Twitter Facebook You Tube
 
 
 
14 KİLOMETRELİK İLETİM HATTI İLE KAVŞAKKAYA BARAJI, ÇUBUK-2 BARAJI’NA İKİ YÖNLÜ BİRBİRİNE BAĞLANDI
 
 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kavşakkaya Barajı ile Çubuk-2 Barajı arasında yapımı tamamlanan14 kilometre uzunluğundaki isale hattının açılışını yaptı.

Çubuk İlçesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ak Pati İlçe Başkanı Baki Demirbaş, AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili adayları Ayhan Yılmaz, Nuri Elibol, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş ve eski belediye başkanlarından Lokman Özden belediye bürokratları ile vatandaşlar katıldı.

-50 YILLIK SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan da Büyükşehir Belediyesi tarafından Çubuk ve çevresine yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gökçek’e teşekkür ederek şunları söyledi:

“Çubuk 2 Barajı ömrünü doldurmuş, tarihinin en dip dönemlerini yaşamaktaydı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, daha önce buraya geldiğinde bize bir söz vermişti ve demişti ki; ‘Kavşakkaya Barajı’ndan Çubuk 2 Barajı’na ve oradan da Çubuk Arıtma Tesisi’ne yapılacak bir hatla Çubuk’un elli yıllık ihtiyacını gidereceğiz’ demişti. Bugün bu sözün tutulduğunu görüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’e, şahsım ve sizlerin adına çok teşekkür ediyorum”

Çubuk ilçesi başta olmak üzere Akyurt ve Pursaklar’ın da su sıkıntısı ortadan kaldıracak olan hattın açılış kurdelesinin kesimi öncesi coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Gökçek, “Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar Çubuk ilçemize yapmış olduğumuz yatırımların tamamı 577 trilyon oldu” diye konuştu. 

Çubuk’un Büyükşehir Belediyesi’ne dahil olduktan sonra yapılan yatırımlar ile çok geliştiğinin altını çizen Başkan Gökçek, sevgi gösterileri arasında yaptığı konuşmada, “Yıllardır bu meydanda toplanırız karşılıklı sözleşiriz. Biz sözümüzü tutarız siz sözünüzü tutarsınız. Çubukla Ankara Büyükşehir Belediyesi her zaman el ele Çubuğu bu hale getirdi” dedi.

-“ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAĞIZ”

Yatırımların Çubuk İlçesine verilen değeri gösterdiğini ifade eden Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Sadece bu sene Çubuk’a 50 bin metrekare kaldırım yaptık.  Bir buçuk yıl önce 450 bin ton asfalt döktük. Şu anda Akkuzullu’da asfalt çalışmaları devam ediyor. Sadece bu sene Fen İşlerinden yaptığımız yatırımların miktarı 50 trilyon civarında. Onun için bu bizim Çubuk’a verdiğimiz değerin önemini gösteriyor.”

Başkan Gökçek, ilçeye yapılacakla ilgili müjde verirken, şunları kaydetti:

 “Çok önemli projelere imza atacağız. Bunlardan ön önemlisi fuar alanının geçtiğimiz hafta ihalesi yapıldı. Teklifler alındı değerlendiriliyor. İnşallah bu hafta içerisinde neticelendirilecek. Hayırlı bir netice alıp fuarın temelini attığımız zaman Çubuk, Akyurt ve Pursaklar’a ayrı bir değer kazandıracak. Bir başka arzumuz, Melikşah’ı biliyorsunuz. Burayı ihya etmek istiyoruz. Buraya çok büyük bir tesis kuracağız. Bu da Çubuk’un değerini Allah’ın izniyle artırmış olacak. ASKİ Özlüce tesisini teslim aldı, burayı güzel bir termal tesis haline getireceğiz. Tabi çay vadisinin de önümüzdeki yıllarda değerlendirilmesi yapılacak, güzel bir rekreasyon alanı kazandırmış olacağız. İŞKUR ile işbirliği yaptık. Önümüzdeki hafta içinde her köyün içinden olmak kaydıyla toplam 150 kişiyi çevre temizlik elemanı olarak istihdam edeceğiz.”

-KÖYLERE KÖY ODASI MÜJDESİ

Başkan Gökçek, açılışı yapmış olduğu isale hattının özelliklerine değinerek, şöyle dedi:

“Kavşakkaya Barajı’ndan yapmış olduğumuz 14 kilometrelik iletim hattı, Çubuk-2 Barajı’na bağlanıyor. Öyle enteresan bir hat ki… Kavşakkaya’da su fazla olduğunda Çubuk-2’ye veriyor.  Çubuk-2’de fazla olduğunda Kavşakkaya’ya suyu aktarıyor. Dolayısıyla suyu hiçbir zaman boşa bırakmıyoruz. Arıtma tesisimiz 80 bin metre küp su arıtıyor. Dikkat ederseniz şimdi arıtma tesisimiz yetmiyor. 50 bin metre küp hacimli yeni yapıyoruz.”

Çiftçilerle ilgili projeler geliştirildiğini ifade eden Başkan Gökçek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu sene çiftçilerimize vişne fidanı ve yem bitkisi dağıtıyoruz. Bu her sene gelişerek devam edecek. Bugün buraya parkın içerisine getirdik…Görürsünüz… Silaj ve paketleme araçları alıyoruz. Bu makinelerden köylümüz ücretsiz olarak yararlanacak. Bütün köylerimize bir köy odası, taziye olarak kullanılabilecek bir yer düşünüyoruz. Bunu bütün köylerimizin tamamına yapmak istiyoruz. Ama her zaman söylüyorum nereden başlayacağız. En çok oy verenden başlayacağız.”

Başkan Gökçek, açılış konuşmasının ardından Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ı makamında ziyaret ederek ilçede yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 
Tarih: 21.5.2015   |   Bu haber 16757 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz