Twitter Facebook You Tube
 
 
 
Çubuk Turşu Festival’inde Satranç Turnuvası Düzenlenecek
 
 

Bu yıl 11’incisi düzenlenecek Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nde uluslararası satranç turnuvası düzenlemek için Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan  ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay işbirliği protokolü imzaladı.

11. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali tarihinde bu yıl ilk defa uluslararası satranç turnuvası düzenlemek için Çubuk Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği protokolü imzaladı.

Çubuk Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, düzenlenecek bu turnuvayla Çubuk’un satranç dünyasında yerini alacağını ve adını duyuracağını söyledi.

Türkiye genelinde 530 bin lisanslı sporcu bulunduğunu dile getiren Tulay, Çubuk’ta da 3 bine yakın lisanslı sporcuları olduğunu kaydetti.

Çubuk’un satrançta Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın desteğiyle uluslararası arenada yerini aldığını söyleyen Tulay, “Uzun zamandan beri Çubuk’ta satranç adına çok güzel faaliyetler yapılıyordu. Son olarak da Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali bünyesinde uluslararası bir turnuva düzenlemek için belediye ile birlikte protokol imzaladık. Çubuk zaten bu noktada uluslararası turnuva yapması noktasında belli bir mesafe kat etmişti. Eylül ayında yapacağımız bu turnuvanın tüm Türkiye’de ciddi bir şekilde ses getireceğine inanıyorum. Bu turnuvaya inşallah yaklaşık 10-12 civarında ülkeden 400 -500 sporcu bekliyoruz. Oldukça güzel ödüller var ve çok güzel bir organizasyon olacak, katılımında bu oranda artacağını düşünüyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise, bugün önemli bir protokol imzaladıklarını anlattı. Bu yıl ilk defa Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali bünyesinde sportif faaliyetlerinde yapılacağını söyleyen Başkan Acehan, “İnşallah bu yıl festivalimiz bünyesinde uluslararası satranç turnuvası düzenleyeceğiz. Bu konuda emeği ve desteği olan Çubuk TSF Çubuk Koordinatörü Veysel Kılıçarslan ve Celal Aydın hocalarıma ben teşekkür ediyorum. Hocalarımızın ilçemizde satrancın bu seviyeye gelmesinde çok büyük çabaları olmuştur. İnşallah satrancın yanında güreş, okçuluk ve oryantiring gibi spor dalları da olacak.    Eylül ayının ikinci haftası yapılacak ve 5 gün sürecek turnuvanın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

En güzel yatırımın insana olan yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Acehan, özellikle gençlere destek olmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, ’’Bizim asıl görevimiz gençlerimizin ruh sağlı, beden sağlı içerisinde topluma yararlı insanlar olarak yetiştirmektir. Satranç’ın burada ki etkisinin, fonksiyonunun ben çok yüksek olduğunu düşünüyorum. O nedenle burada emeği geçen herkese bir daha teşekkür ediyorum. Attığımız adımında Çubuğumuz için satranç’ımız için ve özellikle yeni nesillerimiz gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Tulay ve Başkan Acehan protokolü imzaladı. Turnuva, 9-13 Eylül tarihleri arasında ‘Açık’ ve tüm kategorilerde gerçekleştirilecek.

Protokol İmza törenine Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, TSF Ankara İl Temsilcisi WIM Nilüfer Çınar, Çubuk TSF Çubuk Koordinatörü Veysel Kılıçarslan ve Celal Aydın katıldı.  
 
Tarih: 31.3.2015   |   Bu haber 18039 kez okundu.  |   HABERİ YAZDIR
 
DİĞER HABERLER
 
 
2019 Yılını Geride Bırakırken, Yeni Umutlarla Yeni Bir Yıla Girdik
Engelli Çocuklar, Ebeveynleriyle Başkenti Tanıyor
Başkan Demirbaş, Engellileri Evlerinde Ziyaret Etti
Başkan Demirbaş, İş Yeri Açılışına Katıldı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş'dan Ankaragücü'ne Ziyaret
Demirbaş'tan Lösemi Hastası Mehmet'in Öğretmenine Teşekkür Ziyareti
Çubuk Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
 
Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 |  ... | Sonraki
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
ANONS
 
NÖBETÇİ ECZANE
 
TELEFONLAR
ANA HİZMET BİNASI SANTRAL
837 10 73
 
BAŞKANLIK BİNASI ÖZEL KALEM
837 17 50
 
Cenaze Hizmetleri Şefliği
837 30 75/5
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜD. ELEKTRİK İŞLERİ ŞEFLİĞİ
837 78 78
 
DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ
837 25 54
 
EMLAK İSTİMLAK MÜDÜRÜ
837 56 76
 
FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
837 37 67
 
İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ
838 25 51
 
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRÜ
837 17 59
 
MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ
837 10 74
 
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRÜ
838 49 48
 
PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
837 27 55
 
SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 30 75
 
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ
837 76 06
 
YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
838 25 50
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ
837 08 21
 
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ - PERSONEL
838 25 52
 
ŞEHİTLERİMİZ
BEKİRAĞALAR KONAĞI (MÜZE)
ÇUBUK - ANKARA SEFERLERİ
ŞEHİR HARİTASI
BASINDA ÇUBUK
ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ
FAALİYET VE PERFORMANS RAPORLARI
KAMU HİZMET STANDARTLARI
STRATEJİK PLAN
AFET YÖNETİMİ
ÇUBUK BELEDİYESİ KATALOĞU
  BİRİM
ETKİNLİKLERİ
    AK MASA
837 1 444
    BELEDİYE
YAYINLARI
    BILLBOARD
AFİŞ
PROJE ÖNER   ANKET   E-BÜLTEN ABONELİK
Ad Soyad
E-Mail
Fotoğraf Ekle
Öneriniz
 
Web Sitemizin Yeni Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Mükemmel
Çok Güzel
Güzel
Fena Değil
Kötü
Ad Soyad
E-Mail
Cep Telefonunuz