Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ENGELSİZ BAHAR VE DOSTLUK FESTİVALİ YAPILDI
 
 

Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen ‘Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali’ empati yürüyüşü ile başladı.

Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği tarafından organize edilen ve ilçedeki bazı esnafların sponsorluklarında gerçekleşen festivale Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çubuk Belediyesi de destek verdi. 3 gün sürecek festival boyunca engelsiz filim gösterimi,  engelli yazarların eserlerinin imza günü, engelliler tarafından oluşturulan halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile konserler düzenleniyor.
‘Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali’ açılışı nedeniyle, aralarında Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak ile görme, bedensel ve işitme engellilerin de bulunduğu bir grup, Eski Şabanözü yolunda bir araya geldi. Daha sonra Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği üyelerince düzenlenen ve çok sayıda engelsiz vatandaşın katılığı ‘empati yürüyüşü’ne katılanlar tekerlekli sandalyelerle veya gözlerini kapatarak kimseden yardım almadan Atatürk Parkı’nda bulunan festival alanına kadar gitmeye çalıştı. Korteje Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait motosikletli zabıtalar da eşlik etti. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Çubuk Engelli ve Engelli Dostları Derneği Başkanı Sebahattin Horuz, ‘’Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ‘Engelsiz Bahar ve Dostluk Festivali’ne destek olan ve katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Empati yürüyüşü ile başlayan festivalimiz 3 gün sürecek. Yürüyüşümüzün amacı ilçede engellilerin yaşadığını topluma anlatmaktı. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. Katılım oldukça sevindiriciydi. Özelliklede bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Sayın Tuncay Acehan Beye ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Sayın Abdurrahman Karabudak Beye çok teşekkür ediyoruz. Katkı veren herkese teşekkürlerimizi sunuyorum’’ dedi.

Kendisinin de empati yürüyüşünde yürüdüğünü ifade eden Başkan Acehan, engelliler için Yeşil Çubuk Parkı’nda bulunan bir kafeteryanın bir proje kapsamında derneğin hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

Engelli yaşamanın çok zor olduğunu ifade eden Başkan Acehan, ‘’İnsanın bir uzvunu kaybetmesinin ne kadar önemli olduğunu teorik olarak bilmemize rağmen, bunu bizzat sokakta, halkın içerisinde yaşayarak gördüm. Bu empatiyi bütün vatandaşlarımız her zaman, her yerde yapmalı ve engelsiz kardeşlerimize bu konuda pozitif bir ayrımcılık tanımalıdır. Bu sayede engelsiz kardeşlerimizin önündeki tüm engeller kamu kuruluşları tarafından, belediyeler tarafından ve hükümetler tarafından dikkate alınmalı, yok edilmelidir diye düşünüyorum’’ diye konuştu.  

Gün boyunca düzenlenen resim, ritim, vokal, dans, tiyatro, binicilik aktiviteleri ve konserler, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Engellilerin oynadığı çeşitli yörelere ait halk oyunları ve Ankara havaları oyunları ilgiye izlendi.  Grup Aşk olsun, Türk Halk Müziği sanatçılardan Erkan Yavuzer, Ahizer Özbek, Furat Emir ile engelli gençlerden oluşan müzik gruplarının yer aldığı özel gece izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.

 
Tarih: 25.5.2015   |   Bu haber 17265 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz