Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Halk Eğitim Merkezi'nden yılsonu defile ve sergisi
 
 

Çubuk Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından düzenlenen 2014-2015 Eğitim - Öğretim yılı giyim, makine, el nakışı, resim, takı tasarımı, rölyef gibi kurslarında üretilen eserler, düzenlenen defile ile tanıtıldı.

Çubuk Halk Eğitim Merkezi tarafından tarihi Bekir Ağalar Konağı’nda görkemli açılışla gerçekleşen ve sergilenmeye başlayan, sergi ve defilede kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere de belgeleri törenle verildi.

Törende açılış konuşması yapan Çubuk HEM Müdürü Recai Özdemir, Halk Eğitim Merkezlerinin hayat boyu öğrenme merkezleri olduğunu söyledi.

Merkez olarak kendi plan ve programlarının yanında belediye ile işbirliğinde çeşitli kursların açıldığını hatırlatan Özdemir, ‘’El emeği, göz nuru, duygu yüklü çok değerli çalışmaların sizlerin beğenisine sunmaktan Çubuk Halk Eğitim Merkezi adına mutluluklarımız arz etmek istiyorum. Merkezimizde genel mesleki, beceri geliştirme, el sanatları, giyim, cilt bakımı, kurslarımız olmak üzere toplam 178 adet kursumuz devam etmektedir. Bu kurslarımızda yaklaşık 3 bin kursiyerimiz eğitim almış ve bin 590 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır. Bu yıl özellikle ilk kez cilt bakımı, okçuluk, badminton kurslarımız açılmış ve büyük ilgi ve alaka görmüştür’’ dedi.
Bir yıl boyunca yapılan emeklerin sergide kendisini gösterdiğini ifade eden Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’da, bundan sonra yapılacak olan her türlü çalışmalarda belediye olarak destek vereceklerini kaydederek, ‘’Kültürel, sosyal ve mesleki anlamda yapılacak çalışmalarda her zaman biz baş destekçiniz olarak bulunacağız’’ diye konutu.
Kursların düzenlenmesi ve gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür eden Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ise, bu serginin kendilerine yeni dönem için bir umut verdiğini söyledi. Halk Eğitimin burada görünmeyen birçok sergisi de bulunduğunu hatırlatan Kaymakam Şahin, ’’Özellikle bizim önemsediğimiz ve teşvik etmiş olduğumuz meslek edindirme kurslarını icra edilmesidir. Bu nedenle de hayatın her alanı ile ilgili insanlarımızı ilgilendiren kurslar düzenlenmekte ve başarıyla sürdürülmekte. Çubuk’ta daha etkin daha verimli daha işlevsel bir halk eğitimi hep birlikte bundan sonra beraber yürütmek azmindeyiz’’ ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından belge törenine geçildi. HEM'de açılan makine nakışı, giyim, okuma yazma, sürü yönetimi, arıcılık ve takı tasarım gibi kurslara katılan kursiyerlere katılım belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Daha sonra Çubuk HEM kursiyerleri tarafından üretilen kıyafet defilesinin gerçekleştiği etkinlikte, klasik ve abiye kıyafetler, gelinlik, Osmanlı Hürrem kıyafetleri, Osmanlı gelinliği sergilendi. Kursiyerlerin mankenlik yaptığı defile beğeni toplarken, kursiyerler profesyonel mankenlere adeta taş çıkardılar. Kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserler katılımcılar tarafından beğeni topladı.
Protokol üyelerinin sergi alanını gezerek kursiyerleri tebrik ettiği defile ve sergiye Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, başta olmak üzere çeşitli daire ve okulların müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Tarih: 9.6.2015   |   Bu haber 17511 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz