Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Evlilikte 50 Yılını Aşan Çiftlere Hediye Verildi
 
 

Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen programda ‘Toplumda ailenin önemi ve yeri’ isimli konferans verilirken, Çubuk Belediyesi tarafından da ilçede aynı yastıkta yarım asrı deviren çiftlere çeşitli hediyeler verildi.

Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Merkezi, evlenecek ya da yeni evli çiftlere örnek olup toplumsal mesaj verebilecek örnek bir organizasyon gerçekleştirdi. Çubuk Belediyesi’nin katkılarıyla evlilikte 50 yılını aşan çiftlere özel çeşitli hediyeler verildi.

Evlilikte 50 yılını aşan çiftler, onların çocukları ile şehit ve gazi yakınlarını Türk Kızılay’ı Düğün ve Konferans Salonunda bir araya getirildiği organizasyonda ‘Toplumda ailenin önemi ve yeri’ isimli bir de konferans verildi.

Program öncesi konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğünün sessiz çoğunlukların ve kimsesizlerin kimsesi olduğunu ifade ederek, bu tür programlarla da toplumun tüm kesimlerinin bir araya getirildiğini kaydetti. 

Bu güzel programda bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Cemal Şahin’de, kendilerinin de zaman zaman Şehit yakınlarıyla, gazilerle zaman zaman bir araya geldiklerini hatırlattı.  

Konferansta konuşan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal, İslam’da evliliğin sünnet olduğunu ve en iyi şekilde uygulanması gerektiğine işaret etti.
Evlilik öncesi flörtün İslam dinine göre uygun olmadığını vurgulayan Ünal, ’’Evet evlilik öncesi gençler tanışmak, bir birlerini tanımak için bir araya gelebilirler ama nikahlanmadan gayri meşru işlere yol açacak bir tavır içerisinde olamazlar. Yani flört dediğimiz şey bizim geleneğimizde de inancımızda da yoktur. Gençler bir birlerini tanıyacaklar ama meşru ölçüler içerisinde birbirlerini tanıyacaklar ve nikahlandıktan sonra ancak aile ilişkileri başlayacak. Dolayısı ile bütün bunlara dikkat etmek zorundayız. Eğer bunlara dikkat etmezsek toplumumuzdaki bir takım yanlış sonuçları görüyoruz. Gençlerin böyle kötü bir şekilde ayrılmalarını, hatta ucu cinayetlere düşen bir takım yanlışlara düşülmesini de görüyoruz. Bunlar bu gibi kurallara uymamaktan kaynaklanıyor’’ dedi.

Konferansın sonunda Kaymakam Şahin tarafından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal’a veTürk Kızılay’ı Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç’a birer plaket hediye edildi.

Misafirlere yemek ikramlarının da yapıldığı programın sonunda sırayla 50 yılın üzerinde bir arada yaşayan örnek çiftlere Kaymakam Şahin ve Başkan Acehan tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Çiftler programın ardından protokol üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Programa Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ferhat Türkoğlu, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Halil Yükselen, Türk Kızılay’ı Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ve davetliler katıldı.

 
Tarih: 25.5.2015   |   Bu haber 17864 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz