelerinde böyle yatırımları görmekten dolayı gurur duyduklarını belirterek, benzer yatırımları tarım bölgesi olan Çubuk’ta da görmek istedikleri ifade etti.

-Destek olanlara teşekkür

Çubuk Akademi’sinin Konya gezisinde kendilerine her türlü destek veren Selçuklu ve Meram Belediyelerine teşekkür eden Çubuk Akademi Koordinatörü Şükrü Acıelma, ’’Bizim ‘Çubuk Akademi'den Konya'ya Vuslat Yolculuğu’ gezimizde bize destek olan başta Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a, Selçuklu Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Atalay’a, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’a, Meram İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü’ye ve Selçuklu Müftüsü Ali Okutan’a çok teşekkür ederiz. Öğrencilerimiz açısından çok verimli bir kültürel, araştırma ve inceleme gezisi oldu’’ diye konuştu.

Konya’daki sanayi tesislerinin incelenmesinin ardından Çubuk Akademi öğrencileri tekrar YHT ile Ankara’ya dönerken, öğrencileri Çubuk’ta aileleri karşıladı.

 

 
Tarih: 13.5.2015   |   Bu haber 18678 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
Çubuk’ta otobüsler, okul ve camiler ilaçlandı
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz