Twitter Facebook You Tube
 
 
 
ÇUBUKLU ÇİFTÇİLERE MEYVE FİDANI DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 

ÇUBUKLU ÇİFTÇİLERE MEYVE FİDANI DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından 57 çiftçi aileye 8 bin meyve fidanı dağıtım törenine Ankara büyükşehir Belediyesi Başkanı İ. Melih Gökçek, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven, daire başkanları, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Güldarpı Mahallesi’nde bulunan ‘Sera Kentte’ gerçekleştirilen fidan dağıtım töreninin açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ankara İl Özel İdaresi bütçesinden başlatılan çiçekçilik üzerine seracılık çalışmasının bölgeye verdiği katkısını anlattı. Bugün ilçelerinin kesme çiçekçilik ve sebze yetiştiriciliği konusunda Büyükşehir Belediyesi Başkanının desteğiyle bol ve bereketli kazançlar elde etmeye başladığını kaydeden Başkan Acehan, “Bu konuda biraz önce kendisiyle yaptığımız görüşmelerde de hem burada inşallah üretimi artıracağız hem de Büyükşehirimizin desteğiyle çiftçimize inşallah bol kazançlar getireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Çubuklu 8 bin çiftçiye vişne fidanı dağıtımıyla başlayan hizmetler kapsamında; termal kaynaklar, tarım, hayvancılık, arıcılık ve balıkçılık başta olmak üzere pek çok konuda destek yatırımları yapılacak.

Başkent’in dört bir tarafındaki çiftçi ve köylünün beklediği “Büyük Kırsal Destek” yatırımlarının artarak süreceğini kaydeden Başkan Gökçek, “Kırsal kalkınma için her türlü yardımı yapacağız. Hayvancılık ve ağaç tohumu yardımı yapacağız. Termal yatırımlarda birlikte çalışacağız, özellikle sulama kanalları, sulama göletleri yapacağız. Bu gibi sayısız hizmetleri kırsal ilçelerimize sağlayacağız” dedi.

-İLK ADIM ÇUBUK’TA ATILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal ilçelere destek yatırımlarının ilki Çubuk ilçesi girişinde yer alan Serakent’te düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 8 bin vişne fidanının dağıtım törenine katılan Başkan Gökçek, ilçelilerin slogan ve alkışları eşliğinde yaptığı konuşmada, “Bugün gerçekten Ankara’da kırsal kalkınmayla ilgili olarak ilk adımımızı ciddi anlamda atıyoruz. Bu da Çubuk’a nasip oldu” dedi.
Seçimlerden önce bir takım sözler verdiklerini ve seçimlerle birlikte Özel İdare’nin yetkilerinin de Büyükşehir Belediyesi’ne  geçtiğini hatırlatan Başkan Gökçek, “Bu sayede, kırsal kalkınma için her türlü yardımı sizlere yapacağız. Hayvancılık ve ağaç tohumu yardımı yapacağız, termal yatırımlarda birlikte çalışacağız, özellikle sulama kanalları, sulama göletleri yapacağız. Bu ve bunlar gibi sayısız hizmetleri kırsal ilçelerimize sağlayacağız” diye konuştu.

Şimdiye kadar bu çalışmaların hazırlıklarını yaptıklarını ve 8-10 aydır da metotlarını oluşturduklarını ifade eden Başkan Melih Gökçek, “Önce Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kanalıya iki tane daire başkanlığı kurduk. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Jeotermal Daire Başkanlığı. Bu suretle bütün hizmetleri bu istikametlerde toplamaya çalıştık” dedi.

8 bin vişne fidesini 5 bin metrekarenin üzerinde arazisi olan Çubuklu vatandaşlara dağıtacaklarını anlatan Başkan Gökçek, yatırımların bununla sınırlı kalmayacağını da kaydederek, şunları söyledi:

“Yatırımlarımız her sene büyüyerek devam edecek. İnşallah önümüzdeki günlerde değişik ilçelerde arıcılık ile ilgili faaliyetlerimiz olacak. Bazı yerlerde tohum dağıtacağız. Bazı yerlerde de koyun, keçi gibi küçükbaş hayvanlar dağıtacağız. Dolayısıyla köylüye destek olacağız.”

-ÇUBUK’A BÜYÜK TARIM DESTEĞİ

Çubuk Belediyesi’ne ait olan bir arazi üzerinde Çubukluların ürettiği malları satabilecekleri bir yer yapacaklarını kaydeden Başkan Gökçek, “Her yıl milyonlarca çiçeği Ankaramıza dikiyoruz. İstiyoruz ki bu çiçekler Ankaralı üreticinin ürettiği çiçekler olsun. 2 seneden beri buradaki seralarda Çubuklu arkadaşlarımız, köylü kardeşlerimiz fidancılık yapıyor, Ankara’ya çiçekler ve fideler üretiyorlar. Biz de milyonlarca fide ve çiçeği Ankara’ya ekiyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin bağlı şirketi ANFA aracılığı ile fidancılık işletmeleriyle işbirliği yapmaya devam edeceklerini de anlatan Başkan Gökçek, Çubuklu üreticilere, “Ancak, hangi çiçeği talep edersek onu üretin ki çabucak dikimini yapalım” uyarısında bulundu.

-TERMAL’DEN, ASFALTA DESTEK

Çubuk’ta hayvancılıkla ilgili olarak yapılan yerin 3 ay içerisinde bitirilerek hizmete gireceği, Karagöl’ün bu sene yeniden tanzim edilerek çok güzel bir piknik alanı olacağı, yol-asfalt ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmaların süreceği gibi müjdeleri de bir bir  anlatan Başkan Gökçek, “Genel anlamda en çok asfalt döktüğümüz ilçelerden birisi Çubuk’tur” dedi.

En büyük yatırımın da ilçedeki jeotermal kaynağın yani Melikşah’ın değerlendirilmesi olacağını anlatan Başkan Gökçek’in, “Melikşah için özellikle yerli ve yabancı yatırımcıları devamlı çağırıyorum ve davet ediyorum… Melikşah’ın teknik özellikleri sıhhi açıdan son derece yüksek. Dünyanın sayılı sularından birisi, 38-39 derece. Tam da sağlığa uygun, içine girilebilecek bir su. Bunu biran önce hizmete sokalım. Havaalanına yakın olması sebebiyle de buraya kurulacak güzel bir tesisin Ankara’ya büyük bir katkısı olacak. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz” sözleri büyük alkış aldı.

Başkan Gökçek, konuşmasının ardından sembolik olarak 15 çiftçiye vişne fidanlarını vererek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 
Tarih: 26.3.2015   |   Bu haber 17337 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz