Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Ufka Yolculuk Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu
 
 

Zinde Gençlik Spor İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu'nun organize ettiği, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Kültür Komisyonu’nun destek olduğu ‘Ufka Yolculuk 3 ve İdeal İnsan Son Peygamber Kitap Okuma Yarışması’nın Çubuk ilçesinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmanın Çubuk ortağı konumundaki Çubuk Kültür Komisyonu tarafından Kuzey Yıldızı Düğün ve Konferans salonunda ilçede dereceye girenler için ödül töreni düzenledi.
Mart ayından itibaren Türkiye'nin 81 ilinden ve internet üzerinden online olarak dünyanın her yerinden 264 bin 929 kişinin başvurduğu, ‘İdeal İnsan Son Peygamber'in Hayatı’ konulu yarışmada, yaş ve ihtisas durumuna göre toplam 5 ayrı kategoride kayıtlar yapıldı. Yarışmaya Çubuk’tan bin 450 kişi katılırken, Türkiye’den ilçe bazında en çok kişinin Çubuk’tan katıldığı belirtildi.

Tören, en güzel hutbe yarışmasında bölge birincisi olan Hüseyin Durmuş ve arkadaşının okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ufka Yolculuk yarışmasını Çubuk’ta ilk defa başlatan ve 2 yıl üst üste kendi imkanlarıyla yapılması için mücadele eden Yarışmanın Çubuk Sorumlusu Bünyamin Aktaş, yarışma ile Hz. Peygamberin hayatının sahih kaynaklardan okunarak, doğru anlaşılması ve tüm insanlığa layıkıyla anlatılması, bilinçli yaşamak için toplumda farkındalığın oluşmasının hedeflendiğini söyledi.
Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’ın bizzat yarışmaya katılması ve destek olmasıyla bu yılki yarışmaya ilçe genelinde bin 450 kişinin başvuru yaptığını vurgulayan Bünyamin Aktaş, “Gençlerimize, neslimize, toplumumuza herkese dahil, sanatçılar dahil, sporcular dahil, sokaklar dahil, Allah muhafaza sigara tüccarları dahil, uyuşturucu tacirleri dahil, cinsel istismarcılar dahil insanlığa talip ve bir başka varlık var ki asıl hak sahibi hepimizi yaratan, yaşatan, gözeten rızkımızı veren Allah, Kuran talip, Allah Resulü talip neslimize. Önce saydıklarımız esir etmek, kullanmak için galip etmek için neslimize, toplumumuza talip. Yaratan ise özgür kılmak için talip, Kuran yol göstermek için talip. Bizde bu yarışmaları neslimize yol göstermeye yardımcı olmak için düzenliyoruz” dedi.

-Başkan Acehan, Türkiye’de yarışmaya katılan ilk ve tek belediye başkanı

Kendisine Bünyamin Aktaş hocanın gelerek yarışmayı anlattığında her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söylediğini anlatan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, gençlere örnek olmak amacıyla bizzat öğrencilerle birlikte kendisinin de yarışmaya katıldığını hatırlattı.

Yarışmada emeği geçen başta Bünyamin Aktaş olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Acehan, “Kaybedeni olmayan bu yarışmada bende yer aldım. Sonuç pek çok kardeşimiz, insanımız bu kitabı baştan sona kadar okudu. Yarışma heyecanıyla bütün Peygamberlerin hayatını ve Peygamberimizin hayatını en ince noktalarına kadar ve Kuran hakikatinden ayetlerinden tamamen derlenmiş olaraktan hiçbir hurafenin, hiçbir yanlış düşüncesi olmadan öğrenmiş olduk. Bu gerçekten tebrik edilecek bir çalışmadır. Başarılı bir çalışmadır. Bu çalışmada emeği geçen bütün kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca yarışmanın ödüllerinin temini için destek olan tüm işadamlarımıza, esnaflarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kendilerinin de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptıkları sürede ellerinden geldiğince kültürel çalışmalar destek verdiklerini anlatan Ak Parti Ankara Milletvekili adayı Ayhan Yılmaz, “Biz sadece Ankara’nın ekonomik kalkınması veya alt yapım problemleriyle ilgilenmedik. Hacı Bayram kentsel dönüşüm projesi başta olmak üzere Ankara’mızın önemli, manevi projelerinin içersinde de olduk. Ankara’da ki bütün derneklerle, vakıflarla çok güzel çok önemli hizmetler yaptık. Hem yurt içinde hem de yurt dışında onların çalışmalarına, onların o gayretli çalışmalarına bizde bir nebzede olsa yardımcı olmaya, onların o çalışmalarına elimizden geldiği kadar paylaşmaya çaba sarf ettik. Ben buradan bu çalışmada emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon olmuş” şeklinde konuştu.  

Yaşadığımız hayatın şimdiye kadar olmadığı kadar çetrefilli ve karmaşık olduğunu aktaran Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin de, gençlerin birçok surunla baş başa olduğunu, bu sorunlardan kurtulma yollarının ise kendi değerlerimize bağlılıkla mümkün olacağının altını çizdi.  

Ailelere seslenen Şahin, çocukları tehlikelerden korumanın yollarının bu tür etkinliklerden geçtiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Elbette günümüz sorularının bir çözümü var. Bu soruların çözümü de geçmişte olduğu gibi kendi değerlerimiz içersinde toplumumuza sağlıklı bir ortam oluşturmaktır. Bu manada arkadaşlarımızın yapmış olduğu bu çalışmayı, bu projeyi çok anlamlı ve manalı bulmaktayım. Çocuklarımız ellerinde cep telefonlarıyla her ortamda, her alanda, her yerde istediği her türlü bilgiye ulaşmakta, hiç tanımadığı insanlarla irtibat kurmakta ve kendisini bilmeden ciddi tehlikeler almakta. O nedenle bu tür sorunlarla mücadele etmek için hepimize çok ciddi görevler düşüyor. Arkadaşlarımız da bu görevin bilinciyle belediyemiz, milli eğitim müdürlüğümüz, müftülüğümüz ile ortak çalışmalar yapıyorlar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

-Başkan Acehan’a kategorisinde Türkiye birinciliği ödülü  

Konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde, Türkiye genelinde ilk ve tek belediye başkanı olarak yarışmaya katılan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’a Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (ASİLDER) Başkanı Zeynel Arslan tarafından kategorisinde Türkiye birinciliği ödülü verilirken, en çok derece alarak öne çıkan okullardan Barbaros Ortaokulu Müdürü Bilal Baldemir ve Çubuk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hatice Bayrak’a desteklerinden olayı plaket verildi. Yarışmada toplam 100 puan alarak kategorilerinde Ankara ve Çubuk birincisi olan Şeyma Zaim, Meltem Aslan, Recep Tayyip Teke ve Erkan Çavuşa başta olmak üzere diğer dereceye girenler tek tek çağrılarak ödülleri verildi.

Yarışmada dereceye giren 80 kişiye, burs, umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, altın ve 5 günlük Urfa gezisi hediye edildi.

Törende, ödüllerin takdim edilmesinin ardından İmam Hatip Lisesi İlahi ekibi katılımcılara ilahi dinletisi sundu.

Ödül törenine Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, Ak Parti Milletvekili adayı Ayhan Yılmaz,   İlçe Müftüsü Bilal Kara, Belediye Başkan Yardımcıları Şükrü Acıelma ve Hasan Hüseyin Karakuş, Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (ASİLDER) Başkanı Zeynel Arslan, hayırsever işadamları, yarışmacılar ve aileleri katıldı.
D KATEGORİSİ
 1. Erkan     Çavaş
 2. Sadık      Zaim
 3. Gülhan Maden
 4. Beyha Mollahüseyinoğlu
 5. Recep    Şenol
 6. Bekir      Yıldırım
 7. Zahide   Vurucu
 8. Mustafa Aytaç
 9. Süheyla                Demirel
 10. Satılmış Bahçivan
 11. Halil        Karaağaç
 12. Ayşe      Akdağ
 13. Nedim   Çiçek
 14. Yıldırım Kürük
 15. Mehtap                Bacak
 16. Gülsüm                Ak
 17. Emine    Tekin
C KATEGORİSİ
 1. Recep Tayyip Teke
 2. Birol Bulut
 3. Şule Evli
 4. İsa Karakaya
 5. Beyza Vardar Çalışkan
 6. Ümran Çelebi
 7. Çelebi Balaban
 8. Hacer Söğüt
 9. Ayfer Aktaş
 10. Birsen Kiraz
 11. Reyhan Erdoğan
 12. Yasemin Yigit
 13. Hazel Çoban
 14. Aynur Polatci
 15. Ayşe Kantaş
 16. Ayşe Olmuş
 17. Erdem Kızılok
 18. Mine Çelik
 19. Rukiye Polatci
 20. Ayşegül Taşçı
  B KATEGORİSİ
 1. Meltem Aslan
 2. Ömer Faruk Ünsal
 3. Onur Kambur
 4. Betül Korkmaz
 5. Fatma Aktepe
 6. Şüheda Evli
 7. Hatice Türkel
 8. Senanur Fidan
 9. Furkan Sülük
 10. Ali Koca
 11. Musa Akbulut
 12. Tuğba Tenbel
 13. Özlem Çayırcı
 14. Cafer Kalender
 15. Kevser Kılıç
 16. Serkan Aktan
 17. Burcu Kılıç
 18. Muhammed Enes Yaşar
 19. Hilal Tandogan
 20. Elif Oğuz
  A KATEGORİSİ
 1. Şeyma Zaim
 2. İsmet Asar
 3. Asuman Orhan
 4. Recep Gürleyik
 5. Zeynep Taşçı
 6. İsmail Erkoçoğlu
 7. Batuhan Aydos
 8. Rabia Tunç
 9. Merve Özalp
 10. Zeynep Koç
 11. Fatmanur Öztürk
 12. Mehmet Ali Oruç
 13. Fatma Zehra Arslan
 14. Fatmanur Çelik
 15. Celalcan Arslan
 16. Tüğba Durmuş
 17. Bayramşahin Özkan
 18. Azranur Usta
 19. Elif Sude Akbulut
 20. Şevval Sıla Tuğluca
 
Tarih: 14.5.2015   |   Bu haber 18633 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz