Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Akademi’de İlk Mezuniyet Heyecanı
 
 

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan ‘Çubuk Akademi’ ilk mezunlarını düzenlenen törenle verdi.

Çubuk Belediyesi tarafından kurulan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği proje kapsamında okullarda başarılı lise öğrencileri arasından seçilerek bu yıl ilk defa kurulan ve eğitimini devam ettiren ‘Çubuk Akademi’ öğrencileri düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı.
Çubuk Akademi’de kültür, sanat ve akademik alanlarında kariyer sahibi kişiler ile seminer, sempozyum, mülakat ve söyleşilere katılarak eğitimi alan öğrenciler Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde heyecanlı oldukları gözlemlendi.
 Öğrencilerle tek tek sohbet eden Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, öğrencilere okullarında elde ettikleri başarılarını ve akademinin kendilerine olan katkılarını sordu.
Bugüne kadar yapılan eğitim ve öğretim çalışmalarının tanıtımıyla başlayan ‘Çubuk Akademi’ öğrencileri mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Çubuk Akademi Başkanı Şükrü Acıelma, bugüne kadar birçok yazar, şair ve konusunda uzman kariyer sahibi insanı akademi öğrencileri ile buluşturduklarını söyledi. Öğrencilere yönelik inceleme gezisi düzenlediklerini de hatırlatan Acıelma, “Bir daha ki yıllarda daha da kurumsallaşarak vizyonuyla, misyonuyla ve ilkeleriyle daha iyi şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Akademi öğrencilerinin kültür, sanat ve eğitim alanında başarılı öğrencilerden seçildiğini hatırlatan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, ilçenin cevherlerini ortaya çıkartmak amacıyla projenin hayata geçirildiğini vurguladı. 

Yazar Hüseyin Su’yun tavsiyesi üzerine akademinin kurulduğunu anlatan Başkan Acehan,”Biz bu öğrencilerimizi bırakmayacağız. Önümüzdeki yıllarda da hatta üniversite yıllarında da sürekli takip edeceğiz ve bir araya geleceğiz. Sporda, resimde, müzikte, edebiyatta, dil veya düşüncede öne geçmiş evlatlarımızı daha profesyonel, daha donanımlı bir hala getirmek için inşallah önümüzde ki sene daha güzel bir programla yolumuza devam edeceğiz. Nefesim oldukça, ömrüm oldukça bu yolculuğa yeni öğrenciler de devam edeceğiz sizlerle beraber” ifadelerini kullandı.
Yapılan çalışmayı tıbbi yönden de anlatmaya çalışan Başkan Acehan, öğrencilere ve projeyi destekleyen herkese teşekkür ederek, “Nasıl ki vücudumuzun kemik yapısı, kas yapısı bir egzersize ihtiyacı varsa, beynimizin de ondan daha çok ihtiyacı var. Bakın şuanda çağdaş bir hastalık var. Alzheimer dediğimiz hastalığa, okuyan yazan, bulmaca çözen, müzikle uğraşan, güzel sanatla uğraşan bir insanın yakalanma oranı binde birdir. Bu nedenle çok okuyacağız, herhangi bir sanatla uğraşacağız” diye konuştu.
Çubuk Akademi’nin Osmanlı ve Selçuklu’da olduğu gibi eğitim çalışmasının bir benzeri olduğunu ifade eden Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan ise, kabiliyetli ve yetenekli çocukların önünü açmak için bu projenin hayata geçirildiğini kaydetti.
Protokol konuşmalarının sonunda söz alan öğrenciler de Çubuk Akademi’ye katılmanın mutluluğunu ve sevincini yaşadıklarını dile getirdiler.
Konuşmanın ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgesi Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan ve protokol üyeleri tarafından tek tek verildi. Daha sonra belgelerini alan öğrenciler hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 
Tarih: 18.6.2015   |   Bu haber 16129 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz