Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Girişimcilik kursuna katılanlar sertifikalarını aldı
 
 
KOSGEB ve Çubuk Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ‘Girişimcilik Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerler törenle sertifikalarını aldı.
Çubuk Belediyesi ilçede ekonomiye destek olmak ve istihdam sorunun çözüm olmak amacıyla girişimcilere 'KOSGEB Destek Verecek, Çubuklu Üretecek' sloganıyla başlatılan uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi.
KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü destekleri ile yürütülen proje kapsamında kurslara katılan 60 kursiyerden 70 saat verilen eğitimde başarı gösteren 47 kişi sertifikalarını almayı hak kazandılar.
Çubuk Belediyesi Kurbantepe Bilgi Evi Kurs Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninin açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, belediye başkanı olarak kapısını çalıp da kendisiyle görüşenlerin onda dokuzunun birinci isteğinin istihdam olduğunu hatırlattı.
Çubuk’un sahip olduğu değerleri işletmeyi ve üretmeyi öğretildiği zaman istihdam konusunda herhangi bir problemin kalmayacağını vurgulayan Başkan Acehan, ’’Bizim o kadar çok değerimiz var ki, eğer gençlerimize bunları işletebilmeyi öğretebilirsek bırakın fabrika da bir işçi olarak çalışmayı o fabrikanın tümünü baştan imar edebilecek kadar bir sermaye gücüne sahip olabilirler. Ama bizler maalesef cebimizde kaybettiğimiz güneşi arıyoruz’’ dedi.
Girişimcilik kurslarına katılan başta bayanlar olmak üzere azimlerinden dolayı herkese teşekkür eden Başkan Acehan, ‘’Çubuk’umuz Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin gelişmesiyle bir eğitim üstü olacaktır. Dolayısıyla Çubuk’umuz önümüzde ki 10 yıl içersinde çok büyüyecek. Bizlerde bu büyüyen pastada Çubuk’un toprağında yaşayan insanlar olarak payımıza düşeni almalıyız diye düşünüyorum. İnşallah burada eğitim alan gençlerimiz kendiişlerinin sahibi olacaklar, iş insanı olacaklar’’ diye konuştu.
KODGEB olarak verdikleri 70 saatlik eğitimlerde bir iş planı, bir iş fikri nasıl girişime dönüştürülür, nasıl aktif hale getirilir onun telem mantığını kursiyerlere vermeye çalıştıklarını anlatan KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Karakoç,  ikinci ayağının ise girişimcilik destek programı ve iş ödülleri olacağını aktardı. 
Birçok kurumda kaynak olduğunu ancak bu kaynağı alıp da işletecek girişimci sayısının çok az olduğunu kaydeden Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, verilen eğitimlerin ilçede girişimci sayısını artıracağını ifade etti.
Osmanlı dönemlerinde padişahların ve beylerin kavuklarındaki taşların Çubuk’tan işlenerek gönderildiğini anımsatan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara 2. bölge milletvekili adayı Ahmet İyimaya, ’’Çubuk’ta 3-4 tane ocak var. Çubuk agatı gerçekten de mücevherdir, taş değildir. Çubuk mücevher bakımından dünyanın bu bakımdan en mükemmel ve müthiş kapasitesini taşıyor. İnşallah bu dönemde bakanlar kurulunda veya daha farklı yerlerde yer alırsak bu konuda bir çalışma yapılmasını sağlarız. Ben KOSGEB’in Türkiye’ye ve Çubuk’a iktidarımızın zamanında sağladığı büyük fırsatlar sebebiyle ben teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından eğitime katılan girişimci adaylarına belgeleri verildi. Girişimcilik eğitimini katılıp Girişimcilik Sertifikası aldıktan sonra kendi işyerlerini kuran ve KOSGEB Ankara Müdürlüğüne başvuru yapan girişimci adaylarına ‘KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ kapsamında yatırım desteği verilecek.

 
Tarih: 25.5.2015   |   Bu haber 19554 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz